Fiat Egea 2021

Yenilenen Fiat Egea serisi ve Yeni Fiat Egea Cross

Fiat Egea ailesi sedan, hatchback ve station wagondan oluşan üç gövde tipine ek olarak yeni Egea Cross ile genişliyor.

Son 5 yıldır Türkiye’nin en çok tercih edilen modeli unvanını bırakmayan Fiat Egea ailesinin tasarımı daha çekici ve dinamik bir görünüme kavuşurken, araç en ileri teknolojik çözümlerle yenileniyor. Yeni Fiat Egea model ailesine aynı zamanda yüksek performanslı ve çevre dostu motorlar da ekleniyor. Egea model ailesi kapsamlı bir şekilde yenilenirken, aileye crossover tarzında yeni bir model daha katıldı. Fiat Egea serisi yollara çıkmaya başladığı ilk günden bu yana Türkiye pazarında toplam 240 bin adetlik satış performansına ulaştı. Ayrıca, Tipo adıyla satıldığı İtalya ve Avrupa’da sınıfının en çok beğenilen modellerden biri haline geldi.

Türkiye’nin en çok tercih edilen binek otomobili Egea, sedan, hatchback ve station wagondan oluşan üç gövde tipine ek olarak yeni Egea Cross ile genişliyor. Tamamen yenilenen Fiat Egea serisinde ilk olarak yeniden yorumlanan ön ızgara dikkat çekiyor. Diğer bir önemli değişiklik ise yenilenen FIAT logosu. Yeni Egea model ailesi aynı zamanda, kısa süre önce pazara sunulan Yeni Fiat 500’den sonra bu logoyu taşıyan ilk Fiat modeli olmasıyla da dikkat çekiyor.

Fiat Egea model ailesinin farları yeniden tasarlanırken, tüm gövde seçeneklerinde, hem ön hem de arkada kullanılan LED teknolojisi sayesinde otomobil daha modern bir görünüm kazanmış. Önde Full LED far teknolojisi gelişmiş görünürlük ile sürüş güvenliğine katkı sağlarken, aynı zamanda otomobilin enerji tüketimini, dolayısıyla CO2 emisyonlarını azaltıyor. Arka LED farlar ise güzel görünmekle kalmıyor aktif ve pasif güvenliği de artırıyor. Krom detaylarla zenginleşen ön tamponun alt bölümü de yeni bir görünüm sergiliyor. Fiat Egea’nın yenilenen tasarımı, daha modern görünümlü ve elmas kesimli yeni 16 ve 17 inç alaşım jantlarla destekleniyor.

Fiat Egea model ailesinin iç mekanı da baştan aşağı yenilenmiş. Daha önce kullanılan gösterge yerini tamamen yenilenmiş 7 inçlik dijital göstergeye bırakmış. Oldukça gelişmiş sistem sürücünün hayatını kolaylaştıracak özelliklerle donatılmış. Kullanıcı, yolculuk ile ilgili bilgileri, multimedya fonksiyonlarını ve araca bağlı akıllı telefonunu kolayca kontrol edebiliyor. Yeni dijital gösterge, 10.25 inç dokunmatik ekrana sahip tamamen yeni UConnect 5 multimedya sistemi ile kombine ediliyor. Bu sistem, FCA Grubu’nda ilk kez yeni Fiat 500’ün ardından şimdi de yeni Egea model ailesinde yerini alıyor.

Yeni Fiat Egea modellerinde direksiyon da daha şık ve daha sportif tasarımıyla ve tamamen yenilenmiş olarak dikkat çekiyor. Kompakt bir yapıya sahip olan direksiyon daha ergonomik olacak şekilde tasarlanırken 7 inçlik dijital gösterge panelinin daha iyi görünmesini sağlıyor. Yeniden tasarlanan klima kumandaları, krom ve siyah detaylarla zenginleştirilen orta konsol da yeni tasarımıyla iç mekanda dikkat çekiyor. Yeni Fiat Egea model ailesi, Okyanus Mavisi ve Paprika Turuncusu isimli iki yeni renk seçeneğiyle de zenginleştiriliyor.

Sınıfının en iyi güvenlik ve teknoloji özellikleri

Fiat Egea model ailesinde yenilenen tasarımının haricinde; teknoloji açısından da kapsamlı bir yenilenme gerçekleşti. En güncel Sürüş Destek Sistemleri (ADAS) ile donatılan Fiat Egea modelleri, kompakt sınıfta rekabet gücünü arttırıyor.

Fiat Egea modellerinde bulunan gelişmiş sürüş destek sistemlerinden bazıları;

  • ‘Trafik İşareti Tanıma Sistemi’, sürüş esnasında maksimum hız limitlerini belirliyor.
  • ‘Akıllı Hız Asistanı ’, sürücüye hız sınırına uymasını öneriyor.
  • ‘Şerit Takip Sistemi’, yol çizgilerini algılayarak otomobili şeritte tutuyor.
  • ‘Sürücü Yorgunluk uyarı Sistemi’, sensörler yardımıyla sürücünün yolculuğa devam edemeyecek kadar yorgun olduğunu algılayarak mola önerisinde bulunuyor.
  • ‘Adaptif Uzun Far’, karşıdaki aracın farlarını algılayıp Egaa’nın uzun farlarını otomatik olarak açarak görüşü ve buna bağlı olarak sürüş güvenliğini arttırıyor.
  • ‘Kör Nokta Uyarı Sistemi’, ultrasonik sensörler yardımıyla aracın kör noktasında bir engel olup olmadığını algılıyor ve ilgili tarafın yan aynasındaki küçük bir turuncu üçgen ile sürücüyü uyarıyor.
  • Ön park sensörleri, Anahtarsız giriş/çalıştırma ve kablosuz akıllı telefon şarj gibi özellikler hayatı kolaylaştırıyor.

Yenilenen ve genişleyen Fiat Egea model ailesi, multimedya konusunda da yenilikçi bir çözümle modern teknolojik imkanları kullanıma sunuyor. Yeni Egea modelleri, FCA’nın ilk kez yeni Fiat 500 ile kullanıma sunduğu gelişmiş bağlanabilirlik çözümlerine ve 10.25 inç dokunmatik ekrana sahip beşinci nesil UConnect 5 multimedya sistemi ile donatılan grubun ikinci otomobili olarak öne çıkıyor. Müşterilere basit ve kullanışlı bir kullanıcı deneyimi sunma fikriyle hareket eden FCA, sezgisel ve kişiselleştirilebilir Android Auto işletim sistemini kullanıyor. Kablosuz Apple CarPlay ve Android Auto desteğine sahip olan Uconnect 5, CarPlay’in özelliklerini, kişileştirilebilir profillerle dokunmatik ekranda kablosuz olarak kullanma ve 5 adede kadar konfigürasyonu saklama olanağı sunuyor.

Yeni Egea’nın yeni multimedya sistemi aynı anda iki telefonu Bluetooth üzerinden bağlama olanağı sunuyor. Kullanıcı, böylece iki farklı cep telefonunu eş zamanlı olarak kullanabiliyor ve gelen ve giden çağrıları, o sırada bağlı olmayan telefondaki bir çağrıyı cevaplamak için bir bağlantıdan diğerine geçiş yapmadan aynı anda yönetebiliyor. Ayrıca, arka koltuklar için sunulan USB soketi özellikle uzun yolculuklarda ailelerin hayatını kolaylaştırabiliyor. Böylece tablet gibi mobil cihazlar arka koltukta şarj edilebiliyor ve kullanılabiliyor.

Yeni, daha verimli ve çevre dostu motorlar

Yeni Fiat Egea, 2021 yılında yollara baştan aşağı yenilenen motor ailesiyle çıkacak. İlk olarak yeni Egea, yeni 100 HP gücünde 1.0 litrelik GSE T3 motorla donatılacak. Yeni üç silindirli motor mevcut 1.4 litrelik motordan farklı olarak 1500 d/d’den itibaren 190 Nm gibi yüksek bir torku kullanıma sunuyor. FireFly Turbo motor ailesinin bir parçası olan 1.0 GSE T3, düşük tüketim ve emisyon değerlerini üstün performansla birleştiriyor. Yeni motor; düşük devirde kullanıma sunduğu yüksek çekiş gücüyle akıcı ve keyifli bir sürüş sunarken, düşük ses seviyesiyle etkileyici bir konfor sağlıyor.

Motorun CO2 emisyonu 121 gr/km (WLTP normuna göre) değerine kadar düşüyor. Euro 6D final uyumlu Multijet dizel motorlar, 1.3 litre 95 HP ve 1.6 litre 130 HP (daha önce 120 HP) olmak üzere iki farklı güç seçeneği sunuyor. İyileştirilen performans ve 110 gr/km’den (WLTP normuna göre) başlayan CO2 emisyon değerleriyle yeni dizel motor ailesi yüksek verimlilik seviyesiyle öne çıkıyor.

Ayrıntılı ve güncel bilgileri Fiat Yetkili Satıcılarından alabilirsiniz.

Fiat Fiyat Listesi
Fiat Kampanyaları
Yeni Fiat 500
Fiat 500X SUV
Fiat Ticari Araç Kampanyası