Trafik Sigortası Teklif Sorgulama

Trafik Sigortasında Yeni Dönem
Trafik sigortasında araç sahiplerinin Trafik Sigortası fiyat tekliflerini kolayca görebileceği yeni uygulama dönemi başladı. Bu kapsamda, en uygun fiyatlı Trafik Sigortası için araç sahipleri T.C. kimlik numarası ve araç plakasını girdiklerinde 29 şirketin trafik sigortası bedeline ilişkin teklifleri karşılarında görebilecek.

Trafik sigortası için en iyi fiyat teklifi
Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek yaptığı açıklamada, zorunlu trafik sigortası primlerinin sigorta piyasasında serbestçe belirlendiğine işaret ederek bu sigortanın zorunlu olmasının, primlerin gerek sigortalılar gerekse sigorta şirketleri bakımından makul tutarlarda tespitini zorunlu kıldığını söyledi. Vatandaşların daha düşük primlerden yararlanması amacıyla yeni bir model geliştirdiklerini anlatan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, bu kapsamda bütün sigorta şirketlerine ait fiyatların tek bir sistemde görülebileceğini, buna göre en düşük fiyat tercihinde bulunabileceğini kaydetti.

Zorunlu trafik sigortası nedir ?
Genel olarak bazı sigorta türlerinin zorunlu tutulmasında, devlet kamu yararı bakış açısını göz önünde bulundurmuştur. Sigortacılık Kanunu’na göre kamu yararı açısından hangi sigortaların mutlaka yaptırılması gerektiğine Bakanlar Kurulu karar vermek durumundadır. Bu bakış açısı ile trafik sigortaları da zorunlu yaptırılması gereken sigorta çeşitleri arasına girmiştir. Yasaya göre sigortacılık alanında faaliyet gösteren bütün sigorta şirketleri de zorunlu trafik sigortasını yaptırmaktan kaçınamazlar.

Tüm sigorta şirketlerinden Trafik Sigortası teklifi almak artık çok kolay, Trafik Sigortası teklif alma sayfasına aşağıdaki linki kullanarak ulaşabilirsiniz.


Trafik Sigortası Teklif Sorgulama


Trafik sigortasında en düşük fiyat teklifi nasıl alınır ?
SBM (Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi) web sayfasındaki Online İşlemler menüsünden “Trafik Prim Karşılaştırması” ile trafik sigortası yaptırırken artık sigorta şirketlerinin son 30 gün içerisinde düzenledikleri poliçelerin asgari, azami ve ortalama primlerini sorgulayarak karşılaştırma yapılabiliyor. Zorunlu trafik sigortası tüm fiyat tekliflerinin bir arada görüntülenebilmesi, araç sahibine en iyi fiyata sahip trafik sigorta poliçesi düzenlenebilmesi konusunda avantaj sağlayacaktır. Bu sayede trafik sigortası en iyi fiyat için rekabet ortamı oluşacak ve zorunlu trafik sigortası primleri makul bir dengeye kavuşacaktır.

Zorunlu Trafik Sigortası
Trafik sigortası primlerindeki artış
Zorunlu Trafik Sigortasında Çözüm
2016 Trafik Cezaları
Trafik Ceza Puanı (Sürücü Ceza Puanı)