Toyota Corolla Hatchback 2020

Toyota, sportif tasarımı ve dinamik sürüşüyle öne çıkan tamamen yeni modeli Corolla Hatchback’i Türkiye’de satışa sunuyor.

Toyota Corolla Hatchback, cesur ve dinamik gövde tasarımı, geniş bir duruşa ve çekici şık bir profile sahip. Sportif alaşım jantlar, tamamen LED lambalar ve iki tonlu boya seçenekleri göz alıcı bir etki yaratıyor.

Yenilikçi Toyota Safety Sense paketi potansiyel tehlikeleri tahmin ederek, sürücünün daha etkili bir şekilde yanıt vermesine yardımcı olmak için geliştirilmiş. Arka görüş kamerası, Kör Nokta Monitörü, Arka Çapraz Trafik Uyarısı, Akıllı Park Yardımı ve Uyarlanabilir Otomatik Uzun Far dahil her türlü akıllı sürücü yardımcısı yolculuğun güvenli ve rahat olmasını sağlıyor.

Dinamik ve Modern Tasarım

Yeni Toyota Corolla Hatchback, ilk bakışta dikkatleri üzerine toplayan tasarımıyla birlikte Toyota Yeni Global Mimarisi TNGA platformunun getirdiği sportif sürüşü buluşturuyor. Yeni platformla birlikte önceki nesle göre 40 mm daha uzun ve 20 mm daha alçak olan yeni Corolla Hatchback, bu sayede içerideki kullanım alanından ödün verilmeden daha çekici ve akıcı çizgileriyle dikkatleri üzerine topladı. Toyota Corolla Hatchback, 4370 mm uzunluğa, 1790 mm genişliğe, 1455 mm yüksekliğe ve 2640 mm aks aralığına sahip. Ayrıca 361 litrelik bir bagaj hacmi bulunuyor.

2020 model Toyota Corolla Hatchback, yeni platformun getirdiği düşük ağırlık merkezi, çok noktalı bağlantıya sahip arka süspansiyonu ve daha rijit gövdesi gibi avantajlarla birlikte sürüş konforundan ödün vermeden daha iyi yol tutuşu sağlıyor.

Yeni Toyota Corolla HB hakkında ilk fark ettiğiniz şey, iki tonlu boya seçenekleri sayesinde göz alıcı hale getirilebilen cesur ve dinamik dış gövdesi. Çekici bir düşük kaput, çarpıcı bir geniş ızgara ve kendine özgü tamamen LED farlar, sportif alaşım jantlarla zenginleştirilmiş şık bir profil sunuyor.

Otomobilin iç tasarımında, tamamen siyah bir görünüm, iç mekana sportif bir his verebilir veya geniş ve düzenli tasarımı vurgulayan soğuk bir gri seçebilirsiniz. Şık spor koltuklar görünümü mükemmel şekilde tamamlıyor.

Toyota Hibritleri sürmek bir zevk. Şehirde canlı ve duyarlı olan 1.8 litrelik Hibrit motor, rahat bir sürüş sağlıyor. Yeni 2.0 litrelik Hibrit motor, sürüş konforundan ödün vermeden daha da fazla güç sunuyor. Hangisini seçerseniz seçin, hem elektrik tasarrufu hem de yakıt tasarrufu ile emisyonları azaltabilirsiniz.

Yeni Corolla’nın direksiyon konumu, mümkün olduğunca doğal hissetmek ve yorgunluğu önlemeye yardımcı olması için tasarlanmış. Sürüş, bilgi-eğlence ve ses kontrolleri için direksiyon simidine monte edilmiş anahtarlar, ellerinizi tek bir yerde tutmanızı sağlarken, direksiyon ısıtıcısı soğuk günlerde ellerinizi sıcak tutuyor.

Toyota Safety Sense her Corolla’da standart olarak bulunuyor, bu benzersiz güvenlik sistemi, sizi ve yolcularınızı daha güvenli tutarken sürüşü kolaylaştıran bir dizi güncellenmiş güvenlik özelliği içeriyor.

Yeni Toyota Corolla Hatchback Hibrit Modelleri

Yeni Toyota Corolla HB Hibrit modelleri, Toyota’nın Yeni Küresel Mimari (TNGA) platformu, 1.8 litre ve 2.0 litrelik Hibrit motorları ile otomobil tutkunları için üstün sürüş keyfi vadediyor. Yarış pistinden ilham alan Toyota Corolla GR SPORT dinamik karakterini tasarımına yansıtıyor.

Sportif tasarımı ve dinamik sürüş özellikleriyle Yeni Toyota Corolla Hatchback için lansmana özel kampanya fiyatları Mart ayı sonuna kadar geçerli olacak.

Toyota Üst Yöneticisi Ali Haydar Bozkurt, Yeni Toyota Corolla HB modelinin kendilerini çok heyecanlandırdığını ifade ederek, Corolla HB benzinli ve hibrit versiyonlarının geçen yıl Avrupa’da satışa çıkmasının ardından bu yıl da Türkiye’de satışa sunulduğunu belirtti.

Toyota’nın Yeni Corolla HB, Toyota Corolla Sedan’ın arkası kısa versiyonu değil. Corolla HB bambaşka bir dizayna sahip C segmenti yeni bir kompakt hatchback otomobil modeli. Toyota Corolla HB 2020 özel lansman fiyatlarının, kendi segmentindeki rakiplerine göre yaklaşık %9 oranında daha düşük olduğu belirtiliyor.

Yeni Corolla Hatchback ile hibrit ürün gamını genişleten Toyota’nın, Türkiye’de her binek modelinin bir hibrit versiyonu bulunuyor. Yeni Toyota Corolla HB, dinamik tasarımı, etkileyici sürüş keyfi ve üstün güvenlik özellikleriyle gençler başta olmak üzere yeni bir kitleye ulaşmayı hedefliyor. Toyota, Corolla Hatchback ile birlikte verimli, çevreci ve performanslı motor seçenekleri de sunmaya hazırlanıyor.

Toyota Corolla HB modelinin motor seçenekleri arasında, 116 HP’lik 1.2 litre turbo beslemeli benzinli motor ve 122 HP’lik 1.8 litre hibrit motor yer alıyor. Düşük yakıt tüketimine ve düşük karbondioksit emisyonuna sahip Toyota Corolla Hatchback Hybrid, sürüşlerini günlük kullanımlarda %50’ye kadar elektrikli motoruyla gerçekleştirebiliyor.

Yeni Toyota Corolla Hatchback 2020 Lansman Fiyatları

Etkileyici tasarımı ve modern teknolojileriyle dikkat çeken 2020 Yeni Toyota Corolla Hatchback benzinli ve hibrit modelleri, Mart ayına özel lansman fiyatlarıyla müşterilerin beğenisine sunuluyor.

Toyota Corolla Hatchback, 1.2 Turbo benzinli versiyonlarında Dream ve Flame olmak üzere iki donanım seviyesiyle sunulurken, Corolla Hatchback Hybrid’de ise Dream, Flame ve Passion X-Pack olmak üzere üç farklı donanımla tercih edilebilecek. Toyota Corolla HB modelinin en üst donanım seviyesi ise hibrit versiyonlarında tercih edilebilen Passion X-Pack olacak. Bu paket içerisinde Fren Destekli Akıllı Park Sensörleri ve Kolay Akıllı Park Destek Sistemi gibi özellikler yer alıyor.

2020 model Yeni Toyota Corolla Hatchback 1.2 Turbo Multidrive S benzinli otomatik lansman fiyatları 157.900 TL’den başlıyor. Yeni Toyota Corolla Hatchback Hybrid modelleri de lansmana özel avantajlı fiyatlarla alıcılarını bekliyor. Yeni modelin e-CVT otomatik şanzımana sahip hibrit versiyonları 193.300 TL’den itibaren satın alınabiliyor.

Yeni Toyota Corolla HB 2020 Fiyat Listesi

Corolla HB 1.2 Turbo Dream Multidrive S 157.900 TL
Corolla HB 1.2 Turbo Dream X-Pack Multidrive S 165.900 TL
Corolla HB 1.2 Turbo Flame Multidrive S 167.500 TL
Corolla HB 1.2 Turbo Flame X-Pack Multidrive S 180.500 TL

Yeni Toyota Corolla HB 2020 model lansman fiyatları.

Yeni Toyota Corolla HB Hybrid 2020 Fiyat Listesi

Corolla HB Hybrid Dream e-CVT 193.300 TL
Corolla HB Hybrid Dream X-Pack e-CVT 201.300 TL
Corolla HB Hybrid Flame e-CVT 199.100 TL
Corolla HB Hybrid Flame X-Pack e-CVT 207.600 TL
Corolla HB Hybrid Passion X-Pack e-CVT 223.600 TL

Yeni Toyota Corolla HB Hybrid 2020 model lansman fiyatları.

Ayrıntılı ve güncel bilgileri Toyota Yetkili Satıcılarından alabilirsiniz.

Toyota Fiyat Listesi
Toyota Corolla Hybrid
Toyota RAV4
Toyota’nın Yeni Modelleri
Yeni Toyota Yaris