Yeni Renault CLIO

Yeni Renault Clio, yenilenen konfor ve sürüş keyfi

İlk nesilden beri Clio, hem şehirde hem de yolda sunduğu sürüş keyfiyle kendini ispatlayan çok yönlülükle eş anlamlıdır. Yeni Renault Clio’da sürüş keyfi yenilendi. Renault tarafından geliştirilen yeni CMF-B modüler platformu üzerinde üretimi gerçekleştirilen Yeni Renault Clio, daha konforlu ve çevik. Fransız markanın yeni modelde koyduğu hedef Renault Clio’nun hem sürücü hem de yolcular için çok rahat olmasını sağlamak, dinamizmi ve istikrarı korumak.

Yeni Renault Clio’da sürüş keyfi için optimize edilmiş, hiçbir ayrıntı göz ardı edilmemiş. Direksiyondan başlayarak, 15.2’den 14.4’e yükselen dişli oranı sayesinde daha yönetilebilir ve daha duyarlı . Ayrıca daha güvenilir sürüş geri bildirimi sağlıyor. Yenilenen Renault Clio tasarımı aracın şeridinde konumlandırılmasının doğruluğunu ve dönüş yarıçapında 10,8 metreden 10,5 metreye azalma, şehirdeki manevra kabiliyetini artırıyor.

Yüksek hızlı kavisli yollarda daha iyi stabilite ve daha düşük kütle transferi için genel şasi dengesi geliştirilmiş. Yeni Clio böylece hem duyarlı hem de sağlıklı bir sürüş performansı sergiliyor. Aynı şekilde, süspansiyon sisteminin de optimize edilmesi sayesinde Yeni Renault Clio çok daha konforlu bir otomobil haline gelmiş. Son olarak, frenleme sırasında aracın daha iyi reaksiyon göstermesi için fren pedalının strokları azaltılmış.

Yeni Renault Clio modelinde CMF-B modüler platform ile optimize edilmiş verimlilik ve konfor özellikleri dikkat çekici. Yeni Clio, verimliliğini artırmak için Renault’un yeni modüler CMF-B platformunu kullanıyor. Yeni tasarımın sunduğu gelişmiş aerodinamik yapısından yararlanarak, kendi kategorisinde en iyi rakam olan (SCx) 0.640’a düşürmesini sağlayan çok aerodinamik bir profil sergiliyor. Ön rulman optimizasyonu ve emisyonu azaltmak için yardımcı lastiklerinde daha modern bir yatak teknolojisine geçiş yapılmış.

Yeni Renault Clio’da gürültüyü sınırlamak için akustik olarak özel çalışmalar yapılmış. Aracın tüm yapısı, daha fazla yalıtım ve ses yalıtımı için malzemelerin yenilenmesi veya bazı parçaların takviye edilmesi suretiyle revize edilmiş. Aracın ön camında, hava gürültüsünü ve motor gürültüsünü azaltmak için tüm modellerde akustik bir film eklenmesi ile belirli bir işlemden yararlanılmış. Yeni Clio’nun kapıları ve pencereleri, aerodinamik gürültünün sorununu daha da sınırlamak için çift conta sistemine sahip. Tüm bu önlemler Yeni Renault Clio’nun yolcu bölmesinin gürültü seviyesini 0 ila 130 km/s arasında 2 dB düşürmesini sağlamış.

Yeni Renault Clio, Euro NCAP güvenlik testlerinde 5 yıldız elde etti. Renault markasının ikonik modeli Clio beşinci nesli ile Euro NCAP testlerinde en güvenli şehir otomobillerinden biri olmayı başardı.
Maksimum puan olan 5 yıldızı alan yeni model Renault Clio, bu performansı, geliştirilmiş pasif güvenlik özellikleri ve kategorisinin en kapsamlı sürüş destek sistemleri sayesinde elde etti.

Yeni Clio, zengin bir standart donanım seviyesine sahip. 6 adet hava yastığı, acil durum fren destekli ABS, bir kamera ve radar (bu ekipmanlar şeritte kalma yardımı, hız uyarılı trafik işareti tanıma özelliği, güvenli mesafe uyarısı ve acil durum fren destek sistemi gibi sistemlerin çalışmasına olanak sağlıyor), hız ayar ve sınırlayıcı, emniyet kemeri hatırlatıcısı (arka koltuklarda yolcu varsa bu koltuklar için de uyarı veriliyor) ve acil durum araması bulunuyor. Ayrıca, standart olarak sunulan yüzde 100 LED ön farlar, otomatik kısa/uzun far ve kendiliğinden kararan iç dikiz aynası, daha güvenli bir görüş sağlıyor.

Renault Clio’nun yeni elektronik mimarisi sayesinde yaya, bisikletli ve diğer araçları algılayan aktif acil fren destek sisteminin kullanılması mümkün hale geliyor. Yeni Clio, bu özelliği ile EURO NCAP AEB yaya/bisikletli kategorisinde 12 üzerinden 11 gibi yüksek bir puan elde etmeyi başardı. Yeni Clio, daha fazla güvenlik ve konfor sunmak için otoyol ve trafik sıkışıklığı desteği gibi özelliklerle gelişmiş sürüş destek sistemlerini sunarak otonom sürüş için ilk adımı atıyor.

Çok yönlü bir otomobil olan yeni nesil Clio, ürün gamının en iyi güvenlik seviyesini sunarak Renault’un güvenlik konusundaki uzmanlığını daha da güçlendiriyor. Yenilenen Renault Clio dünyanın en çok satan Fransız otomobili olarak en üstün güvenlik seviyesini sunuyor.

Yeni Clio, gelişmiş bağlanabilirlik ve multimedya özellikleriyle de dikkat çekiyor. Sınıfındaki en büyük ekranlara (10 ve 9,3 inç) sahip ve her ikisi de 4G’ye bağlı 3D akıllı navigasyonu gösteriyor. Otomatik güncellemelere ek olarak Google (adres arama), TomTom (trafik bilgisi) ve Coyote (tehlike bölgesi uyarıları) özellikleri sunuyor. Arayüz aynı zamanda bir kaza durumunda otomatik acil durum çağrısını da içeriyor.

Yeni Renault EASY LINK multimedya platformu ergonomik, sezgisel ve modern. Uyumlu Android Auto ve Apple Carplay, akıllı telefonlar ile kullanılabiliyor. Yeni Clio yolcuları widget’lar sayesinde her ekranı kendi isteklerine göre kişiselleştirebiliyorlar. Modernliği benimseyen Renault Clio orta konsolunun alt kısmına bir telefon endüksiyonlu şarj sistemi bunuyor. Akıllı telefonunuzun otomatik olarak şarj olması için kaydırıcının önündeki yuvaya koymanız yeterli.

Ayrıntılı ve güncel bilgileri Renault Yetkili Satıcıları’ndan alabilirsiniz.

Renault Kampanyaları
Renault Fiyat Listesi
Renault Kadjar
Renault Megane
Renault Alaskan