Yeni Opel Corsa 2020

Yeni Opel Corsa Mart Ayında Türkiye’de Satışa Sunulacak

Tamamen yenilenen AutoBest ödüllü altıncı nesil Opel Corsa, çok yakında Türk tüketicileri ile buluşuyor. Son beş jenerasyonu ile tüm dünyada 14 milyon adet satış rakamına ulaşan Yeni Opel Corsa’nın AutoBest ödüllü altıncı jenerasyonu Mart ayında Türkiye’de satışa sunulacak.

Üç nesli ile art arda AutoBest ödülü kazanan tek otomobil olan Opel Corsa, tamamen yenilenen altıncı jenerasyonu ile çok yakında pazarın iddialı oyuncularından biri olacak.  Türkiye’de 2016 yılında pazara sunulan beşinci jenerasyonu sonrası, takipçileri tarafından büyük bir merakla beklenen Opel Corsa’nın altıncı nesli ilk olarak geçtiğimiz yıl Eylül ayında Frankfurt Otomobil Fuarı’nda Opel severler ile buluşmuştu.

1982 yılından bu yana üretilen ve tüm nesilleriyle bugüne kadar dünya çapında 14 milyon adet satan, ülkemizde ise son 20 yılda 216 binin üzerinde satış rakamına ulaşan Opel Corsa modeli, tamamen yenilenmiş dış görünüşü ve üstün sürüş dinamiklerine sahip altıncı nesli ile bu satış rakamlarını daha da yukarılara taşımayı hedefliyor.

31 ülkenin alanında uzmanlaşmış gazetecilerinden oluşan uluslararası AutoBest Jürisi, geçtiğimiz yıl Kasım ayında Intercity İstanbul Park’ta düzenlenen test sürüşleri sonrasında Yeni Opel Corsa’yı “Avrupa’da 2020 Yılının Satın Alması En Mantıklı Otomobili” (Best Buy Car of Europe)  olarak birinci seçti. Yeni Opel Corsa, bu ödülle birlikte, ilk kez üç jenerasyonu ile AutoBest kazanan ilk otomobil modeli olarak bir rekora imza attı.

Yediden yetmişe geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olan Opel’in hatchback modeli Corsa, tamamen yenilenen altıncı neslinde de, gelişmiş güvenlik özellikleri ve 10’’ Multimedya Sistemi gibi segmentinde öncü özelliklerle iddiasını ortaya koyuyor. Ayrıca Yeni Opel Corsa, sektörde B-HB segmentinde ilk defa sunulan ve daha önceden markanın Insignia ve Astra modellerinde görmeye alışık olduğumuz LED Matrix Farları bu segmentte de müşterileri ile buluşturuyor.

Yeni Nesil Opel Corsa tüm motor seçenekleriyle Avrupa’da tanıtıldı

Yeni Opel Corsa; gelişmiş motorları, hafifletilmiş yapısı ve alçak oturma pozisyonu ile üstün sürüş dinamiklerini beraberinde getirecek. Yeni nesil Opel Corsa, verimli ve performanslı motorları ile gelişmiş sürüş keyfi ve yakıt verimliliği sunacak. IntelliLux LED® matrix farlar ve otomatik acil durum freni sınıfının benzersiz özellikleri olarak öne çıkacak.

Opel’den yapılan açıklamaya göre yeni nesil Corsa’nın geleneksel yakıtlı motorları daha verimli, daha dinamik ve daha atak sürüş özellikleri sunacak. Alman otomobil üreticisinin 4,06 metre uzunluğundaki beş kapılı küçük sınıf modeli verimli benzinli ve dizel motorlarla satışa sunulacak. Motorların güç aralığı 75 HP (55 kW)’den başlayarak ve 130 HP’ye (96 kW) kadar uzanacak. Sunulan tüm motor seçenekleri üstün sürüş özelliklerini makul tüketim değerleriyle harmanlıyor.

Yeni nesil Opel Corsa sportif ve çekici tasarımıyla da üstün sürüş dinamiklerini müjdeliyor. Baş mesafesinden ödün vermeden sağlanan düşük ağırlık merkezi yol tutuş ve sürüş dinamiklerine doğrudan katkı sağlıyor. Hafif tasarım prensibi de üstün sürüş dinamiklerini destekleyen bir diğer önemli unsur olarak öne çıkıyor. Yeni nesil Opel Corsa’nın en hafif versiyonu önemli bir başarıya imza atarak 1.000 kg’ın altında olacak.

Şanzıman seçeneklerinin tepe noktasını ise sekiz kademeli otomatik şanzıman oluşturacak. Gelişmiş sürüş destek sistemleri, yenilikçi bilgi-eğlence sistemleri yeni Opel Corsa’yı sınıfının en gözde modellerinden biri yapacak.

Sürüş Destek Sistemleri ve LED Matrix Farlar

Opel, yeni nesil Corsa ile tüketicinin daha çok üst sınıf otomobillerden tanıdığı teknoloji ve sürüş destek sistemlerini sunacak. Alman otomobil üreticisinin küçük otomobil segmentinde ilk kez yaygın olarak kullanıma sunacağı IntelliLux LED® Matrix Farlar çok özel bir donanım olarak fark yaratacak. Yeni nesil yüksek çözünürlüklü ön kamera tarafından kontrol edilen sekiz adet LED hücresi, ışık hüzmesini sürekli ve otomatik olarak yol ve trafik koşullarına göre uyarlıyor.

Opel Corsa-e Rally

Opel Corsa-e baz alınarak müşteri yarışları için geliştirilen Corsa-e Rally ilk hareket anından itibaren 136 HP (100 kW) güç ve 260 Nm tork üretiyor. Geliştirme süreci Rüsselsheim’de bütün hızıyla devam eden otomobil ile Opel, dünyanın ilk elektrikli ralli otomobilini sunan üretici olacak. Corsa-e Rally, dünyanın elektrikli otomobillere özel ilk tek marka kupası ADAC Opel e-Ralli’de boy gösterecek.

Yeni Opel Corsa’nın AUTOBEST 2020 ödülü

Avrupa’nın en iyisi Yeni Opel Corsa oldu. 31 ülkenin gazetecilerinden oluşan uluslararası AUTOBEST jürisi İstanbul’da yapılan test sürüşleri sonrasında Yeni Opel Corsa’yı “Avrupa’da 2020 Yılının Satın Alması En Mantıklı Otomobili” seçti.  Yeni Opel Corsa üç nesli  ile AUTOBEST ödülünü kazanan ilk otomobil olarak tarihe geçti.

Dünya tanıtımı geçtiğimiz Eylül ayında Frankfurt Otomobil Fuarında yapılan Yeni Opel Corsa ilk kez içten yanmalı motor seçeneğinin yanısıra, tamamen elektrikli versiyonu Corsa-e modeli ile de Avrupa yollarına çıkıyor. Tüm nesilleriyle ile bugüne kadar dünya çapında 13.7 milyon, ülkemizde ise 120 binin üzerinde satış rakamına ulaşan Opel Corsa, 31 farklı ülkeden uluslararası gazetecilerden oluşan jüri tarafından birinci ve bununla birlikte değerinin karşılığını en iyi veren otomobil olarak seçildi.  Otomotiv alanında uzmanlaşmış gazetecilerden oluşan jüri, 27-28 Kasım tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşen final test sürüşleri sonrası kararını verdi. Bu ödül aynı zamanda AUTOBEST için bir rekor niteliğini de taşıyor. Bugüne kadar hiçbir otomobil modeli üç nesil ile “Avrupa’da Satın Alması En Mantıklı Otomobil” (Best Buy Car of Europe) seçilmemişti.

Yeni Opel Corsa 2020 model donanım paketleri ve özellikleri

Yeni Opel Corsa ESSENTIAL: Hız Sabitleyici, Otomatik Arka Camlar, Yokuş Kalkış Desteği, 60/40 Katlanabilir Arka Koltuklar.

Yeni Opel Corsa EDITION; 16″ Alaşımlı Jantlar, LED Ön Farlar, Arka Park Sensörü, Ön Çarpışma İkazı, Trafik İşareti Tespit Sistemi, Şerit Koruma Özelliği ile Şerit Takip Sistemi.

Yeni Opel Corsa ELEGANCE; 7″ Multimedya Sistemi, LED Sis Farları, Yağmur, Sensörü Otomatik Yanan Farlar, Otomatik Kararan Dikiz Ayna, Ön Kol Dayama, Opel, Corsa, GS Line

Yeni Opel Corsa ULTIMATE; 17″ Elmas Kesim Alaşımlı Jantlar, Spor Ön ve Arka Tamponlar, 7″ Dijital Sürücü Bilgi Ekranı, Geri Görüş Kamerası, Otomatik Klima Ambiyans Aydınlatma.

Ayrıntılı ve güncel bilgileri Opel Yetkili Satıcılarından alabilirsiniz.

Opel Fiyat Listesi
Opel Tarihi
Opel Insignia GSi
Opel Combo
Opel X Modelleri