Yeni Renault Captur

Dinamik tasarımı ve gelişmiş teknolojik özellikleriyle Yeni Renault Captur

Renault Captur, rekabetin giderek arttığı pazarda, bir önceki neslini başarıya taşıyan kimliğini daha da güçlendirerek yenilendi. Dönüşüm gerçekleştiren Yeni Renault Captur, atletik ve dinamik yeni SUV çizgileriyle dikkati çekiyor.

Renault açıklamasına göre, B SUV pazarının öncüsü olan Renault Captur, lanse edildiği 2013 yılından bu yana 1,2 milyon satış adedine ulaşarak hem Fransa hem de Avrupa’da segmentinde kısa sürede lider oldu. Renault Captur, 2018 yılında dünyada 230 bin satış adedi gerçekleştirerek lider konumunu sürdürdü.

Renault Grubu, 2022 yılına kadar otonom sürüş teknolojilerine sahip 15 modeli satışa sunacak. Yeni Renault Captur ise bu anlamda öncü modellerden biri olacak. Yeni Clio modeli ile birlikte, otonom sürüşün ilk adımı olan sürüş destek sistemleri, B segmentindeki modellerle standart olarak sunulmaya başlanacak.

Önceki nesline göre daha atletik ve dinamik hatlara sahip Yeni Renault Captur, güçlendirilen SUV kimliği ile göze çarpıyor. Dış tasarımda gerçekleştirilen dönüşüm sayesinde modelin çizgileri daha modern, kendine özgü ve etkileyici hale gelirken, Renault markasının “Fransız Tasarımına” da sadık kalındı. 4,23 metre uzunluğu ile önceki modele kıyasla 11 cm daha daha uzun olan yeni Captur, 18 inç tekerlekleri (versiyona bağlı olarak değişebilir) ve artırılan aks mesafesi (2,63 m veya +2 cm) ile öne çıkıyor.

Yeni tasarımı, milimetrik hassasiyetteki ölçüleri, ön ve arka Full LED C şeklinde farları ve dekoratif krom eklemeleri gibi özelliklerin tümü, kalitedeki iyileştirmenin bileşenleri olarak göze çarpıyor.

Yeni Clio ile başlayan iç tasarım devrimi, kategorik anlamda gerçek bir sıçrama sağlayan Yeni Renault Captur ile devam ediyor. Sürücüye doğru hafifçe eğimli “Akıllı Kokpit” daha da geliştirilirken, yeni bir yüzer konsolu sunuluyor. En yeni teknolojilerle ve kategorisinin en büyük ekranları ile sunulan model, güçlü ergonomisi ve daha konforlu hale getirilen sürüş deneyimi ile öne çıkıyor.

Bu özellikler, sürüş pozisyonu ile sınırlı kalmıyor. Kabin içinin tamamında kalite ve konfor açısından yeni bir boyut sunan Yeni nesil Renault Captur, üst segment araçları andırıyor. En üst kalite malzemeler, yumuşak ön panel, kapı paneli, orta konsol etrafındaki kaplamalar, titizlikle işlenmiş detaylar ve yeni koltuk mimarisi ile yenilikler her alanda dikkati çekiyor.

Renault Captur modelinin satışlarında çift gövde-tavan renkli araçların oranının %80’e yakın olması, modeli kişiselleştirme seçenekleri ile ön plana çıkarıyor. Yeni Captur, hem iç hem de dış tasarımda sunduğu yeni alternatifler ile bu özelliğini daha da zenginleştirirken, Yeni Renault Captur ile sunulan 90 adet dış tasarım kişiselleştirme seçeneği, müşterilere kendi tarzına uygun bir Captur modeli oluşturma imkanını sunacak.

Yeni Renault Captur, sürüş, park ve güvenlik olmak üzere 3 kategoride ADAS (Sürüşe Yardımcı Destek Sistemleri) teknolojileri sunuyor. Renault EASY DRIVE sistemini oluşturan bu özellikler, Renault EASY LINK multimedya sistemi üzerinden dokunmatik olarak kolayca kontrol edilebiliyor. Yeni Captur 9,3 multimedya ekranı ve 10,2 inç dijital gösterge paneli ile kategorisinin en büyük ekranlarından birine sahip.

Yeni Captur’da modelin DNA’sını oluşturan kişiselleştirme ve modülerlik özelikleri korunuyor. Yeni Captur ile 11 gövde rengi, 4 kontrast tavan rengi ve 3 özelleştirme paketi ile toplamda 90 farklı kombinasyon seçeneği sunuluyor. Captur’un konfor ve modülaritesi için kilit bir faktör olan kayar arka koltuklar, ikinci nesilde de mevcut. Yeni Captur, 536 litre gibi oldukça yüksek bir bagaj hacmi (sınıfının en iyisi), 27 litreye kadar iç depolama hacmi ve hepsinden de önemlisi benzersiz bir modülarite sunuyor.

Yeni Renault Captur modelleri, 4 benzinli ve 3 dizel motor seçeneğiyle pazara sunuluyor. Bunlar benzinli 1.0 TCe 100 bg, 1.3 TCe 130 bg GPF, 1.3 TCe 130 bg EDC GPF, 1.3 TCe 155 bg EDC GPF ve dizel 1.5 Blue dCi 95 bg, 1.5 Blue dCi 115 bg ve 1.5 Blue dCi 115 bg EDC.

Yeni Renault Captur, yeni benzinli ve dizel motorlara sahip. 5 ve 6 vitesli manuel vites kutusunun yanı sıra 7 vitesli çift kavramalı otomatik vites kutusu ile sunulan motorlar, daha yüksek bir güç aralığı sunarken, 2020 yılından itibaren motor portföyüne E-TECH Plug in adlı bir plug-in hibrit motor da ekleyecek.

Yeni Renault Captur Euro NCAP’ten 5 yıldız aldı

Yenilenen Renault Captur, son nesil Euro NCAP güvenlik testlerinden 5 yıldız aldı. Yeni Captur, yolcu ve yaya güvenliğinin yanı sıra Sürüşe Yardımcı Destek Sistemleri (ADAS) konusunda da tüm kabiliyetini ortaya koydu. Euro NCAP testlerinden beş yıldız alan Yeni Renault Clio gibi markanın yeni platformu CMF-B’yi kullanan Yeni Renault Captur, güçlendirilmiş gövde yapısı, yolcuların tamamına optimum destek sağlayan geliştirilmiş koltukları ve aktif gergili, yük sınırlayıcı emniyet kemerleri ile dikkat çekiyor.

Renault tarafından desteklenen Fix4sure teknolojisi, yolcu güvenliğini sağlamak ve kaymaya bağlı yaralanmaları önlemek amacıyla geliştirildi. Ayrıca Yeni Captur modelinin gelişmiş tasarımı sayesinde, arka koltuklara her tip çocuk koltuğu isofix ve I-size sistemiyle yerleştirilebiliyor. Yandan darbelerde ise arka yolcular için geliştirilmiş kafa koruması bulunuyor.

Yeni Renault Captur, zengin donanım özelliklerine sahip. 6 adet hava yastığı, acil durum fren destekli ABS, bir kamera ve radar (bu ekipmanlar şeritte kalma yardımı, hız uyarılı trafik işareti tanıma özelliği, güvenli mesafe uyarısı ve acil durum fren destek sistemi gibi sistemlerin çalışmasına olanak sağlıyor), hız ayar ve sınırlayıcı, beş koltukta da emniyet kemeri hatırlatıcısı ve acil durum arama. Ayrıca standart olarak sunulan 360 derece kamera, %100 LED ön farlar, otomatik kısa/uzun far ve kendiliğinden kararan iç dikiz aynası, daha güvenli bir görüş sağlıyor.

Renault Captur yeni elektronik mimarisi sayesinde, yaya, bisikletli ve diğer araçları algılayan aktif acil fren destek sistemine sahip ve otonom sürüşün ilk adımı olan Trafik ve Otoyol Desteği bulunuyor. Yeni Renault Captur modelinde Sürüşe Yardımcı Destek Sistemleri (ADAS), Sürüş, Park ve Güvenlik olmak üzere üç gruba ayrılıyor.

Renault EASY DRIVE ekosistemini oluşturan bu bileşenlerin ayarlarına ise Renault EASY LINK multimedya sisteminin dokunmatik ekranı üzerinden rahat ve anlaşılır bir şekilde ulaşılabiliyor.

Ayrıntılı ve güncel bilgileri Renault Yetkili Satıcıları’ndan alabilirsiniz.

Renault Kampanyaları
Renault Alaskan
Renault Megane Sedan
Renault Kadjar
Yeni Renault Clio