Porsche 911

Sekizinci nesil Porsche 911’in 1.408 metrede muhteşem sunumu
Porsche yeni 911’i kar ve buz üzerinde sundu. Los Angeles Otomobil Fuarı’ndaki dünya prömiyerinin ardından, Avusturya Zell am See’deki Areit-Alm’da spor arabaların en önemli simgelerinden biri olan Porsche 911’in sekizinci kuşağı gösterildi. Bir helikopter yeni 911’i 1.408 metre yüksekliğindeki dağın eteğine uçurdu.

Yeni Porsche 911, akıllı kontrol ve şasi unsurlarının yanı sıra yenilikçi yardım sistemleri, klasik arka motorlu spor otomobilin ödünsüz dinamizmini dijital dünyanın talepleriyle birleştiriyor. Yeni nesil Porsche 911 daha gelişmiş, 331 kW (450 hp) güç üreten turboşarjlı altı silindirli boxer motor ile donatılmış. Güç aktarımını yeni geliştirilen sekiz ileri çift kavramalı şanzıman devralmış. Porsche 911 sıfırdan 100 km/s hıza 3,5 saniyede ulaşabiliyor. 911 Carrera dört tekerlekten çekişli modelin maksimum hızı 308 km/s.

Porsche Design, 911’in yeni neslini sınırlı sayıda özel basım saatiyle ödüllendirdi. 911 Timeless Machine Limited Sürümü Chronograph, Efsanevi spor otomobil gibi, kronometre de saf tasarım, tutarlı işlevsellik ve mutlak performans ile etkileyici.

Porsche 911’in sekizinci jenerasyonu selefinden daha güçlü, daha konforlu ve daha güvenli. “Porsche Wet Mode” ile spor otomobil ıslak yollarda daha iyi bir tutuşa sahip. Porsche 911’de ilk uygulanan yeni sürüş yardım işlevi, ıslaklık algılamasından ve ıslak yollarda sürüş stabilitesini artırmak için geliştirilmiş.

Porsche Wet Mode, ıslak bir yol yüzeyini otomatik olarak algılayabilir ve ön tekerlek kemerlerindeki akustik sensörler dökülen suyu kaydettiği için yaklaşmakta olan suda kızaklama uyarısını yapabilir. Bu nedenle sistem, yol koşullarından bağımsız olarak yalnızca ön camdaki su damlalarına optik olarak tepki veren ön cam sileceklerini kontrol etmek için yağmur sensörlerinden temel olarak farklıdır. Yağmur bitmiş olsa bile, yol üzerinde su havuzları olabilir.

Detaylı ve güncel bilgileri Porsche Yetkili Satıcıları’ndan alabilirsiniz.

Lüks Otomobil Markaları
Porsche Macan
Porsche Cayman S
Porsche Panamera
Elektrikli Otomobiller