Yeni Hyundai Elantra

Hyundai’nin yeni Elantra modelinde geniş iç mekan, modern ve sportif tasarım unsurları ile etkileyici bir bütünlük içinde tasarlanmış. Hyundai SmartSense, geniş kapsamlı aktif ve pasif güvenlik teknolojileri öne çıkıyor.

Hyundai’nin başarılı modeli Elantra, ilk sunulduğu 1990 yılından bu yana 11 milyondan fazla satış adetine ulaşmış. Tüm zamanların en çok satılan Hyundai modellerinden biri olan Elantra, dünya genelinde en çok bilinen Hyundai modeli ve aynı zamanda markanın ürettiği ilk C segmenti otomobili olarak önemli bir üne sahip. Hyundai’nin Amerika ve Asya pazarlarında başarıdan başarıya koştuğu Elantra modeli, şimdi de altıncı neslinin makyajlı versiyonuyla ülkemizde de satışa sunuluyor.

Bundan tam 29 yıl önce piyasaya sunularak sedan otomobil tutkunlarının ilgisini çeken Hyundai Elantra, kelime anlamıyla Elan ve Tra’dan türetildi. Fransızca’da tutku anlamına gelen Elan daha sonra transport’tan türetilen Tra ile birleşerek Elantra ismin aldı. Aracın Kore pazarındaki adı olan Avante ise İspanyolca’da ileri anlamına geliyor. Tanıtıldığı günden bu yana markanın en fazla satılan modeli haline gelen Hyundai Elantra, 11 milyondan fazla satış gerçekleştirdi. Türk tüketicisiyle de aynı yıl buluşan otomobil, 50 binden fazla satıldı.

Ayrıca, tüm dünya genelinde bugüne kadar 250’den fazla ödülün de sahibi olan Hyundai Elantra, birçok ülkede “Yılın Otomobili” de seçildi.

Geçtiğimiz yılın sonunda makyajlanarak daha dinamik ve daha sportif bir tasarıma kavuşan Hyundai Elantra, alışılmışın dışına çıkıyor. Yeni nesil basamaklı ızgara, aracı eskisinden daha geniş gösterirken, ayrıca üçgen formdaki geriye doğru uzayan LED farları ve aynı şekilde çekik bir gözü andıran LED stoplarıyla da son derece ilgi çekici bir görünüm sergiliyor.

Ayrıca, LED farların içerisine yerleştirilen gündüz farları da hem sürüş güvenliği hem de tasarım anlamında Hyundai Elantra’nın yeni tasarımında farklı bir etki yaratıyor.

Altıncı nesil Hyundai Elantra’nın iç mekanı oluşturulurken 3 kelime başrol oynamıştı. Sade, modern ve sürücü odaklı kokpit, Hyundai Tasarım Merkezi’nin en çok üzerinde durduğu noktalar oldu. Bu doğrultuda tasarlanan kokpit, sürücünün ve araç içindekilerin daha farklı duygular hissetmesini sağlıyor. Gösterge paneli de sürücüye anlık olarak bilgilerin akışını en iyi şekilde sağlarken aynı zamanda modernizasyon anlamında da farklı bir dokunuş olarak öne çıkıyor. Kokpitin orta ve alt kısımları da kullanışlı yapısıyla dikkat çekiyor. Rahat koltuklar, daha şık döşemeler ve kullanışlı hale getirilen butonlarıyla beraber Yeni Elantra artık çok daha estetik bir ambiyansa sahip.

Kapsamlı aktif ve pasif güvenlik paketiyle de kullanıcılarına tam koruma sunan Hyundai Elantra, segmentindeki en şık ve donanımlı araçlardan biri olarak iddiasını ortaya koyuyor. Araç Stabilize Yönetimi (VSM) ve Elektronik Stabilite Kontrol (ESC) programları Elantra’da kombine olarak görev alıyor. Bu programlarla birlikte Elektronik Direksiyon Sistemi (MDPS) de sürücüye ani manevralarda kontrolü kaybetmemesi adına yardımcı oluyor. Farklı yol koşullarındaki hızlanma veya fren anında VSM, optimize edilmiş gücü direksiyona ileterek sürücüye yardımcı oluyor. Kör nokta çarpışma uyarı sistemi (BCW) ve arka çapraz trafik uyarısı da yeni eklenen güvenlik donanımlarını oluşturuyor.

Yeni Hyundai Elantra, sportif sürüş karakterini atmosferik çok noktadan enjeksiyonlu (MPi) benzinli motoruyla birleştiriyor. Sadece atmosferik beslemeli 1.6 litrelik benzinli motor, 6 ileri manuel ve 6 ileri otomatik şanzımanla sunulan Elantra, 127 hp güç üretiyor. Maksimum olarak da 200 km/s hız yapabilen Hyundai Elantra, otomatik şanzımanıyla 100 km’de ortalama olarak 6.7 litre yakıt tüketiyor.

Makyajlı olarak satışa sunulan yeni model ile ilgili görüşlerini dile getiren Hyundai Assan Genel Müdürü Önder Göker, “Tüm dünyada en fazla bilinen Hyundai modeli olan Elantra modelimiz bizim için de çok anlamlı bir yere sahip. Hyundai Assan’ın Türkiye’de satışa sunduğu ilk modellerden biri olan Elantra, ülkemizde 29 yıllık bir geçmişi olmasına rağmen oldukça beğenilen bir modelimiz. Bugüne kadar 11 milyondan fazla satış başarısı gerçekleştiren Elantra modelimizle biz de ülkemizde sedan segmentine katkıda bulunacağız. Özellikle kalabalık aileler ve sedan modellerden hoşlanan tüketiciler için benzinli motorumuzla ön plana çıkacağız” dedi.

Hyundai Assan, Yeni Elantra’da 7 Yıl garanti seçeneğini sunmaya devam ediyor. Bunun haricinde dileyen kullanıcılar, sürüş alışkanlıklarına göre herhangi bir ek ücret ödemeksizin garanti sürelerini kendileri de seçebilecekler. 2 yıl/60.000 km yasal garantiye ilaveten araç satışından itibaren 3 yıl/sınırsız km, 5 yıl/100.000 km veya 7 yıl/80.000 km’ye kadar ücretsiz onarım güvencesi seçeneklerinden yararlanabiliyor.

Yeni Hyundai Elantra’nın Özellikleri

Yeni motor kapağı, ön çamurluklar, ön tampon, ön ızgara ve LED farlar
Yeni bagaj kapağı, LED stop lambaları ve arka tampon
Yeni tasarım 16 ve 17 inç jantlar
Havalandırma ızgaraları
Otomatik kararan iç dikiz aynası
Gizli bagaj açma düğmesi
Multimedya ve Klima kontrol ünitesi
Yeni gösterge paneli ve üst kapağı
Bagaj koruma havuzu
Blue Link ve Apple Carplay-Android Auto
Akıllı telefon kablosuz şarj sistemi
Arka Yolcu Güvenli Çıkış Asistanı
Hyundai SmartSense
Kör nokta çarpışma uyarı sistemi (BCW)
Arka Çapraz Trafik Çarpışma Uyarısı (RCCW)

Detaylı ve güncel bilgileri Hyundai Yetkili Satıcılarından alabilirsiniz.

Hyundai Kampanyaları
Hyundai i20
Hyundai Tucson
Hyundai Kona
Hyundai Fiyat Listesi