Volkswagen T-Roc

Volkswagen, yeni T-Roc ile kompakt SUV segmentine dinamizm katıyor. Görünüşe göre çelişkili yönleri birleştiren bir geçit: performans ve konfor, duygusallık ve rasyonellik, kentsel yaşam tarzı ve çok yönlü çok yönlü özellikler. Farklı otomotiv dünyalarının bu parametreleri, sadece GTI’nin mucidinin geliştirebileceği bir spor hizmet aracı olan yeni bir hareketlilik fikriyle birleşiyor.

VW markasının karizmatik yeni SUV modeli T-Roc kalabalığın yeni yüzü. Bir SUV’un hakimiyetini sportif bir kompaktın çevikliği ile birleştiren çok yönlü bir araç. Önden çekişli veya dört tekerlekten çekişli (standart olarak 4MOTION Aktif Kontrol sürücü deneyim anahtarı da dahil olmak üzere dört tekerlekten çekişli). Şehirde olduğu kadar uzun yolculuklarda da dinamik ve konforlu bir otomobil Volkswagen T-Roc.

Dış kısmında keskin boyutları ve ilerici tasarımıyla T-Roc, üç çatı rengi ve toplam 24 renk kombinasyonu sayesinde kişiselleştirilebilir tasarım özelliklerine sahip. İç mekanda avangard tasarım ve yüksek düzeyde işlevsellik öne çıkıyor. Volkswagen T-Roc, 445 litre bagaj kapasitesine (segmentinde en büyüğü), yedi farklı renk şemasına ve gelişmiş bağlantı özellikleri sunan bir kokpite sahip beş koltuklu yenilikçi bir SUV. Bunun nedeni, yeni bir Aktif Bilgi Görüntüleme neslinde isteğe bağlı dijital enstrümanlar sunan sınıfındaki ilk SUV olması. Camla kaplı bilgi-eğlence sistemleri dijital görüntüleme ve kontrol özellikleri sunuyor.

T-Roc’un tasarımı, Volkswagen SUV DNA’sını takip ediyor. Otantik off-road unsurlarını dinamizm ve kentsel tarz ile uyum içine getiriyor. VW T-Roc’un sportif tarzı, görsel olarak ve teknik olarak dinamizmin güçlü bir bölümünü oluşturuyor T-Roc bir SUV dönüm noktası olarak da görülebilir, çünkü segmenti tamamen benzersiz ve sportif bir stille zenginleştiriyor.

Volkswagen T-Roc modüler enine matris (MQB) üzerine kurulu. Bu modeller aynı yapısal platformu paylaşmalarına rağmen, her birinin tamamen bağımsız bir gövdesi ve iç düzeni bulunuyor. MQB sayesinde, geliştirme ekibi çok dinamik oranlar uygulayabiliyor. T-Roc, 4,234 mm uzunluğunda (Tiguan’dan 252 mm kısa) ve 2,590 mm dingil açıklığına sahip. SUV’un genişliği 1.819 mm (dış aynalar olmadan) ve yüksekliği 1,573 mm (4MOTION: 1,572). Oldukça düşük çatı yapısına kıyasla nispeten büyük genişlik, aracın dinamik oranlarını vurguluyor. Aynı zamanda, gövdenin diğer SUV’lere kıyasla biraz daha düşük ağırlık merkezi kullanım özelliklerini optimize ediyor.

T-Roc’da farların üst versiyonları LED teknolojisini kullanırken, far yuvaları oldukça düşük profilli bir tasarıma sahiptir. Dar bir krom şerit radyatör ızgarasını ve farları SUV tarzında büyük kaputtan ayırıyor. Aşağıya doğru hareket ederek, radyatör ızgarası ve farların kombinasyonu, daha geniş bir krom vurgusu ile çerçevelenirken, radyatör ızgarası ve farlar birlikte T-Roc’un genişliğini vurguluyor. Standart paketin bir parçası olarak sunulan LED stop lambaları, tamamı LED aydınlatma elemanlarından oluşan sinyal, geri vites ve arka sis lambası fonksiyonlarıyla şıklığı ve modernliği, güvenlikle buluşturuyor. Volkswagen T-Roc’un en üst donanım versiyonunda, gündüz yanan farlar ve sinyal lambaları tek bir yuvarlak LED elemanı tarafından oluşturulmakta. Beyaz gündüz yanan farlar dönüş sinyalleri için turuncu bir renge geçiyor. Bu yapılandırmada, viraj lambalı sis farları tamponun yanlarındaki plastik yüzeylerde bulunuyor ve LED gündüz farları ile dönüş sinyallerini bütünleştiriyor.Yeni model, görsel olarak zıt bir tavan bölümü (A direkleri ve dış ayna gövdeleri dahil) ile iki tonlu bir şekilde sipariş edilebilecek ilk Volkswagen SUV. Temel olarak, krom şerit, tavanda ek ışık kenarları, arkaya coupé benzeri inen tavan çizgisi, belirgin C direkleri ve iki renkli boya T-Roc’un gerçekte olduğundan daha düşük görünmesini sağlıyor. Arka tekerlek kemerinin yarıçapında güçlü bir omuz bölümü oluşturulmuş. Volkswagen’in yeni T-Roc modelinde, arkaya doğru, C direkleri tamamen renkli arka camın altında ve bu da güçlü bir genişlik etkisi yaratıyor.

Volkswagen T-Roc, üç TSI benzinli motor ve üç TDI dizel motor olmak üzere altı verimli turboşarjlı motor seçeneğiyle üretiliyor. Bunlar üç güç seviyesinde geliyor; 85 kW / 115 PS , 110 kW / 150 PS ve 140 kW / 190 PS . 150 PS motorlarla birlikte, alıcılar önden çekişli veya dört tekerlekten çekiş (4MOTION) yanı sıra 7 vitesli DSG çift kavramalı şanzımanı seçebilirler. 150 PS benzinli motorda Aktif Silindir Yönetimi (iki silindirin otomatik olarak devre dışı bırakılması) bulunur. İki 190 PS motor standart olarak 7 vitesli DSG ve 4MOTION ile donatılmış.

Volkswagen T-Roc modelinin 4MOTION versiyonunda sürekli dört tekerlekten çekiş sistemi bulunuyor. Tahrik torku, motorun anlık tork çıkışı gibi çeşitli faktörlere göre elektronik olarak kontrol edilen çok plakalı bir kavrama vasıtasıyla ön ve arka tekerlekler arasında dağıtılıyor. Bu dağıtım ihtiyaca dayanıyor ve buradaki odak noktası, daima mümkün olan en iyi yakıt tasarrufunu elde ederken en iyi çekişi sürdürmek ve böylece güvenliği artırmak.

Gelişimden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Frank Welsch: ‘T’, otomobilin başarılı ön yarışçıları, SUV DNA’sı ve kuvvetleri yeni modele aktarılan Tiguan ve Touareg’i ifade ediyor – yüksek oturma pozisyonu, Üst motorlar için standart olarak sunulan gövde ve sürüş teçhizatı ile dört tekerlekten çekiş sisteminin sağlam nitelikleri: İsmin içindeki ‘Roc’, T’nin konumlandırılmasını sağlayan İngilizce ‘Rock’tan türemiştir.” Olarak ifade ediyor. Bir SUV’un hakimiyetini kompakt bir hatchback modelinin çevikliği ile birleştiren VW T-Roc, markayı bir sonraki 10 yıllık hareketliliğe götüren yeni bir Volkswagen.

Volkswagen T-Roc, en çok tercih edilen otomobil segmentleri olan SUV ve C segmenti araçların beğenilen özelliklerini kendisinde topluyor. VW T-Roc, sportif görünüm olanakları da sunuyor. İsteğe bağlı T-Roc R-Line dış paketinde; gövde rengindeki R-Line tamponlar, dinamik olarak şekillendirilmiş hava girişleri ve radyatör ızgarasında R-Line logosu bulunuyor. Gövde renginde tam yüzey boyalı tampon ve koyu kırmızı LED arka lambalarıyla Volkswagen T-Roc, arka görünümüyle de dikkat çekici. Gövde rengindeki kapı bağlantı parçaları ve yan panellerde ve kapılarda R-Line logolu tasarım şeridi ile birlikte Volkswagen T-Roc’un etkileyici dizaynı tamamlanmış.

VW T-Roc Sport’taki spor süspansiyonu, mükemmel yol tutuşu ile daha da fazla sürüş keyfi sunuyor. Çünkü yayların, amortisörlerin ve dengeleyicilerin çok sıkı bir koordinasyonunu sağlar. Bu, kontrolü sürdürürken performansınızdan en iyi şekilde yararlanmanızı sağlar. Volkswagen T-Roc Sport’un ilerici direksiyonu sportif sürüş sırasında daha iyi kontrol sağlar ve günlük kullanımda ek konfor sağlar. Böylece, kademeli vites oranı, park ederken direksiyon çalışmalarını azaltır ve aynı zamanda dolambaçlı yollarda daha doğrudan direksiyon davranışları ile sürüş dinamiklerini arttırır.

Volkswagen T-Roc Fiyatları
Volkswagen’in 10 Mayıs 2019 tarihinden itibaren geçerli ,2019 model tavsiye edilen anahtar teslim Euro 6 fiyat listesine göre VW T-Roc 1.5 TSI ACT 150 PS DSG Highline donanım versiyonu 254.100 TL fiyatıyla satışa sunuluyor.

Volkswagen’in Portekiz’de bulunan fabrikasında üretilen Volkswagen T-Roc modelinin Highline donanım seviyesinde; Mobil Bağlantı Arayüzü “AppConnect”, Dijital Gösterge Paneli “Active Info Display”, Yorgunluk Tespit Sistemi “Fatigue Detection”, LED Ön Farlar ve LED Gündüz Sürüş Farları ve 17″ Klumbach Alüminyum Alaşımlı Jantlar öne çıkan özellikler arasında bulunuyor.

Volkswagen T-Roc R
Yeni Volkswagen T-Roc R performans ve yaşam tarzını birleştiriyor. Volkswagen T-Roc R, etkileyici performans verilerine sahip. Yeni Volkswagen T-Roc R versiyonunun 2.0 litre dört silindirli TSI motoru, 221 kW/300 hp çıkış ve 400 Nm tork sağlıyor. 7 vitesli DSG ve 4Motion dört tekerlekten çekişli standart kombinasyon, çekiş kaybı olmadan üstün hızlanmayı garanti ediyor. Sıfırdan 100 km/s hıza 4.9 saniyede çıkan Volkswagen T-Roc R modelinde maksimum hız elektronik olarak 250 km/s ile sınırlandırıldı.

T-Roc R’nin sportif karakteristik özellikleri iç ve dış mekanda kendi tasarımıyla vurgulanıyor. Yeniden tasarlanan radyatör ızgarası, alt genişlikte, tüm araç genişliği boyunca parlak gümüş renkli bir anotlanmış alüminyum bandına sahip. Modele özgü tasarımdaki tamponlar da gövde renginde boyanmış. Volkswagen T-Roc R ön tasarımında dikey olarak düzenlenmiş gündüz yanan farların aydınlatma birimleri entegre edilmiş. Arka tamponların üst kısmında optik hava çıkışları ve kontrast renkte bir R difüzörü bulunuyor. Volkswagen T-Roc standart olarak 18 inç “Spielberg” hafif alaşım jantlarla donatılmış. İsteğe bağlı olarak, 19 inç “Pretoria” alaşım jantlar, Dark Graphite mat ve 235/40 R19 lastikler opsiyonel olarak tercih edilebiliyor.

Volkswagen T-Roc R, kapı eşikleri paslanmaz çelikten imal edilmiş. Radyatör ızgarasında ve aracın yanlarında da bulunan R logosu aynı zamanda koltukların sırtlıklarına da entegre edilmiş. Deri kaplamalı çok işlevli spor direksiyon, kristal grisi dekoratif dikişlerle, R logosu, siyah renkli başlıkları ve başlangıç ekranındaki karşılama girişiyle Volkswagen T-Roc R versiyonunun sportif özelliklerini işaret ediyor. Yeni VW T-Roc R, üstün performansa ve şık bir görünüme önem veren bireyler için sportif kompakt bir SUV olarak tasarlanmış.

Ayrıntılı ve en güncel bilgilere Volkswagen Yetkili Satıcıları’ndan ulaşabilirsiniz.

Volkswagen Kampanyaları
Volkswagen Fiyat Listesi
Volkswagen Caravelle
Volkswagen Arteon
Volkswagen Modelleri