Opel Astra Sports Tourer

Yeni Opel Astra Sports Tourer
Yeni Opel Astra’nın ardından Astra model serisinin değişimi Yeni Astra Sports Tourer ile devam ediyor. Opel markasının kompakt C segmentinde başarılı temsilcisi Yeni Astra HB gibi Yeni Opel Astra Sports Tourer modelinin üretimi de Opel’in yeni üretim teknolojisiyle gerçekleştiriliyor.

Opel Astra’nın 10. nesil station wagon versiyonu olan Yeni Astra Sports Tourer 2016 yılı Nisan ayında satışa sunulacak. Türkiye’de 1,4 litre 150 hp benzinli otomatik ve 1,6 litre 136 hp dizel otomatik motor seçeneklerine sahip olacak Yeni Opel Astra Sports Tourer’ın satış fiyatları ise benzinli seçeneklerde 80.200 TL, dizel seçeneklerde ise 92.000 TL’den başlıyor. Avrupa’da Opel Astra’nın 5 kapılı ve Sports Tourer modelleri 130.000 adetin üzerinde siparişe ulaşmış durumda.

Türkiye’de Dynamic ve Excellence donanım seviyelerinde pazara sunulacak yeni Opel Astra Sports Tourer, daha hafif, daha tutumlu ve daha konforlu yapısıyla kompakt sınıfa yeni standartlar getiriyor. Yeni Astra HB modeli gibi Astra Sports Tourer’da da yeni IntelliLink bilgi ve eğlence sistemlerinin yanında üst segmentte bulunan güvenlik ve sürücü destek sistemleri bulunuyor.

Eski modelden yaklaşık olarak 190 kg daha hafif olan Yeni Opel Astra Sports Tourer, aynı zamanda eski modele göre iç kısımda daha geniş, dış kısımda ise aynı boyutlara sahip. Bagaj hacmi de 80 litre artırılarak toplamda 1.630 litreye yükseltilmiş. Anahtarsız Açma özelliği sayesinde arka tamponun altına doğru yapılan küçük tekmeleme hareketi bagaj kapağını açmak için yeterli.

Opel, 1963’te satışa sunduğu Kadett A Caravan ile kompakt sınıfta station wagon geleneğini sürdürüyor. Bugüne kadar 5,4 milyon Kadett ve Astra’nın station wagon versiyonu satılmış.

Opel Kampanyası
Opel Fiyat Listesi
Yeni Opel Astra
Opel Mokka X
Opel Corsa