Yeni Hyundai i10

Hyundai, A segmentindeki modeli i10’un seri üretim öncesi ilk çizimlerini paylaştı. Yeni Hyundai i10, yerini alacağı modele göre daha sportif ve modern tasarımıyla dikkat çekiyor. Aracın dünya lansmanı, Eylül ayında Frankfurt Otomobil Fuarı’ nda gerçekleştirilecek.

Yeni Hyundai i10’un tasarımını gözler önüne seren ilk çizimi nihayet paylaştı. Gelecek ay 2019 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda (IAA) dünya lansmanı gerçekleştirilecek olan Yeni Hyundai i10, yumuşak yüzeyler ve keskin çizgiler arasındaki kontrastı daha dinamik bir tasarımla vurguluyor. Yepyeni modelin boyutları, yerini aldığı modele göre artmış durumda. Genişliği, yüksekliği ve lastik ebatları büyüyen otomobil, A segmentinin sınırlarını zorlayarak kendinden büyük işlere imzasını atıyor.

Hyundai’nin İzmit fabrikasında üretilerek 45’ten fazla ülkeye ihraç edilecek yeni nesil Hyundai i10, geniş ön ızgarası, yeni farları, tamponu ve aerodinamiği iyileştiren üçgen hava açıklıklarıyla oldukça sportif bir karaktere sahip. X şeklindeki yeni C sütunu, aracı tanımlarken, ayrıca bu modelin en önemli tasarım özelliği olarak da öne çıkıyor.Aracın birçok noktasında kullanılan bu üçgen tasarım dili, aslında modelin genişliğini ve dört köşedeki tekerleklerin pozisyonunu da vurguluyor.

Segmentinde lider olmak üzere yola çıkan Yeni Hyundai i10, bir dizi yeni Connected Car ve güvenlik özelliğine de sahip olacak. Hyundai’nin yeni i10 modeli kendinden daha üst segmentteki otomobillerde gördüğümüz; ileBlue Link®, Apple Car Play, Android Auto, kablosuz akıllı telefon şarjı ve arka görüş kamerası gibi donanım özellikleri ile gelecek. Yeni i10 sınıfındaki en kapsamlı güvenlik paketlerinden birine de sahip. İleri Çarpışma Önleme Yardımı, sadece araç içindekileri değil aynı zamanda aracın önündeki yayaları tespit etmek için de ön radar sensörünü kullanıyor. Araç ayrıca, standart olarak Sürücü Dikkat Uyarısı ve Şerit Takip Asistanı ile donatılmış.

Ayrıntılı ve güncel bilgileri Hyundai Yetkili Satıcılarından edinebilirsiniz.

Hyundai i30 N Line
Hyundai Tucson
Hyundai’nin Elektrikli Otomobil Hedefleri
Hyundai Yeni Elantra
Hyundai Fiyat Listesi