Renault Captur

Dinamik tasarımı ve gelişmiş teknolojileriyle Yeni Renault Captur

Renault Captur, rekabetin giderek arttığı pazarda, bir önceki neslini başarıya taşıyan kimliğini daha da güçlendirerek yenilendi. Dönüşüm gerçekleştiren Yeni Renault Captur, atletik ve dinamik yeni SUV çizgileriyle dikkati çekiyor.

Renault Captur modelinin satışlarında çift gövde-tavan renkli araçların oranının %80’e yakın olması, modeli kişiselleştirme seçenekleri ile ön plana çıkarıyor. Yeni Captur, hem iç hem de dış tasarımda sunduğu yeni alternatifler ile bu özelliğini daha da zenginleştirirken, Yeni Renault Captur ile sunulan 90 adet dış tasarım kişiselleştirme seçeneği, müşterilere kendi tarzına uygun bir Captur modeli oluşturma imkanını sunacak.

Yeni Renault Captur Türkiye’de

Daha dinamik dış tasarım, iç mekanda üst segmentlere yaklaşan yüksek kalite ve yenilenen motor gamı ile Yeni Captur, Türkiye’de Joy, Touch ve Icon donanım seviyeleriyle satışa sunuluyor.

Üst kalite malzemeler, akıllı kokpit, kokpit tarzı yüksek orta konsol, E-shifter vites kolu, titizlikle işlenmiş detaylar ve yeni koltuk mimarisi, Yeni Renault Captur’da öne çıkan değişikliklerden bazıları. Yeni Captur’ün ön paneli, kalite algısını artıracak şekilde tamamen yeniden tasarlanmış. Orta kısımda yatay şeritteki havalandırmaların yanı sıra kişiselleştirilebilir dekoratif bileşenler öne çıkıyor. Merkezi ekranın alt kısmında ise piyano düğmeleri ve sürücünün kolayca erişebileceği klima kontrolü ile ergonomiye verilen önem dikkat çekiyor.

Akıllı kokpitin başrol oyuncusu olan 9,3 inç multimedya ekranı segmentinin en büyük dikey tablet ekranı olarak dikkat çekiyor. Hafif kavisli dikey tablet, yolcu bölmesine modern bir görünüm kazandırırken, hafif eğim sayesinde ekranın okunabilirliği artıyor. Sürücüye doğru dönük yeni Renault EASY LINK multimedya sistemi sayesinde, tüm multimedya, navigasyon ve bilgi-eğlence hizmetlerinin yanı sıra MULTI-SENSE ayarlarına ve sürüş yardım sistemlerinin parametrelerine de kolayca erişilebiliyor.

Model, sürüş, park ve güvenlik olmak üzere üç kategoride Sürüşe Yardımcı Destek Sistem teknolojileri sunuyor. Renault EASY DRIVE sistemini oluşturan bu özellikler, Renault EASY LINK multimedya sistemi üzerinden dokunmatik olarak kolayca kontrol edilebiliyor. Yeni Renault Captur 9,3 inç multimedya ekranı ve 10,2 inç dijital gösterge ekranı ile kategorisinde oldukça dikkat çeken ekranlar sunuyor.

Yeni tasarım özellikleri

Yeni Captur 4,23 metre uzunluğu ile önceki modele göre 11 cm daha uzun, ayrıca opsiyonel olarak sunulan 18 inç jantlar ve artırılan aks mesafesi de tasarımda dikkat çekiyor. Full LED C şeklinde farlar ve dekoratif krom detaylar gibi özelliklerin tümü Fransız markanın güncel tasarım çizgilerini yansıtıyor.

Aracın konfor ve modülaritesi için kilit bir öneme sahip kızaklı kayar arka koltuklar, ikinci nesilde de varlığını sürdürüyor. Yeni Captur, 536 litre ile sınıfının en geniş bagaj hacmine sahip. Bunun yanı sıra 27 litreye kadar çıkabilen iç depolama hacmi de yolcular için oldukça konforlu bir kabin ortamı sağlıyor.

Renault Captur bir üst segment kalitesindeki yeni tasarımlı koltukları ile daha etkin destek sağlıyor. Oyuklu yarı sert koltuk sırtı, arka yolculara 17 mm ekstra diz mesafesi sağlarken, yeni kafalıklar geri görüşü artırıyor. Koltuklar, yolcu bölümündeki kaliteyi artırıyor. Yeni Captur, iç ambiyans kişiselleştirmesine katkı sunmak amacıyla farklı renkte döşeme seçenekleri sunabiliyor.

Modelin ayırt edici özelliklerinden olan çift renkli gövde, Yeni Captur’de de oldukça başarılı bir şekilde sunuluyor. 8 farklı ana gövde renk seçeneğinin yanı sıra, tavan gövde ile aynı renkte veya kontrast oluşturacak şekilde Yıldız Siyah, Atacama Turuncu ve Antik Beyaz olmak üzere 3 farklı renkte sunulabiliyor. Tavan, ayrıca elektrikli açılır cam tavan özelliği ile de birlikte sunulabiliyor.

Yeni Captur’ün geniş ızgarasının altındaki çarpıcı ön tamponu, yalnızca modelin kimlik ve dinamizmini güçlendirmekle kalmıyor aynı zamanda çamurlukların ön kısmındaki iki hava deflektörü sayesinde hava akışını yönlendirerek aracın aerodinamik performansını artırırken, yakıt tüketimini azaltıyor. İnce arka lambalar, Renault markasına özgü C şeklindeki far tasarımını tamamlıyor. Üç boyutlu etki yaratan arka ve yan aydınlatmalar, tasarımı daha da öne çıkarıyor.

Önceki modele kıyasla daha kompakt bir hava yastığı kullanılması sayesinde, direksiyon inceltilerek daha da şık bir hale getirilmiş. Yeni Captur EDC versiyonlarında direksiyon simidinde F1 tarzı vites değiştirme kulakçıkları yer alıyor.

Renault Captur yeni motor seçeneklerine sahip

Yeni Captur, tamamı turbo özellikli yeni benzinli ve dizel motorlarıyla sınıf atlıyor. 5 ileri manuel vites kutusunun yanı sıra 7 vitesli çift kavramalı otomatik vites kutusu ile sunulan motorlar, optimize yakıt tüketiminin yanı sıra düşük emisyon seviyeleri sunuyor. Uzun menzillerde araç kullanan sürücülerle 2 farklı dizel motor seçeneğini buluşturuyor. 1,5 litre motorlardan 95 hp olanı 240 Nm tork üretirken, 6 ileri manuel şanzıman sunuyor. 115 hp güce sahip dizel motor ise 260 Nm tork üretiyor. Bu motor seçeneği ise 7 ileri otomatik EDC şanzıman ile sunuluyor.

Yenilenen tamamı turbo özellikli verimli motor gamı kapsamında Yeni Captur, Türkiye’de 1.0 TCe 100 hp, 1.3 TCe EDC 130 hp, 1.3 TCe EDC 155 hp olmak üzere 3 benzinli, 1.5 Blue dCi 95 hp ve 1.5 Blue dCi EDC 115 hp olmak üzere 2 dizel motor seçeneğiyle kullanıcılara sunuluyor.

Yeni Captur, oldukça gelişmiş sürüş destek sistemlerinin kullanımını yaygınlaştırarak sürücülere güvenli bir sürüş sunuyor. Şehir içi kullanımı güvenli ve konforlu hale getiren otomatik uzun/kısa farlar, kör nokta uyarı sistemi, güvenli mesafe uyarı sistemi, trafik işaretleri tanıma sistemi gibi özelliklerin yanı sıra, 360 derece kamera, eller serbest park destek sistemi gibi özellikler de park halindeki aracın ilk hareketini her zamankinden daha güvenli hale getiriyor.

Ergonomik multimedya sistemi: EASY LINK

Renault EASY LINK multimedya sistemi, Yeni Captur’de tümü Android Auto ve Apple CarPlay ile uyumlu 7 inç veya dahili navigasyonlu 9,3 inç ekran ile sunuluyor. Renault EASY LINK multimedya sistemi arayüzü ergonomik ve daha pratik olacak şekilde tasarlandı. Bu tasarımda, akıllı telefon uygulamalarından esinlenildi ve böylece kullanımı kolay bir teknoloji ortaya çıktı. Bazı ekranlar ayrıca, kullanıcıyı doğrudan sık kullanılan uygulamalarına götüren widget’lar ile özelleştirilebiliyor.

Renault MULTI-SENSE teknolojisi sürüş deneyimini kişiselleştirmek için Captur ile de kullanıma sunuluyor. MULTI-SENSE özelliğiyle sürücü, aracı ruh haline göre kişiselleştirebiliyor. Bu kapsamda daha düşük tüketim ve CO2 emisyonu için Eco mod, daha yüksek sürüş keyfi, çeviklik ve hassasiyet için Sport mod ve deneyiminizi özelleştirmek için MySense mod bulunuyor. Aydınlatma ortamını özelleştirmek içinse 8 farklı renk seçeneği kullanılabiliyor.

Yeni Renault Captur Euro NCAP’ten 5 yıldız aldı

Yenilenen Renault Captur, son nesil Euro NCAP güvenlik testlerinden 5 yıldız aldı. Yeni Captur, yolcu ve yaya güvenliğinin yanı sıra Sürüşe Yardımcı Destek Sistemleri (ADAS) konusunda da tüm kabiliyetini ortaya koydu. Euro NCAP testlerinden beş yıldız alan Yeni Renault Clio gibi markanın yeni platformu CMF-B’yi kullanan Yeni Renault Captur, güçlendirilmiş gövde yapısı, yolcuların tamamına optimum destek sağlayan geliştirilmiş koltukları ve aktif gergili, yük sınırlayıcı emniyet kemerleri ile dikkat çekiyor.

Renault tarafından desteklenen Fix4sure teknolojisi, yolcu güvenliğini sağlamak ve kaymaya bağlı yaralanmaları önlemek amacıyla geliştirildi. Ayrıca Yeni Captur modelinin gelişmiş tasarımı sayesinde, arka koltuklara her tip çocuk koltuğu isofix ve I-size sistemiyle yerleştirilebiliyor. Yandan darbelerde ise arka yolcular için geliştirilmiş kafa koruması bulunuyor.

Yeni Renault Captur, zengin donanım özelliklerine sahip. 6 adet hava yastığı, acil durum fren destekli ABS, bir kamera ve radar (bu ekipmanlar şeritte kalma yardımı, hız uyarılı trafik işareti tanıma özelliği, güvenli mesafe uyarısı ve acil durum fren destek sistemi gibi sistemlerin çalışmasına olanak sağlıyor), hız ayar ve sınırlayıcı, beş koltukta da emniyet kemeri hatırlatıcısı ve acil durum arama. Ayrıca standart olarak sunulan 360 derece kamera, %100 LED ön farlar, otomatik kısa/uzun far ve kendiliğinden kararan iç dikiz aynası, daha güvenli bir görüş sağlıyor.

Renault Captur yeni elektronik mimarisi sayesinde, yaya, bisikletli ve diğer araçları algılayan aktif acil fren destek sistemine sahip ve otonom sürüşün ilk adımı olan Trafik ve Otoyol Desteği bulunuyor. Yeni Renault Captur modelinde Sürüşe Yardımcı Destek Sistemleri (ADAS), Sürüş, Park ve Güvenlik olmak üzere üç gruba ayrılıyor.

Renault EASY DRIVE ekosistemini oluşturan bu bileşenlerin ayarlarına ise Renault EASY LINK multimedya sisteminin dokunmatik ekranı üzerinden rahat ve anlaşılır bir şekilde ulaşılabiliyor.

Ayrıntılı ve güncel bilgileri Renault Yetkili Satıcıları’ndan alabilirsiniz.

Renault Kampanyaları
Renault Alaskan
Renault Megane Sedan
Renault Kadjar
Yeni Renault Clio