Yeni Toyota Prius

Dünyada hibrit otomobil teknolojisinin öncülerinden olan Toyota, ilk hibrit modeli olan Toyota Prius ile otomobil endüstrisinde yeni bir adım daha attı.

Toyota’nın ilk akıllı ve elektrikli dört çeker (4×4) sistemi Hybrid AWD-i’nin kullanıldığı 2019 model yeni Toyota Prius, ilk kez Los Angeles Otomobil Fuarı’nda sergilendi.

Toyota’nın ilk akıllı ve elektrikli dört çeker sistemi Hybrid AWD-i’nin kullanıldığı 2019 model yeni Toyota Prius, ilk kez Los Angeles Otomobil Fuarı’nda sergilendi. Yenilenen Toyota Prius etkileyici tasarımı, gelişmiş teknolojisi ve performansıyla öne çıkarken, yeni elektrikli dört çeker sistemi, şimdi çok daha güvenli sürüş ve üst düzey yol tutuşu sağlıyor.

13 milyona yaklaşan hibrit otomobil satış adedi ile erişilmesi zor bir rekorun sahibi olan Toyota’nın öncü modeli Toyota Prius’un yeni jenerasyonunda yüksek torklu bir elektrik motoru kullanıldı.

Kalkış anında 10 kilometre/saat hıza kadar otomatik olarak çalışan sistem; kar, buz ve kaygan zemin gibi düşük yol tutuş şartlarını tespit ettiğinde ise 10-70 kilometre/saat hızları arasında devreye giriyor. Kompakt ve hafif elektrikli dört çeker sistemi, konvansiyonel sistemlerdeki gibi merkezi diferansiyel ya da önden arkaya tahrik mili gerektirmediğinden bagaj alanından feragat edilmesinin önüne geçiyor.

Hybrid AWD-i modeli, soğuk havalarda üstün performans gösterecek yeni, kompakt nikel metal hibrit bataryaya sahip bulunuyor. Önden çekişli versiyonda ise yeni lityum iyon hibrit batarya yer alıyor.

Toyota’nın yeni global mimarisi TNGA’yı kullanarak sürüş deneyimini çok yüksek seviyelere taşıyan Prius, dinamik bir performans ve alçak ağırlık merkeziyle şimdi çok daha üstün bir yol tutuş sunuyor.

Yenilenen Toyota Prius’un tasarımı da daha ilgi çekici hale getirildi. Keskin, ince yeni far grubu, aracın akıcı ve geniş hatlarını daha da vurguluyor. Aynı şekilde güncellenen tampon da daha dinamik bir silüetin ortaya çıkmasını sağladı. Toyota Prius’un kabini de güncellenerek sürüş deneyimi daha ileriye taşındı. Yüksek kaliteye sahip malzemelerin yanı sıra daha büyük akıllı telefonlar için ayrılan kablosuz akıllı telefon şarj bölümü, daha sezgisel ve hızlı çalışan Toyota Touch 2 dokunmatik ekran gibi özellikler yeni Prius’ta yer alıyor.

Ayrıntılı ve güncel bilgileri Toyota Yetkili Satıcıları’ndan alabilirsiniz.

Toyota C-HR
Toyota Corolla
Yeni Toyota Auris
Toyota Hilux
Yeni Toyota Corolla Hibrit