Volkswagen Polo

VW Yeni Polo 2018
Volkswagen, en çok satan otomobil modellerinden birisi olan, B segmentinde başarılı temsilcisi VW Polo’nun tamamen yeniden tasarlanmış altıncı neslinin tanıtımını gerçekleştirdi. Yeni Volkswagen Polo, berrak, karizmatik tasarımı ile etkileyici ve gerek yolcular gerekse bagajlar için daha fazla alan sunuyor.

VW markasının Türkiye’de de oldukça sevilen hatchback modeli VW Polo, altıncı neslinde daha verimli motorlar ve gelişmiş sürücü destek sistemleri ile geliyor. Yeni VW Polo gelişmiş teknolojileriyle, segmentinin üzerinde görülen zengin donanım özelliklerine sahip. Volkswagen markasının 40 seneyi aşkın bir süredir üretimini gerçekleştirdiği VW Polo’nun yeni modelinde ilk kez anahtarsız giriş ve çalıştırma özelliği bulunuyor.

Bugüne kadar 14 milyondan fazla satışı gerçekleşen Volkswagen Polo, hiç şüphesiz dünyanın en başarılı kompakt otomobil modellerinden biridir. Yeni Volkswagen Polo modeli, tasarım hatlarıyla önceki nesli ile benzerlikler taşısa da çok daha sportif bir görünüme sahip. 2018 Volkswagen Polo’nun yeni dış tasarım unsurları arasında ilk dikkat çekenler; yeni ön tampon tasarımı, farların yeni görünümü, gergin gövde hatları ve arka stop sinyallerinin yeni dizaynı. Vektörel görünüme sahip yeni LED ön farlarla birleşen krom ızgara otomobile karakteristik bir ön görünüm sağlamış. Ayrıca Yeni VW Polo’nun arka bölümü net çizgilerden oluşan yeni tasarımı ile çok daha dinamik bir görünüm sergilerken, otomobilin tasarım bütünlüğü içinde önemli bir role sahip.

Yeni Volkswagen Polo’nun iç mekan tasarımında ise önemli değişikliklere gidilmiş. Farklı renk seçenekleriyle kişiselleştirilebilen otomobilin iç mekanı, yeni gösterge paneli ve bilgi eğlence sistemi ekranı bu değişiklikler arasında ilk göze çarpanlar. Yeni VW Polo isteğe bağlı olarak sunulan 3 farklı dekor seçeneğiyle aracınızın içini Tropik Turuncu, Resif Mavi ya da İpek Gümüş ile renklendirebilirsiniz. Volkswagen Yeni Polo’da 14 farklı dış renk seçeneği bulunuyor.

Akıllı telefonlar için kablosuz şarj, nem ve güneş sensörü, alerjen filtreli Klimatronik, spor modda çalışabilen ayarlanabilir amortisörler ve sınıfında en büyük panoramik açılır tavan Yeni VW Polo’nun dikkat çeken diğer özellikleri arasında yer alıyor.

Yeni VW Polo büyüdü, değişti ve yepyeni bir görünüm kazandı. Üzerinde yükseldiği, Volkswagen’in Modüler Platform Yönetimi (MQB) sayesinde bir önceki jenerasona göre 94 mm uzayan aks mesafesi, ona yalnızca dinamik bir görünüm kazandırmakla kalmıyor, aynı zamanda iç konfor alanının genişlemesini ve bagaj hacminin 71 lt daha genişleyerek tam 351 lt’ye ulaşmasını sağlıyor. Volkswagen’in yenilenen modelinde karşıdan gelen araç trafiğinde göz almayan ama bir o kadar da göz alıcı olan LED farlar, VW Yeni Polo ile isteğe bağlı olarak sunuluyor.Yeni VW Polo, Highline donanım seviyesinde standart olarak sunulan LED stop lambalarıyla arkasından bakan meraklı gözlere etkileyici bir ışık oyunu sunuyor. Düşük elektrik tüketimi ve uzun ömrüyle tasarrufu, daha sportif ve etkileyici görüntüsüyle tasarımı buluşturuyor. Yeni Polo’da Comfortline ve Highline donanım seviyelerinde isteğe bağlı olarak sunulan Dijital Gösterge Paneli “Active Info Display” ile sınıfında bir ilke imza atıyor. Yenilenen arayüz tasarımlarıyla temel sürüş bilgilerinin yanında bilgi-eğlence sistemi ekranında görüntülenen telefon rehberi, albüm kapağı, radyo istasyonu bilgilerini ve çok daha fazlasını kolayca takip etmenizi sağlıyor.

Yeni Polo’da Highline donanım seviyesinde Composition Media bilgi ve eğlence sistemi standart olarak sunuluyor. Yeni VW Polo’da ilk defa Highline donanım seviyesinde standart olarak sunulan çift bölgeli klimatronik ile aracınızın içerisindeki ideal sıcaklığı hem otomatik olarak dengeleyebilir hem de tamamen kendinize göre belirleyebilirsiniz. Yeni Polo’da tüm donanım seviyelerinde standart olarak sunulan Yorgunluk Tespit Sistemi, 65 km/h ve daha yüksek hızlarda direksiyon üzerine konumlandırılan sensörler yardımıyla sürekli olarak sürüş tutumunuzu değerlendirir ve sürüş elverişliliğiniz hakkında çıkarımlar yapar. Farklı bir tutum algıladığında, yolculuğa ara vermeniz gerektiğini hem çok fonksiyonlu gösterge üzerinde görsel olarak belirtirken hem de sesli olarak sizi uyarır.

Yeni Volkswagen Polo’nun tüm donanım seçeneklerinde standart olarak sunulan Start/Stop sistemi manuel şanzımanlı araçlarda araç durdurulup, ayak debriyajdan çekildiğinde, otomatik şanzımanlı araçlarda ise araç durur pozisyona getirildikten sonra sürücünün ayağı frene basıldığı süre boyunca devreye girerek motoru geçici olarak durduruyor.

Volkswagen Yetkili Satıcıları’ndan ayrıntılı ve en güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

Volkswagen Passat
Volkswagen Yeni Golf
Volkswagen Jetta
Volkswagen Yeni Arteon
Volkswagen Kampanyaları