Volvo XC40

Kalite, görünüş, sağlamlık ve elbette güvenlik bu SUV için Jüri üyeleri tarafından kabul edilen hususlar arasındadır. Volvo XC40 geniş kabini, çift yönlü klima sistemi, arka park sensörleri ve LED farlarla giriş seviyesi versiyonlarında bile iyi bir donanım seviyesi sunuyor.

Volvo XC40 özellikle 247 hp 2.0 T5 versiyonunu ile canlı performansıyla, SUV’lerde yer alan cömertliği bir araya getiriyor. Ayrıca, Volvo XC40 modelinin 2.0 D3 Dizel (150 hp), 2.0 T4 (190 hp) ve yeni 3 silindirli 1.5 (156 hp) motor seçenekleri de bulunuyor. 2018 Yılın Otomobili seçilen Volvo XC40, düzgün ön cephesi, Bluetooth bağlantısı ve uydu navigasyonu ile Sensus infotainment Volvo sisteminin bir parçası olarak 9 inçlik bir dokunmatik ekrana sahip. Volvo XC40’ın üst versiyonlarında; döşemeler, ortam lambaları, ahşap uçları, ısıtmalı koltukları ve direksiyon simidini, bagaj kapağı için güç açıklığını veya Harman Kardon ses sistemi ve diğer pek çok opsiyonel detayı içeriyor.

Volvo Cars, şirketin ilk kompakt premium SUV’una olan artan talebi karşılamak için bu hafta Çin’in Luqiao kentindeki fabrikasında ödüllü Volvo XC40’ı üretmeye başladı. 2017 yılının sonlarında piyasaya sürülen Volvo XC40, küresel olarak çok beğenildi ve Mart 2018’de en prestijli ödüllerden biri olan, Avrupa Yılın Otomobili ödülünü kazanan ilk Volvo oldu. Volvo Cars’ın Belçika, Gent şehrindeki fabrikası, dünya çapında 100 bin adet satan Volvo XC40’ın bugüne kadarki tek üretim tesisiydi.

Bu hafta itibariyle, Çin pazarı için üretilecek Volvo XC40’lar, Şangay’ın güneyinde, Geely’nin sahibi olduğu ve Volvo Cars tarafından işletilen Luqiao’daki fabrikada üretilecek. Böylelikle, Volvo XC40 üretimi Çin pazarına daha yakın olacak ve Volvo XC40’a olan talep erken üretimle daha rahat karşılanacak.

Volvo Cars Başkan ve CEO’su Håkan Samuelsson, “XC40’a olan talep, en iyimser beklentilerimizi bile aştı” dedi. “XC40’ı Luqiao’da inşa etmek ekstra kapasite yaratacak, küresel üretim ağımıza esneklik katacak ve ‘sattığınız yerde üretin’ stratejimizi de destekleyecek”

Luqiao fabrikasında şu anda, Volvo’nun Geely ile birlikte sahip olduğu kardeş marka Lynk&Co tarafından satılan 01 SUV üretiliyor. Ayrıca, Volvo Cars ve Geely’nin elektrikli performans konusunda faaliyet gösteren ortak şirketi Polestar da bu hafta, önümüzdeki yıldan itibaren tamamen elektrikli Polestar 2 fastback’i Luqiao’da üreteceğini açıkladı. Bu durum, yakında Luqiao tesisinde, tek bir üretim hattında geniş Volvo Car Group bünyesinde yer alan üç farklı markadan, üç ayrı model üretileceği anlamına geliyor. Volvo XC40, Lynk&Co 01 ve Polestar 2, bu modellerin tümü Geely ile birlikte geliştirilen Kompakt Modüler Mimari (CMA) üzerinde yükseliyor.

Bu sebepten dolayı, Luqiao fabrikası, bugünün otomotiv endüstrisinde rekabet edebilmek için gerekli ölçek ekonomilerini sağlayan Volvo Cars ve Geely arasındaki iş birliğine iyi bir örnek oluşturuyor. Luqiao tesisini küresel üretim kapasitesine eklemek, Volvo Car Group’un küresel üretim ayak izinde esnekliğini daha da artırıyor. Luqiao ve Ghent tesisleri şimdi CMA tabanlı otomobiller inşa etmeye odaklanırken, Torslanda (İsveç), Chengdu ve Daqing (Çin) ve Ridgeville, Güney Carolina’daki (ABD) üretim tesisleri ise Ölçeklendirilebilir Ürün Mimarisi (SPA) tabanlı daha büyük otomobiller üretiyor.

Lynk&Co, Volvo Cars’ın sahibi Geely Holding tarafından 2015 yılında yeni bir marka olarak piyasaya sürüldü. Volvo Cars, Lynk&Co’nun %30 hissesine sahip. Polestar hisselerinin ise yüzde 50’si Volvo Cars’a diğer yarısı Geely’ye ait bulunuyor.

Volvo XC40 Recharge

Volvo XC40 Recharge, Volvo’nun tamamen elektrikli model ailesinin ilk üyesi olarak öne çıkıyor. Sadece şirketin ilk tamamen elektrikli otomobili olmakla kalmayan XC40 Recharge, aynı zamanda Google’ın Android işletim sistemi tarafından desteklenen tamamen yeni bilgi-eğlence sistemini kullanan ilk Volvo modeli olmasıyla da Volvo Cars için gerçek bir dönüm noktası niteliğini taşıyor.

Volvo Cars 2025 yılına kadar küresel satışlarının yüzde 50’sinin tamamen elektrikli modellerden oluşmasını hedefliyor. Geri kalan ise hibrit modellerden oluşacak. Şirket bunun için önümüzdeki beş yıl boyunca her yıl tamamen elektrikli bir otomobil pazara sunacak. Recharge tamamen elektrikli ve plug-in hybrid güç ve aktarma sistemlerine sahip tüm şarj edilebilir Volvo modelleri için kullanılan genel isim olacak.

2020 yılının başlarından itibaren Volvo Cars web sitesine giren müşterilere ilk olarak bir Volvo Recharge modeli isteyip istemedikleri sorulacak. Elektrikli sürüşü daha fazla teşvik etmek üzere her Volvo Recharge plug-in hybrid modeli bir yıllık ortalama kullanım maliyetinin geri ödenmesiyle bir yıl boyunca ücretsiz elektrikle satışa sunulacak.

Detaylı ve güncel bilgileri Volvo Yetkili Satıcılarından alabilirsiniz.

Volvo Yeni XC60
Volvo S60
Volvo S90
Volvo Fiyat Listesi
Volvo Kampanyaları