Yeni Renault Captur

Dinamik tasarımı ve gelişmiş teknolojik özellikleriyle Yeni Renault Captur

Renault Captur, rekabetin giderek arttığı pazarda, bir önceki neslini başarıya taşıyan kimliğini daha da güçlendirerek yenilendi. Dönüşüm gerçekleştiren Yeni Renault Captur, atletik ve dinamik yeni SUV çizgileriyle dikkati çekiyor.

Renault açıklamasına göre, B SUV pazarının öncüsü olan Renault Captur, lanse edildiği 2013 yılından bu yana 1,2 milyon satış adedine ulaşarak hem Fransa hem de Avrupa’da segmentinde kısa sürede lider oldu. Renault Captur, 2018 yılında dünyada 230 bin satış adedi gerçekleştirerek lider konumunu sürdürdü.

Modülerliğini koruyan modelin iç mekanında gerçekleştirilen değişiklikler sonucunda, yeni teknolojik özellikler ve kalite ilk bakışta farkediliyor. Renault’un kilit modellerinden Yeni Captur’un lansmanı, Renault Grubu’nun Drive the Future (2017-2022) stratejik planının bir parçası olarak gerçekleştiriliyor. Renault Grubu için üst düzeyde stratejik bir bölge olan Çin’de de üretilecek Yeni Renault Captur böylece global bir ürün haline geliyor. Model, Güney Kore de dahil olmak üzere Renault markası altında, tüm pazarlarda aynı isim ile pazara sunulacak.

Teknolojisiyle de dikkat çeken Yeni Renault Captur, geleceğin mobilitesinin “elektrikli, internet bağlantılı ve otonom” gibi üç temel unsuruna da uygun donanımlara sahip.

Renault Grubu, 2022 yılına kadar ürün gamına 12 elektrikli model ekleyecek. Yeni Renault Captur, E-TECH Plug-in adını taşıyan ve İttifak tarafından geliştirilen bir teknolojinin ürünü olan plug-in (prize takılabilir) hibrit motora sahip ilk Renault modeli olacak. 2022 yılına kadar markanın kilit pazarlarında sunduğu araçların %100’ü internet bağlantılı araçlar olacak. Yeni Renault Captur, yeni internet bağlantılı multimedya sistemi ve Renault EASY CONNECT ekosistemiyle bu dinamiği mükemmel şekilde ortaya koyuyor.

Ayrca Renault Grubu, 2022 yılına kadar otonom sürüş teknolojilerine sahip 15 modeli satışa sunacak. Yeni Renault Captur ise bu anlamda öncü modellerden biri olacak. Yeni Clio modeli ile birlikte, otonom sürüşün ilk adımı olan sürüş destek sistemleri, B segmentindeki modellerle standart olarak sunulmaya başlanacak.

Renault Captur modeli, ittifak bünyesindeki sinerjiyi güçlendirmeye yönelik grup stratejisinin merkezinde yer alıyor. Bu, özellikle ortak teknolojilerin geliştirilmesi ve Yeni Renault Captur modelinin temelini oluşturan CMF-B platformu gibi yeni platformların kullanımı sayesinde gerçekleştiriliyor. Modelin yeni elektrikli ve elektronik mimarisi, en yeni teknolojik gelişmelerin kullanımını ve pazardaki yenilik beklentilerinin karşılanmasını mümkün hale getiriyor.

Önceki nesline göre daha atletik ve dinamik hatlara sahip Yeni Renault Captur, güçlendirilen SUV kimliği ile göze çarpıyor. Dış tasarımda gerçekleştirilen dönüşüm sayesinde modelin çizgileri daha modern, kendine özgü ve etkileyici hale gelirken, Renault markasının “Fransız Tasarımına” da sadık kalındı. 4,23 metre uzunluğu ile önceki modele kıyasla 11 cm daha daha uzun olan yeni Captur, 18 inç tekerlekleri (versiyona bağlı olarak değişebilir) ve artırılan aks mesafesi (2,63 m veya +2 cm) ile öne çıkıyor.

Yeni tasarımı, milimetrik hassasiyetteki ölçüleri, ön ve arka Full LED C şeklinde farları ve dekoratif krom eklemeleri gibi özelliklerin tümü, kalitedeki iyileştirmenin bileşenleri olarak göze çarpıyor.

Yeni Clio ile başlayan iç tasarım devrimi, kategorik anlamda gerçek bir sıçrama sağlayan Yeni Renault Captur ile devam ediyor. Sürücüye doğru hafifçe eğimli “Akıllı Kokpit” daha da geliştirilirken, yeni bir yüzer konsolu sunuluyor. En yeni teknolojilerle ve kategorisinin en büyük ekranları ile sunulan model, güçlü ergonomisi ve daha konforlu hale getirilen sürüş deneyimi ile öne çıkıyor.

Bu özellikler, sürüş pozisyonu ile sınırlı kalmıyor. Kabin içinin tamamında kalite ve konfor açısından yeni bir boyut sunan Yeni nesil Renault Captur, üst segment araçları andırıyor. En üst kalite malzemeler, yumuşak ön panel, kapı paneli, orta konsol etrafındaki kaplamalar, titizlikle işlenmiş detaylar ve yeni koltuk mimarisi ile yenilikler her alanda dikkati çekiyor.

Renault Captur modelinin satışlarında çift gövde-tavan renkli araçların oranının %80’e yakın olması, modeli kişiselleştirme seçenekleri ile ön plana çıkarıyor. Yeni Captur, hem iç hem de dış tasarımda sunduğu yeni alternatifler ile bu özelliğini daha da zenginleştirirken, Yeni Renault Captur ile sunulan 90 adet dış tasarım kişiselleştirme seçeneği, müşterilere kendi tarzına uygun bir Captur modeli oluşturma imkanını sunacak.

Yeni Renault Captur, yeni benzinli ve dizel motorlara sahip. 5 ve 6 vitesli manuel vites kutusunun yanı sıra 7 vitesli çift kavramalı otomatik vites kutusu ile sunulan motorlar, daha yüksek bir güç aralığı sunarken, 2020 yılından itibaren motor portföyüne E-TECH Plug in adlı bir plug-in hibrit motor da ekleyecek.

Ayrıntılı ve güncel bilgileri Renault Yetkili Satıcıları’ndan alabilirsiniz.

Renault Kampanyaları
Renault Alaskan
Renault Megane Sedan
Renault Kadjar
Yeni Renault Clio