Yeni Opel Astra

Opel Astra HB (Hatchback)
Yeni Opel Astra HB yenilenen tasarımı ve üretim teknolojisiyle bir önceki modeline kıyasla 200 kg daha hafif. Yüksek verimliliğe sahip yeni nesil dizel ve benzinli motorları ile toplam ağırlığının azalması sayesinde, Yeni Opel Astra’nın yakıt tüketimi de daha düşük değerderde. Yeni nesil Opel Astra HB modeli yeni tasarımıyla daha akıcı ve modern bir görünüm sergiliyor. Bunun yanında önceki nesil Astra modelinin temel karakteristik çizgilerinin de korunmuş.

Yeni Opel Astra’nın tasarımı: Opel Astra sadece markanın değil bulunduğu segmentin de en önemli modelleri arasında yer alıyor. Opel CEO’su Dr. Karl-Thomas Neumann Yeni Opel Astra ile ilgili yaptığı açıklamada, Yeni Astra’nın üç önemli özelliğinin; verimlilik, yenilik ve dinamik performans olduğunu belirtti.

Opel Astra, yeni neslinde daha hafif ve mevcut modele göre boyutları küçülmüş. Bununla beraber Opel’in yeni üretim teknolojisi sayesinde daha geniş ve konforlu bir iç hacme sahip olacak. Yeni Astra, 4,37 metrelik toplam uzunluğu ile önceki nesil Astra’dan yaklaşık 5 cm, 1,46 metre yüksekliği ile de 2,6 santimetre daha kısa. Buna karşın Yeni Opel Astra’nın aks mesafesi 20 mm artırılmış ve arka bölümde 35 mm daha fazla diz mesafesini sunuyor.

Yeni Opel Astra, mevcut modele ait izler taşımakla beraber tasarımın bütününde çok daha dinamik bir görünüme sahip. Otomobilin arka bölümünün geometrisi ve sinyal lambaları tamamen yenilenmiş. Yeni Astra’nın tasarımında dikkat çeken değişikliklerden birisi de C sütununda. A sütunundan başlayarak, otomobilin profilinde tavan boyunca devam eden krom hat, arkada yer alan siyah renkteki bölüm ile sonlanıyor. Otomobilin arka sinyal lambalarından itibaren ön çamurluğa kadar ulaşan gergin hat, Yeni Opel Astra HB modeline kompakt sportif bir profil sağlıyor. Yeni Astra’nın ön görünümünde, yenilenen far grubu ile ön tamponda yapılan değişiklikler dikkat çekiyor. Astra’nın ön görünümünde, üzerinde markanın ambleminin de yer aldığı ve modelin karakteristik unsurlarından birisi olan krom materyalin tasarımında değişiklik yapılmış. Astra’nın önceki modelinden referans alan yeni far tasarımı, gelişmiş LED Matrix Light teknolojisini sunuyor.

Yeni Opel Astra’nın donanım özellikleri: Yeni Opel Astra HB modeliyle ilk kez kullanıma sunulan fonksiyonel geniş ekrana sahip IntelliLink bilgi ve eğlence sistemi, Apple CarPlay ve Android Auto entegrasyonu ile akıllı cep telefonu senkronizasyonuna imkan verirken, akıllı IntelliLux LED® Matrix far teknolojisi ise sürüş koşuluna göre uzun far kullanımını otomatik ayarlayarak sürüş güvenliğine yardımcı oluyor. Hafif bir direksiyon tepkisiyle şeridinizde kalmayı sağlayan Şerit İhlali Uyarı Sistemi, Takip Mesafesi Göstergesi ve otomatik  frenleme özelliğine sahip Ön Çarpışma İkazı gibi akıllı özellikler yeni kasa Opel Astra’yı daha güvenli hale getirirken sürüş konforunu da yükseltiyor. Ayrıca, Yeni Opel Astra yalnızca kameradan alınan veriler ile destekli fren sağlayan ilk Opel modeli.IntelliLux LED, 8 solda ve 8 sağda olmak üzere toplam 16 LED bölmesinden oluşuyor. Aydınlatma uzunluğunu ve ışık dağılımını otomatik ve sürekli olarak her trafik koşuluna göre ayarlıyor. Daima uzun huzmede kalarak diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmadan sürüş gerçekleştirmesini sağlıyor. İşlem sırasında, Opel Eye ön kamera ile birlikte çalışıyor. 80 km/sa. sürüş hızındayken, sürücüler yolun kenarındaki cisimleri, normal halojen veya ksenon kısa farlar ile yaklaşık 30 ila 40 metre önce algılıyor. Kamera, karşıdan gelen veya öndeki trafikte bulunan ışık kaynaklarını algılar, ilgili bölgeye ışık yollayan LED’leri devre dışı bırakır. Yolun diğer kısmı ve çevresi parlak bir şekilde aydınlatılıyor.

Yeni Astra EuroNcap’ten 5 yıldız aldı: Yeni Opel Astra, dayanıklı yolcu kabini kaza durumunda mümkün olan en az şekilde deforme olacak ve mümkün olan en geniş yaşam alanını sağlayacak şekilde tasarlanmış. Kaza anında ortaya çıkacak olan darbe enerjisini azaltmak için yolcu kabininin ön, yan ve arka kısımları kontrollü bir şekilde deforme olarak koruma sağlayan enerji emme bölgeleri ile çevrelenmiş. Yeni Astra, arkadan çarpmalarda tam koruma sağlayarak EuroNcap’ten 5 yıldız aldı.

Opel Astra HB 2018 modelleri: Yeni Opel Astra HB; Design, Enjoy, Elite, Dynamic, Black Edition ve Excellence olmak üzere altı farklı donanım versiyonuna sahip model seçenekleriyle satışa sunuluyor.

Opel Astra HB DESIGN
Yeni Opel Astra HB Design motor seçenekleri:
1.6 lt. Dizel 136 HP – 6 İleri Otomatik

Opel Astra HB Design modelinde öne çıkan özellikler; hız sabitleyici (Cruise Control), park sensörü (arka),
16″ alaşımlı jantlar, ön kol dayama desteği

Opel Astra HB ENJOY
Yeni Opel Astra HB Enjoy Motor Seçenekleri:
1.4 lt. Turbo Direct Injection 150 HP Start & Stop – 6 İleri Otomatik
1.6 lt. Dizel 136 HP – 6 İleri Otomatik

Opel Astra HB Enjoy modelinde öne çıkan özellikler; 60/40 katlanabilir arka koltuklar, IntelliLink R 4.0 bilgi ve eğlence sistemi (7″ dokunmatik renkli ekran), LED gündüz farları, USB ve Bluetooth bağlantısı.

Opel Astra HB ELITE
Yeni Opel Astra HB Elite motor seçenekleri:
1.6 lt. Dizel 136 HP – 6 İleri Otomatik

Opel Astra HB Elite modelinde öne çıkan özellikler; elektronik iklim kontrollü klima (çift bölgeli), ışığa duyarlı otomatik kararan iç dikiz aynası, otomatik yanan farlar (tünel algılama özelliği), yağmur sensörü.

Opel Astra HB DYNAMIC
Yeni Opel Astra HB Dynamic Motor Seçenekleri:
1.4 lt. Turbo Direct Injection 150 HP – 6 İleri Manuel
1.4 lt. Turbo Direct Injection 150 HP Start & Stop – 6 İleri Otomatik
1.6 lt. Dizel 136 HP Start & Stop – 6 İleri Manuel
1.6 lt. Dizel 136 HP – 6 İleri Otomatik

Opel Astra HB Dynamic modelinde öne çıkan özellikler; anahtarsız giriş ve anahtarsız çalıştırma sistemi (open & start), geri görüş kamerası, LED arka farlar, spor ön koltuklar.

Opel Astra HB BLACK EDITION
Yeni Opel Astra HB Black Edition Motor Seçenekleri:
1.4 lt. Turbo Direct Injection 150 HP Start & Stop – 6 İleri Otomatik
1.6 lt. Dizel 136 HP – 6 İleri Otomatik

Opel Astra HB Black Edition modelinde öne çıkan özellikler; 17″ siyah renkli alaşımlı jantlar, elektrikli, ısıtmalı ve siyah renkli yan aynalar, siyah renkli tavan.

Opel Astra HB EXCELLENCE
Yeni Opel Astra HB Excellence Motor Seçenekleri:
1.4 lt. Turbo Direct Injection 150 HP Start & Stop – 6 İleri Otomatik
1.6 lt. Dizel 136 HP – 6 İleri Otomatik

Opel Astra HB Excellence modelinde öne çıkan özellikler; 9 farklı otomatik aydınlatma modu, elektrikli katlanır yan aynalar, IntelliLUX® LED Matrix ön farlar, şerit koruma özelliği ile şerit ihlali uyarı sistemi.
Ayrıntılı ve güncel bilgileri Opel Yetkili Satıcıları’ndan alabilirsiniz.

Opel Kampanya
Opel Fiyat Listesi
Opel Grandland X
Opel Black Edition
Opel Insignia Exclusive