Yeni Ford KUGA

Yeni Ford Kuga gelişmiş teknolojik özellikleri, etkileyici sürüş dinamikleri ve küçük hacimli 1.5 lt dizel motora eşlik eden manuel ve otomatik şanzıman seçenekleriyle Türkiye’de satışa sunuldu.

Yeni trapezoid ızgara ve altında bulunan küçük ızgaranın yanlarındaki LED gündüz farları ve şık görünümlü yeni sis farlarıyla Yeni Ford Kuga, dinamik bir görünüme sahip. Ford Kuga’nın yeniden tasarlanan stop lambaları modern tasarım çizgilerini tamamlıyor. Yeni Ford Kuga’nın iç mekanı daha ergonomik, şık ve konforlu biçimde tasarlanmış. Daha sezgisel hale getirilen direksiyon ve klima kumandaları ise artık daha az sayıda ve kolay ayırt edilebilir butonlarla karşınızda. Ford, soğuk havalarda konforu artırmak için Yeni Ford Kuga’nın direksiyonunu ısıtmalı deri opsiyonuyla sunuyor. Ayrıca otomatik şanzımanlı modellerdeki direksiyona monte edilmiş tuş takımıyla ellerinizi direksiyondan ayırmadan vites geçişlerini manuel olarak yapabiliyorsunuz.

Yeni Ford Kuga Türkiye’de Style, Titanium ve ST-Line olmak üzere üç donanım seviyesiyle müşterilerin beğenisine sunuluyor. Style donanıma sahip Yeni Ford Kuga’da birçok teknoloji ve fonksiyonel özelliği standart olarak bulunuyor. Ford Kuga ST-Line ise sportif görünümü ve spor süspansiyonuyla sizi ağırlıyor.

Ford, yeni 1.5 lt hacminde, turbo beslemeli Duratorq TDCi dizel motoru ilk kez Yeni Ford Kuga, manuel ve Powershift otomatik şanzıman seçenekleriyle sunuyor. Yeni 120 PS 1.5 lt TDCi motoruyla yakıt verimliliğini yaklaşık %5 geliştiren Yeni Ford Kuga, ortalama 4,4 lt/100 km yakıt tüketimi ve 115 g/km CO2 emisyon değerlerine ulaşıyor. 1.5 lt TDCi motorlu 6 ileri PowerShift otomatik şanzıman kombinasyonu ise 120 PS güç ve 300 Nm’lik performans değeri ve 4,8 lt/100 km yakıt tüketimi ile 124 g/km CO2 emisyon değerine ulaşıyor. Yeni Ford Kuga benzinli versiyonu olan 1.5 lt’lik Ecoboost motor ise otomatik şanzıman kombinasyonuyla 182 PS güç ve 240 Nm’lik performans değerlerine sahip.

Akıllı teknoloji özellikleriyle sınıfında rekabet gücünü arttıran Yeni Ford Kuga’da, direksiyona müdahale etmeden sadece bir düğmeyle dikey ve paralel park alanlarına park etmenizi sağlayan Gelişmiş Otomatik Park Sistemi, çarpışma riskini azaltmaya yardımcı olan Aktif Şehir İçi Güvenlik Sistemi’nin geliştirilmiş versiyonu, ışığın azaldığı ortamlarda görüşünüzü optimize eden Adaptif Ön Far Sistemi ve Akıllı Bagaj Kapağı öne çıkan teknolojik özellikleri arasında yer alıyor. Park yerinden çıkarken gerçekleşebilecek kazaları önlemek için geliştirilen Çapraz Trafik Uyarı Sistemi, her iki taraftan gelebilecek araçlara karşı sürücüyü uyarıyor.

Yeni Ford Kuga 1.5 lt Ecoboost motorda, Ford Akıllı Dört Tekerlekten Çekiş Sistemi, her tekerleğe gönderilen torku göz kırpma hareketinden yirmi kat daha hızlı şekilde ayarlayarak kaygan zemin şartlarında sürüşü ve çekişi optimize ediyor. Elektrikli Park Freni tek tuşla aracı güvene alıp orta konsolda daha fazla saklama alanına yer açarken, Kapı Kilidi Göstergesi bir bakışta kapıların kilitli olup olmadığını görmenizi sağlıyor.Ayrıca aracınızı başka birine verdiğinizde MyKey teknolojisi ile içiniz çok rahat. Çünkü anahtarı programlayabilme sayesinde gelen çağrıları engelleme, üst hız limitini sınırlama, sürücü asistanını ve güvenlik özelliklerini devre dışı bırakmaya izin vermeme, müzik sisteminin maksimum ses düzeyini düşürme ve araçtakilerin emniyet kemerlerini takmamaları durumunda müzik ve ses sistemini tamamen devre dışı bırakma imkanı sunuyor.

Yeni Ford Kuga’da ilk kez sunulan Ford’un Ayarlanabilir Bi-Xenon Far Sistemi ise ortamın aydınlık düzeyini algılıyor.

Yeni Ford Kuga Titanium ve ST-Line donanımlarında bulunan SYNC 3 özelliği, basit ve daha doğal sesli komutlar kullanarak müzik, navigasyon ve bağlantılı akıllı telefonunuzu kontrol etme imkanı tanıyor.

Ford Kuga’nın yeni modelinde ilk kez Apple CarPlay ve Android Auto özellikleriyle 8 inch dokunmatik ekrandan akıllı telefonunuzdaki birçok uygulamaya da ulaşabilirsiniz.

İki farklı çekiş sistemi, üç farklı donanım seviyesi, dizel ve benzinli motor seçenekleriyle satışa sunulan Yeni Ford Kuga, yeni özellikleriyle sınıfındaki SUV modelleri arasında dikkat çekiyor.

Ayrıntılı ve güncel bilgileri Ford Yetkili Satıcıları’ndan alabilirsiniz.

FORD Kampanyası
FORD Fiyat Listesi
FORD Focus
FORD Edge
FORD Ticari Araç Kampanyası