Hyundai i20

Yeni Hyundai i20
Hyundai i20 tamamen yenilenerek heyecan verici bir tasarımı etkileyici detaylarla bir araya getirdi. Hyundai, yeni i20 modelini göz alıcı detayları ve dikkat çeken özellikleriyle müşterilerinin beğenisine sunuluyor.

Hyundai i20 tasarım özellikleri
Açılabilen panoramik cam tavan, 16 inch alaşımlı jantlar, altıgen geniş radyatör ızgarası, arka stop grubu ve LED entegre projeksiyon tipi farlar Yeni Hyundai i20’nin tasarımına dinamik özellikler katıyor. Hyundai i20’nin bütünlük içinde sprotif unsurlara sahip yeni tasarımında otomatik katlanan ve LED sinyalli yan dikiz aynaları ve parlak siyah C sütunu sayesinde oldukça etkileyici bir görünüm sağlanmış. Stop lambalı spoyler Yeni Hyundai i20’de standart olarak sunuluyor, difüzör Yeni Hyundai i20’nin sportif ve güçlü tasarımını tamamlıyor.

Hyundai i20’nin iç tasarımında, ön konsol ve gösterge paneli konfor ve kullanım kolaylıkları sağlayan özelliklere sahip. Hyundai i20 etkileyici tasarımı sayesinde sınıfındaki diğer otomobiller arasında dikkat çekmeyi başarıyor. Hyundai i20’de radyo ve mp3 çalarlı, 2 ön, 2 arka hoparlör ve 2 tweetera sahip müzik sistemi bulunuyor. USB/AUX bağlantısı standart olarak bulunuyor bu sayede birçok medya cihazı Hyundai i20’ye bağlanarak kullanılabiliyor. Ön kol dayama konfor sunarken, içerisinde bulunan bölme oldukça kullanışlı.

Deri direksiyon simidi ve vites topuzu kalite ve şıklığı bir arada sunarken, Hyundai i20’nin iç tasarımında dört farklı iç renk seçeneği bulunuyor. Elektrikli aynalar ve camlar ile aynaları ve camları ayarlamak son derece kolay ve pratik. Yükseklik ve derinlik ayarlı direksiyon yeni Hyundai i20’de standart. Direksiyondan kumandalı müzik sistemi, 7 inch boyutunda dokunmatik ekran, CD/DVD/MP3/radyo çalara sahip müzik sistemi, bluetooth özelliği ve navigasyon programıyla yolda ihtiyacınız olan pek çok şey elinizin altında.

Yeni Hyundai i20’de standart olarak sunulan 60/40 katlanabilen arka koltuklar bagaj hacmini kolayca genişletmenizi ve büyük eşyalarınızı yeni Hyundai i20’ye kolayca yerleştirmenize imkan sağlıyor. Otomatik yanan farlar ışığın şiddetini ölçerek farların otomatik olarak yanmasını sağlıyor. Bu özellik aracın görünürlüğünü etkili bir biçimde arttırıyor.

Aydınlatmalı ve soğutmalı torpido gözü yerleştirdiğiniz eşyaları karanlıkta bile kolayca bulmanıza olanak tanırken içerisine koyduğunuz içeceklerin yol boyunca serin kalmasını sağlıyor. Yeni Hyundai i20’nin boyutları; toplam uzunluk 4,035 mm, toplam genişlik 1,734 mm, toplam yükseklik 1.474 mm, dingil mesafesi 2,570 mm.

Hyundai i20’nin donanım özellikleri
Elektronik Denge Kontrol Programı (ESP) aracın savrulmasına neden olabilecek durumlarda, her tekerlek için fren dağılımı ve tekerlek hızı gibi kontrolleri yaparak güvenli bir sürüş imkânı sağlıyor. Araç Stabilite Yönetim Programı (VSM) asimetrik yüzey (kuru/ıslak) üzerinde meydana gelen ani fren ya da yön değişikliği esnasında aracın kontrollerini denetleyerek güvenli bir sürüş için destek sunuyor.Hyundai i20’de standart olarak sunulan Yokuş Kalkış Destek Sistemi (HAC) frenleri otomatik olarak devreye sokarak yokuş üzerinde oluşabilecek tehlikeli geri kaymaları önlemeye yardımcı oluyor. Lastik Basınç Uyarı Sistemi (TPMS) sürüş esnasında lastik basıncı düştüğünde uyarıyor. Elektronik Fren Güç Dağılımı (EBD) ve ABS fren basıncının her tekerlek üzerine uygun bir biçimde dağıtılmasını sağlıyor.

Hyundai i20 benzinli ve dizel motorları  
Yeni Hyundai i20, EURO 6 standartlarına uygun olarak geliştirilen motor teknolojisiyle, performansı ve yakıt ekonomisini bir arada sunuyor. Günümüz otomobil modellerinde artık standart bir özellik haline gelen Stop&Start Teknolojisi yeni Hyundai i20 durduğunda motoru otomatik olarak durduruyor ve yakıt ekonomisine katkı sağlıyor. Yeni Hyundai i20’de sunulan motor seçenekleri; 84 hp güç üretebilen 5 ileri düz vitesli 1.2 D-CVVT benzinli motor, ikili değişken supap zamanlama sistemi (D-CVVT) kullanılarak yenilenen 100 hp güce sahip 1.4 benzinli motor, 6 ileri düz vites seçeneği bulunan 90 hp gücündeki 1.4 dizel motor.

Gelişen aydınlatma teknolojileri, daha az enerji kullanarak daha yüksek verim sağlayan ürünler ile otomotiv endüstrisinde ve otomobil tasarımlarında her geçen gün daha etkin rol oynamaktadırlar. Ayrıca otomobillerde elektromekanik güvenlik sistemlerinin gelişmesi, otomobil müşterilerinin beklentileriyle beraber yaygınlaşmış ve ABS, ESP, EBD gibi sürüş güvenliğini arttıran özellikler otomobil modellerinde standart olarak sunulmaya başlanmış durumda.

Hyundai Assan İzmit Fabrikası
Hyundai’nin denizaşırı ülkelerde kurduğu ilk üretim tesisi olan Hyundai Assan İzmit Fabrikası, Türkiye ve başta Avrupa olmak üzere yakın bölgelerdeki tüm pazarlar için 1997 yılı Temmuz ayından bu yana üretim gerçekleştiriyor. Pres, Gövde, Boya, Montaj ve Motor Montaj olmak üzere 5 atelyeden oluşan fabrikada, 1.2 lt ile 1.4 lt benzinli ve 1.4 lt dizel motor seçeneklerine sahip olan i20 Troy’un üretimi tüm bölge için gerçekleştiriliyor. Bugüne kadar 400 binin üzerinde araç üreten Hyundai Assan Fabrikası’nda saatte ortalama 22 araç üretiliyor ve günlük toplam üretim yaklaşık 400 adedi buluyor. i20 modelleri, başta Almanya, Fransa, İtalya, İspanya ve Portekiz gibi ülkelerin aralarında bulunduğu Avrupa ülkeleriyle birlikte Orta Doğu ve Kuzey Afrika dahil olmak üzere yaklaşık 30 ülkeye sadece Türkiye’den ihraç ediliyor. Hyundai’nin İzmit’te üretilen i20 modeli, global üretim merkezleriyle aynı seviyede üretim kalitesini taşıyor. ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi ve ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi’nin uygulandığı Hyundai Assan Fabrikası, 382 milyon dolar tutarındaki yeni yatırım ile yıllık üretim kapasitesini 200 bin adede çıkaracak ve 2013 yılı sonundan itibaren Türkiye, Avrupa ve bölgenin en önemli üretim merkezlerinden biri haline gelip bantlarına A segmentindeki yeni bir modelin üretimini de ekleyecek.

Hyundai Fiyat Listesi
Hyundai i20
Hyundai Tucson
Yeni Hyundai Elantra
Hyundai Kampanyası