Ünlüler ve Jaguar Otomobilleri

Tarihte iz bırakanlarla Jaguar

Dünyaya gelen en özel yetenekler, en köklü aileler ve tasarımcılar, müzisyenler, şairler… jaguar dünyasının her daim özel misafirleri oldu, peki bu bir tesadüf mü?

“Ben Bond, James Bond” lafını duyduğunuz an karşınıza bir Jaguar’ın çıkacağını bilirsiniz. Jaguar’ın, tarih boyunca iz bırakan birçok insanın hayatına eşlik ettiğini biliyor muydunuz? Dünyaya gelen en özel yetenekler, en köklü aileler ve sanatını doruğunda yaşayan tasarımcılar, müzisyenler, şairler tercihlerini her zaman Jaguar’dan yana kullandılar. İşte o isimlerden bazıları:

Jane Birkin ve Serge Gainsbourg

Fransa’nın imkansız aşıkları Jane ve Serge, şehir içi ulaşımlarını her zaman Jane Birkin’e ait olan beyaz bir E-TYPE ile yapıyordu. Birçok filme, şarkıya, kitaba ve şiire ilham olan bu çılgın aşıkların karizması düşünüldüğü zaman, daha iyi bir otomobil tercihi olamazdı.

Steve McQueen

Steve McQueen, ultra karizmatik olarak anılan bir aktör. Bu karizmasının kullandığı müthiş spor Jaguar XKSS ile ilgisi büyük. Çift kapılı, siyah Jaguar’ı ile bir dönemin en büyük oyuncusu olarak bilinen Steve McQueen, Jaguar’ın yıllardır süren karizmasının en güzel kanıtı.

Queen Elizabet

Elbette Kraliçe Elizabet bir Jaguar’a sahip. En bilinen ve konforlu S-TYPE, Queen Elizabeth’in vazgeçilmezi. Kendisinin Jaguar S-TYPE’ı olmadan hiçbir yere gitmediği biliniyor.

Jay Leno

Amerika’nın komedi devi Jay Leno bir klasik araba koleksiyoneri. Fakat arabalarının içinde en çok hangisini sevdiğini sorduğunuz zaman cevabı 1963 model XKE ve 1951 model XK Jaguarları oluyor. Uzaktan garajına baktığınız zaman gerçekten en özel iki parçanın Jaguar’a ait olduğunu görebilirsiniz.

Led Zeppelin

Rock tarihinin en uzun soluklu ve en başarılı grubu olarak belirlenen İngiliz Led Zeppelin, 1969 model bir Jaguar kullanıyordu. Grubun en popüler fotoğrafında bir Jaguar ile poz verdiğini düşünürsek, Jaguar’ın hayatlarındaki yerini anlayabiliriz.

Tony Curtis

Macar asıllı aktör ve ressam olan Tony Curtis, sinema tarihinin en önemli isimlerinin başında geliyor. Bir klasik olarak raflarda yerini alan çoğu filmin başrolündeki Tony Curtis, üstü açık bir Jaguar E-TYPE kullanıyordu.

Roy Orbison

İngiliz müzik devi Roy Orbison, tercihini beyaz bir E-TYPE’tan yana kullandı. Araba kullanmayı çok seven Orbison, Jaguar’ın bu konudaki katkısını hiçbir zaman inkar etmedi.

Ayrıntılı ve güncel bilgileri Jaguar Yetkili Satıcılarından alabilirsiniz.

Beyaz perdenin BMW’leri
Ünlüler ve Otomobilleri
Toyota C-HR ve Milla Jovovich
Alfa Romeo Klasik Otomobiller
Dua Lipa ve Jaguar