Yeni Hyundai i10

Hyundai Assan Yeni i10’un Üretimine Başladı

Hyundai markasının denizaşırı ülkelerdeki ilk üretim merkezi olan Hyundai Assan İzmit Fabrikası, A segmentinin en popüler modelleri arasında bulunan Hyundai Yeni i10’u üretim bantlarından indirmeye başladı. Hyundai’nin Avrupa’daki en çok satan modellerinden birisi olan Hyundai i10, Türkiye’de de A segmentinde liderliği uzun yıllardır elinden bırakmıyor.

Avrupa’da tasarlanan, geliştirilen ve İzmit’te üretilerek pek çok ülkeye ihraç edilen Yeni Hyundai i10, kompakt bir şehir otomobili olarak öne çıkıyor. Yenilenen dinamik tasarımı, kapsamlı güvenlik donanımları ve sınıfındaki üstün bağlantı özellikleriyle karakterize edilen 2020 model Yeni Hyundai i10, A segmentinde yer alan modellere göre gelişmiş özellikleriyle dikkat çekiyor.

Hyundai Avrupa Pazarlama ve Ürün Kıdemli Başkan Yardımcısı Andreas Christoph Hofmann, üretimi başlayan yeni modelle ilgili olarak, “Müşterilerimiz istedi ve biz de onları dinledik. Yeni i10 ile A segmentindeki en iyi bağlantı ve güvenlik özelliklerini daha da cesur ve daha dinamik bir tasarımla sunuyoruz. Tüm bu üst düzey özellikler Yeni i10’u sıfır kilometre bir otomobili satın almak isteyen müşteriler için en iyi seçim haline getiriyor. Ayrıca, Yeni Hyundai i10’u tamamen Avrupa pazarı için Avrupa’da üreterek markamızın Avrupa’ya olan bağlılığını da vurgulamış oluyoruz” dedi.

Hyundai i10, aralarında Türkiye’nin de olduğu birçok Avrupa ülkesinde en çok satan A segmenti model olarak öne çıkıyor. Tümüyle yenilenen tasarımın yanı sıra, yeni Hyundai i10 önceki modele göre 20 mm daha geniş ve 20 mm daha kısa bir otomobil.

İç ve dış tasarım özellikleriyle önceki neslinden daha sportif bir yapıda olan yeni i10, 252 litrelik hacmiyle de A segmentinde en büyük bagajlardan birini sunuyor.

Bluelink Telematic, Apple CarPlay ve Android Auto gibi mobil bağlantı özellikleriyle üretilen Yeni Hyundai i10, A segmentinde en büyük renkli dokunmatik ekrana sahip. Sürüş destek sistemlerinin haricinde, Hyundai SmartSense aktif güvenlik paketleriyle de güvenlik konusunda gücünü arttırıyor. Yeni Hyundai i10 2020 modelleri, çift tavan renk kombinasyonları dahil, toplam 17 farklı renk seçeneğiyle üretimine başlanan Yeni Hyundai i10, yılın ilk çeyreğinde Türkiye ve Avrupa’da satışa sunulacak.

2020 Model Yeni Hyundai i10, Yenilenen Tasarımı ve Gelişmiş Teknik Özellikleri

Yeni Hyundai i10, çevik ve aktif yapısını vurgulayan yeni bir dinamik tasarıma sahip. Şehir içinde olduğu kadar şehir dışı yolculuklarda da rahatlıkla kullanılabilen Yeni Hyundai i10, kapsamlı bağlantı ve SmartSense aktif güvenlik özelliklerini sunuyor.

Yeni Hyundai i10 modelinin dinamik ve zarif tasarımı, akıcı yüzeyleri ve keskin çizgileri arasında bir kontrast sunuyor. Önceki nesli ile karşılaştırıldığında Yeni Hyundai i10 daha gelişmiş oranlara ve teknik özelliklere sahip. Görsel açıdan daha zengin bir atmosfere sahip olan yeni otomobil, 20 mm alçaltılmış tavanı ve 20 mm daha geniş gövdesi ile segmentinde sınırları zorlayacak.

Hyundai markasının A segmentinde başarılı temsilcisi i10 modeli, geniş ızgarası ve yeni tip ön tamponu ile tamamen sportif bir karakterde. Zarif bir tasarıma sahip ön bölümde bal peteğini andıran yuvarlak“ LED Gündüz Farları” ise araca daha dinamik bir görsellik katıyor. Arkada ise yatay kıvrımlı çizgiler devam ederken, bagajın yumuşak yüzeylerini dalgalı hale getirerek yeni tip stop lambalarıyla bütünleşiyor.

Yeni Hyundai i10’un yan görünümü de maksimum iç alan sağlayacak şekilde biçimlendirilmiş. Hafif kaslı bir gövde ile desteklenen otomobil, üçgen tasarım öğeleriyle de genişliğini görsel olarak vurguluyor. X şeklindeki yeni C sütunu ise aracın dinamizmini tanımlarken, marka adına da yeni bir dönemin başladığını simgeliyor.

İç mekan ise pratiklikten ödün vermeden, yeni nesil kokpit tasarımıyla daha genç bir izlenim sunuyor. İç mekanın önemli unsurlarından biri de yatay düzeni vurgulamak. Dışarı doğru yönelen hava delikleri, ekstra genişlik sunarken yatay konumlandırılan multimedya da bu hissiyatı sürdürüyor. Gösterge ve kapı panellerindeki petek şeklindeki 3D desenler de yenilikler arasında. Bu detaylar, otomobilin iç mekanına sportif ve modern bir görünüm kazandırıyor.

252 litrelik bagaj hacmiyle çok yönlü kullanıma olanak sağlayan yeni Hyundai i10, segmentindeki en iyiler arasında. Yükleme eşiği bir önceki modele göre 29 mm daha düşük olan i10, bagaja erişimi de kolaylaştırıyor. İki aşamalı bagaj havuzu ve tek elle katlanabilen arka koltuklar, pratikliği 1 de artırıyor.

Segmentinde lider olmak üzere yola çıkan Yeni i10, bir dizi yeni Connected Car ve güvenlik özelliğine de sahip olacak. Blue Link®, Apple Car Play, Android Auto, kablosuz akıllı telefon şarjı ve arka görüş kamera Bunlara ek olarak, Yeni i10 sınıfındaki en kapsamlı güvenlik paketlerinden birine de sahip. İleri Çarpışma Önleme Yardımı, sadece araç içindekileri değil aynı zamanda aracın önündeki yayaları tespit etmek için de ön radar sensörünü kullanıyor. Araç ayrıca, standart olarak Sürücü Dikkat Uyarısı ve Şerit Takip Asistanı ile donatılmış.

Yeni Hyundai i10, iki motorla satışa sunulacak. Üç silindirli 1.0 litrelik MPi motor, 67 beygir güç ve 96 Nm tork değeri sunarken, 84 beygir ve 118 Nm torklu bir diğer ünite olan 1, 2 litre MPi ise daha fazla performans isteyenlere hitap edecek. Her iki motorda 5 ileri manuel ve otomatik(AMT) şanzıman seçeneği bulunuyor. Geleneksel otomatik şanzımanla karşılaştırıldığında AMT, hafifliği ve düşük sürtünme özelliği sayesinde verimliliğiyle de ayrışıyor.

Ayrıntılı ve güncel bilgileri Hyundai Yetkili Satıcılarından edinebilirsiniz.

Hyundai i30 N Line
Hyundai Tucson
Hyundai’nin Elektrikli Otomobil Hedefleri
Hyundai Yeni Elantra
Hyundai Fiyat Listesi