Yeni Toyota RAV4

Yeni Toyota RAV4 tasarım yönünden incelendiğinde, aracın ön kısmında yüksek sürüş pozisyonu ve tamamen konfor sağlamak üzere tasarlanan koltukların yer aldığı görülüyor. Yeni tasarıma sahip iç mekan, yüksek kabin konforu, yola hakim ve eğlenceli bir sürüş pozisyonu sunuyor. Japon markanın keskin tasarım çizgileriyle güçlü bir görünüm sergileyen SUV modeli yeni Toyota RAV4, gelişmiş güvenlik donanımı ve sürüş destek sistemlerine de sahip. Toyota Safety Sense, aktif güvenlik sistemleri sürücü yardımına yeni boyutlar kazandırarak çok daha akıllı özelliklerle geliştirildi.

Yeni Toyota RAV4 Hybrid üst düzey performans sunuyor
Tamamen yenilenen beşinci jenerasyon RAV4 Hybrid, karakteristik bir tasarım, daha üst düzey performans, kapasite ve en üst düzeyde güvenlik sunuyor. Toyota’nın TNGA-K platformunu kullanan ilk SUV modeli olan RAV4 Hybrid, daha alçak ağırlık merkezi, artan gövde dayanımı, daha iyi yol tutuş, yüksek konfor, geniş kabin alanı, 580 litre ile sınıfının lideri bagaj kapasitesi ve güçlü tasarımı ile segmentinde standartları yeniden belirliyor.

Yeni Toyota RAV4 Hybrid ile Türkiye pazarında yeni bir sayfa açmaya hazırlandıklarını kaydeden Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış AŞ Üst Yöneticisi (CEO) Ali Haydar Bozkurt, “25 yıldır pazarda güçlü duruşunu her zaman sergileyen ve SUV segmentinin yaratıcısı olan RAV4’ün hibrit versiyonuyla iddiamızı ortaya koyacağız. Yeni tasarım diliyle kullanıcısını adeta eğlence ve maceraya davet eden RAV4 Hybrid, 2019’da markamızın itici güçlerinden biri olacaktır.” ifadelerini kullandı.

Yeni RAV4 Hybrid’in tasarımı, dünyanın en çok satılan SUV’una şimdi çok daha güçlü ve karakteristik bir görünüm kazandırıyor. Performanstan yeni tasarımda da ödün verilmeyen Toyota RAV4 Hybrid’de kabindeki görüş açısı kilit noktalardan birisi durumunda.

Araç, Toyota’da ilk kez kullanılan bir özelliğe de sahip. Yeni kameralı dikiz aynası, daha iyi bir çevre görüş açısı sağlıyor. İstenildiğinde konvansiyonel otomatik kararan ayna olarak, direkt arkadaki yolu ve trafiği yansıtacak gibi kullanılabiliyor. Toyota Safety Sense’in ikinci jenerasyonu da RAV4 Hybrid’de standart olarak bulunuyor.

Toyota RAV4’ün yeni 2,5 litre Hybrid Dynamic Force motoru, yakıt ve emisyon verimliliğini bir araya toplarken daha fazla güç ve daha dinamik bir sürüş getiriyor. Dört çeker modelde 222 HP güç üreten hibrit motor, güç ve hızlanma açısından oldukça etkileyici performanslar sunuyor. RAV4 Hybrid bu sayede 100 kilometre hıza sadece 8,1 saniyede ulaşıyor. RAV4 Hybrid, 100 kilometrede 4,5 litre tüketime sahip.

Yeni Toyota RAV4’te daha kompakt hale getirilen hibrit sistemde, yeni bataryalar yüzde 11 daha hafif ve şanzıman kaybı öncekine oranla yüzde 25 daha az. RAV4 Hybrid’de mekanik AWD sistemlerine göre daha hafif ve kompakt olan elektrikli AWD-i sistemi şehir içinde daha iyi yakıt ekonomisi sunarken, yüksek hızda daha sessiz sürüş ve kaygan koşullarda daha iyi çekiş sağlıyor.Toyota Yeni RAV4 | 2019 Model Kampanyalı Fiyatları (TL)

2.5 Hybrid 4×4 Flame e-CVT 336.000
2.5 Hybrid 4×4 Passion e-CVT 385.000
2.5 Hybrid 4×4 Passion X-Pack e-CVT 405.300

 

Toyota RAV4 Hybrid | 2018 Model ÖTV Teşvikli Kampanyalı Fiyatları (TL)

Hybrid 4×4 Advance e-CVT 244.950
Hybrid 4×4 Premium e-CVT 300.400
Hybrid 4×4 Premium Plus e-CVT 319.700
Hybrid 4×4 Premium Plus Navi e-CVT 327.200

Toyota, ÖTV matrah indirimi uygulanmış ve 2 Mayıs 2019 itibariyle geçerli, tavsiye edilen perakende satış anahtar teslim fiyat listesidir.

Toyota RAV4 ve Toyota RAV4 Hybrid modelleri ve özellikleri ile ilgili detaylı bilgiler.

Ayrıntılı ve güncel bilgileri Toyota Yetkili Satıcıları’ndan alabilirsiniz.

Toyota Kampanyaları
Toyota Corolla Hybrid
Toyota Hilux
Toyota GR Supra
Toyota Camry Hybrid