ŠKODA Fabia

Skoda Fabia 2017

Etkileyici ve dinamik tasarımıyla Yeni Skoda Fabia, yeni nesil teknolojilere sahip benzinli ve dizel motorları, modern araç içi multimedya sistemleri ile sınıfında oldukça dikkat çeken bir otomobil. Fabia modeli Skoda markasının tarihinde en çok satılan ikinci modeli olma özelliğini de taşıyor. 2016 model Skoda Fabia net ve kesin çizgilere sahip bir dış görünüme sahip. Otomobilin ön radyatör ızgarası ve far grubu Skoda markasının yeni tasarım anlayışı ile şekillenmiş.

Yeni Skoda Fabia malzeme kalitesi, güvenlik donanımları ve yakıt verimliliği unsurlarıyla da başarısını arttırmayı hedefliyor. Skoda Fabia otomobil güvenliği konusunda, Euro NCAP çarpışma testlerinden 5 yıldız almayı başarıyor. Skoda’nın başarılı hatchback modeli Fabia gelişmiş güvenlik ve sürüş destek sistemleriyle donatılmış. Skoda Fabia’da Elektronik Stabilite Kontrol Sistemi (ESC), çoklu çarpışma freni, lastik basınç sensörü, dinamik diferansiyel kontrolü XDS, yokuş kalkış destek sistemi, sürücü yorgunluk algılama sistemi gibi aktif ve pasif güvenlik sistemleri standart olarak bulunuyor.

Skoda Fabia Motor Seçenekleri:
2016 model yılı Skoda Fabia 1,0 MPI Manuel/ 75 HP, 1,2 TSI Manuel / 90 HP, 1,2 TSI DSG / 110 HP ve 1,4 TDI DSG / 90 HP motor seçenekleriyle satışa sunuluyor.

MPI motorlar
1.0 litre 3 silindirli, 75 PS gücünde olan benzinli motor, yeni Skoda Fabia motor yelpazesinin çekirdeğini oluşturuyor. Start/Stop sistemi ve fren enerjisi geri kazanımı standart özellikleri arasında bulunan bu MPI (çok noktadan enjeksiyonlu) motor, şehiriçi ve şehir dışı trafiğinde kullanılacağı varsayımıyla, optimum performans ve yakıt ekonomisine göre ayarlanmış.

TSI motorlar
Yeni 1.2 TSI turboşarjlı dört silindirli benzinli motorlar, önceki güç aktarma organlarının bazı temel özelliklerini  korumakla birlikte, tamamen yeni bir tasarıma sahip. Start/Stop sistemi ve fren enerjisi geri kazanımı standart özellikler. TSI motorlar güç ve verimlilik dengesi konusunda oldukça başarılı, esnek bir kullanıma sahipler.

TDI motorlar
Eğer her yıl binlerce kilometre yapıyorsanız ve düşük tüketim sizin için bir öncelikse, TDI motorlar doğru seçimdir. Tamamen yeni üç silindirli common rail enjeksiyonlu dizel motor 90 PS güç sunuyor. Dizel partikül filtresi, Start/Stop sistemi ve fren enerjisi geri kazanımı standart özellikler.

Skoda Fabia, En İyi Küçük Sınıf Otomobil ödülü
Skoda Fabia, İngiliz otomobil dergisi “What Car” tarafından düzenlenen “2017 Yılının En İyi Otomobilleri” seçimlerinde “En İyi Küçük Sınıf Otomobil” ödülünü alırken, aynı zamanda bu unvana ardı ardına üçüncü yılda da ulaşmış oldu. Skoda, böylelikle İngiltere’de düzenlenen en prestijli ödüllerden birinde ilk kez aynı anda üç birincilik elde eden ilk marka oldu. Skoda bununla da yetinmedi ve Citigo, Fabia Combi ile Superb modelleri, kendi sınıflarının “Paranın karşılığını en iyi veren” otomobilleri seçildi. Marka, böylelikle “What Car” dergisinin töreninde 6 kez ödül alarak farklı bir başarıya imza attı.

Skoda Fabia,.Skoda Fabia’nın özellikle hatchback versiyonu, şehir içindeki kullanım kolaylığı, kıvraklığı, güvenliği ve bozuk zeminli yollarda bile konforundan ödün vermeyen yapısıyla jüri tarafından yine bu ödülle taçlandırıldı.

Detaylı ve güncel bilgileri Skoda Yetkili Satıcıları’ndan alabilirsiniz.

Skoda Kampanyası
Skoda Fiyat Listesi
Yakıt Tüketimi
Dizel mi Benzin mi
Yeni Skoda Superb