Renault CLIO

Yenilenen Renault Clio
Renault Clio, markanın yeni tasarım anlayışıyla güncelleniyor. Renault markasının en çok satan otomobili Renault Clio yeni özellikleri ve yenilenen görünümüyle segmentinin iddialı bir üyesi. Yeni Clio sahip olduğu far tasarımı ve full-LED Pure Vision farları ile birlikte yepyeni tasarım detayları sayesinde çok daha çekici bir görünüme sahip.

Renault Clio IV markanın 2012’de ortaya çıkan yeni tasarım kimliğini bünyesinde barındıran ilk Renault modeliydi. Belli modellerde yer alan C şekilli gündüz sürüş ışıklarını da içeren full-LED aydınlatma imzası sayesinde Yeni Clio, Renault’nun tasarım kimliğini vurgulamayı sürdürüyor.

Renault Clio’nun ön kısmında üzerinde Renault logosu yer alan ızgara tamamıyla yeniden tasarlanmış. Ayrıca ön tamponun alt kısmı genişletilerek, Yeni Renault Clio daha modern ve güçlü bir görünüm kazanmış. Otomobilin arka bölümünde ise daha fazla sağlamlık hissi vermesi bakımından etek kısmı çizgileri yeniden tasarlanmış.

Yeni Renault Clio, dört yeni renk seçeneği ile geliyor (Intense Kırmızı, Titanyum Grisi, İnci Beyazı ve Demir Mavisi). Bununla birlikte Yeni Renault Clio’da yeni jantlar ve jant kapakları ile birlikte çok daha geniş kişiselleştirme programı da müşterilere sunuluyor olacak. Renault Clio modeli, bu yeniliklerle beraber daha önce Renault’nun üst segment modellerinde kullanılan malzemeler ile donatılmış.

Otomobilin iç ortamında kullanılan döşemeler yepyeni ve kullanılan plastik malzemelerin dokunuş ve görsel kalitesine özel önem gösterilmiş. Krom detaylar ise daha dingin ve mat bir görünüme sahip; renkler ise çok daha seçkin. Yeni Renault Clio’nun altı vitesli manuel vites kutusu ile eşleştirilen daha güçlü ve yakıt açısından verimli 1.5 dCi 110 dizel motoru, Yeni Clio’nun motor seçeneklerini zenginleştiriyor. Benzinli Energy TCe 120 motorla birlikte altı vitesli düz vites kutusu ile ayrıca sunuluyor.

Yeni Renault Clio tam 11 motor/vites kutusu seçeneği sayesinde pazarın en geniş aktarma yelpazesinden birini sunuyor. Yeni Renault Clio, müşterilerinin beklentilerine daha fazla cevap vermek üzere geniş bir opsiyon seçeneği sunması bakımından Media Nav Evolution ve Renault R-Link Evolution adıyla iki farklı bağlantı teknolojili multimedya sistemiyle sunuluyor.

Yeni Clio, çok daha etkileyici ve kaliteli bir ses deneyimi için Bose ses kalitesiyle donatılan ilk B segmenti Renault modeli. Arka park sensörlerine ek olarak Yeni Renault Clio, versiyona bağlı olarak, ön park sensörleri ve geri vites kamerası da sunuyor. Daha üst segment modellerde bulunan Easy Park Assist sistemi sayesinde park manevraları aracın kendisi tarafından yapılıyor.

INITIALE PARIS imzası, bir dizi özel renk ve malzeme kullanımı sayesinde en üst düzeydeki Renault seyahat konforunu sunuyor. Özel bir gri renk (metalik), Nappa deri kaplı direksiyon simidi, Nappa deri kaplı vites kolu, özel kapı panelleri, ön panel döşemesi ve ister siyah isterse de siyah/beyaz olarak tercih edilebilecek deri koltuklar araçla birlikte sunulan özellikler arasında yer alıyor.

Yeni Renault Clio’nun INITIALE PARIS versiyonu; BOSE® premium audio, LED Pure Vision farlar ve C-şekilli gündüz sürüş ışıkları, bağlantı teknolojili servisleri ve geri görüş kamerasıyla beraber R-LINK Evolution multimedya sistemi ve Easy Park Assist sistemi standart ekipmanları ile göze çarpıyor.

Renault Clio INITIALE PARIS ile birlikte iki farklı benzinli motor (90bg veya 120bg) ve iki dizel motor (90bg veya 110bg) seçeneği mevcut.

Bu motorlar düz vites kutusu veya versiyona bağlı olarak EDC çift kavramalı otomatik vites kutusu ile alınabiliyor. Yeni Renault Clio, Türkiye ve diğer ülkelerde yılın son çeyreğinde satışa sunulması bekleniyor.

Ayrıntılı ve güncel bilgileri Renault Yetkili Satıcıları’ndan alabilirsiniz.

Renault Kampanyalar
Renault Fiyat Listesi
Renault Kadjar
Yeni Renault Megane
Renault Talisman