Alfa Romeo, Yeni Giulia ve Stelvio Quadrifoglio

Alfa Romeo, yenilenen Giulia ve Stelvio Quadrifoglio’yu, internet üzerinden düzenlediği tanıtım toplantısıyla dünyaya tanıttı.

Alfa Romeo, DNA’sının heyecan verici sembolü olan Quadrifoglio mirasını sürdüren Giulia ve Stelvio Quadrifoglio modellerinin 2020 model yılına ait versiyonlarını, düzenlediği online basın toplantısıyla ilk kez tanıttı.

Yeni teknolojileri ve 510 hp gücündeki 2.9 V6 Bi-Turbo motorlarıyla, Alfa Romeo Giulia ve Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio ikilisi gelişmiş sportif özelliklere sahip.

Alfa Romeo’nun yenilenen Giulia ve Stelvio Quadrifoglio modelleri, güncellenmiş arayüz tasarımı ve araç performansıyla ilgili özel menüye sahip yepyeni dokunmatik ekranlı bilgi-eğlence sistemine kavuşurken, Seviye 2 otonom sürüş özellikleriyle de dikkatleri çekiyor.

İtalyan markanın en sportif ikilisinin 2020 model yılına ait versiyonları, iç ve dış tasarımındaki yeni ve özel detaylarla da otomobil tutkunlarının beklentilerini karşılamayı hedefliyor.

Üstün performansını 510 HP güç ve 2.500 d/d’de 600 Nm tork üreten tamamı alüminyum 2,9 litre V6 Bi-Turbo motordan alan Alfa Romeo Giulia ve Stelvio Quadrifoglio modelleri, her iki otomobilde de sınıfının en iyi performansını sunuyor.

Motorun gücü, Alfa Active Torque Vectoring sistemi tarafından tekerleklere aktarılırken 2020 model Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio modelinde istenirse yenilikçi Q4 dört tekerlekten çekiş sistemi tercih edilebiliyor.

Her iki modelde de, 8 vitesli otomatik şanzıman akıcı vites değişimi ile konforu optimize etmek üzere kalibre edilirken, bu sayede iki otomobil de farklı yol ve zemin koşullarında rahat bir sürüş sunuyor. Alfa Romeo Quadrifoglio’da bulunan şanzıman, “RACE” modunda ise sadece 150 milisaniyede vites değiştirerek aracın gerçek potansiyelini ortaya koyuyor.

Ayrıntılı ve güncel bilgileri Alfa Romeo Yetkili Satıcılarından alabilirsiniz.

Alfa Romeo Tonale
Alfa Romeo Giulia
Alfa Romeo Giulietta
Alfa Romeo Klasik Otomobiller
Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio