Volkswagen ARTEON

Volkswagen’in yeni coupe modeli VW Arteon , 2017 yılı Cenevre Otomobil Fuarı kapsamında düzenlenen etkinlik ile tanıtıldı. Volkswagen’in 2008 yılından beri üretimini gerçekleştirdiği Volkswagen CC modelinin yerine ürün gamına eklediği ve 2015 yılındaki GTE konseptinin üzerine şekillendirdiği VW Arteon, donanım ve güç ünitelerinin yanı sıra tasarımıyla da yepyeni bir çizgiyi beraberinde getiriyor.

Volkswagen’in MQB platformu üzerine geliştirilen VW Arteon boyutları itibariyle; 2.841 milimetrelik aks mesafesi , 4.862 milimetre uzunluk, 1.871 milimetre genişlik ve 1,427 milimetre yüksekliğe sahip. Bagaj hacmi beklentileri karşılayabilecek seviyede olan VW Arteon modeli normal şartlarda 563 litre, koltuklar pasif hale getirildiğinde ise 1.557 litrelik kullanım alanı sunuyor. Yeni VW Arteon modelinde akıcı çizgilerle yaratılmış dış tasarım, çerçevesiz yan camlar, çarpıcı fastback konsepti ve ultra-geniş iç mekan otomobilin dikkatleri üzerine toplayan karakteristik özelliklerini oluşturuyor. Yeni Arteon’da sunulan 2.837 mm’lik uzun aks mesafesi, sadece sportif ve göz alıcı tasarımı desteklemekle kalmıyor, otomobilin içerisinde daha fazla alana sahip olmanızı da sağlıyor. Çerçevesiz yan camlar ise premium bir coupe’den beklediğiniz modern görünümü size sunuyor.

Volkswagen Arteon modeli, coupe tarzında sportif hatları ve geniş gövde yapısıyla etkileyici bir duruş sergiliyor. Volkswagen Arteon’un dış görünümünde LED farlar, krom unsurlar ile şekillenmiş geniş ve yatay çizgilere sahip ön tampon ile radyatör ızgarası ilk göze çarpan karakteristik tasarım özellikleri arasında bulunuyor. Volkswagen Arteon modern ve akıcı hatlara sahip dizaynıyla yerini aldığı CC modeline göre çok daha güçlü ve modern bir görünüme sahip. Ön tamponun alt yan bölümleri, Yeni VW Tiguan ve Yeni VW Golf modellerinde de gördüğümüze benzer bir formda.

VW Arteon’un iç ortamı Volkswagen marka otomobillerin genel iç mekan özelliklerini taşısa da pek çok farklılık da göze çarpıyor. Volkswagen markasının yeni coupe modelinin içine girdiğimizde, ön taraftaki ızgara tasarımına benzer çizgilere sahip, yatay çizgilerin hakim olduğu bir kokpitle karşılaşıyoruz. Ambiyans aydınlatması otomobilin iç ortamında şık ve modern bir atmosfer yaratıyor. Volkswagen Arteon modelinde opsiyon olarak siyah, gri, koyu gri ve koyu/açık griden oluşan renk kombinasyonları sunuluyor. Kullanıcılar donanım seçeneklerine göre değişmekle birlikte VW Arteon’un içerisinde Alcantara ve Nappa deri seçeneklerini seçebiliyor. VW Arteon’un en üst seviye donanımlarında kokpitte maun kaplama detaylarla birlikte piano black ve alüminyum parçalar kullanıcıya eşlik edecek parçalar arasında yer alıyor.

Yeni Volkswagen Arteon, zarafetini ortaya koyan “Elegance” ve dinamizmin simgesi “Rline” olmak üzere iki farklı donanım seviyesiyle geliyor. Volkswagen Arteon, Elegance” donanım seviyesinin sahip olduğu en küçük ayrıntı bile büyük bir etki yaratmaya yetiyor. Ön tampondan başlayarak arkaya kadar uzanan dekoratif krom çıtalar ve mat krom görünümlü yan aynalar dikkatleri üzerine çekiyor. Standart olarak sunulan 19″ alüminyum alaşımlı “Chennai” jantlar ve ön çamurlukta yer alan “Elegance” amblemi ise Yeni VW Arteon Elegance donanım seviyesinin vurucu dış ayrıntıları arasında yer alıyor. Rline donanım seviyesi ise Yeni VW Arteon’un sportif görüntüsünü daha şık yapan yenilikçi bir tasarıma sahip. Rline’ın radyatör ızgarasının üzerinde yer alan “Rline” logosu, aerodinamik ön tamponda yer alan parlak siyah ve C şeklindeki hava girişleri ve opsiyonel olarak sunulan koyu antrasit renkli 20″ alüminyum alaşımlı “Rosario” jantlar, Yeni Arteon’un kışkırtıcı görünümünü gözler önüne seriyor.

Volkswagen Yetkili Satıcıları’ndan ayrıntılı ve en güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

Volkswagen Passat
Volkswagen Yeni Golf
Volkswagen Jetta
Volkswagen Yeni Tiguan
Volkswagen Kampanyaları