Opel COMBO

Opel’in yeni hafif ticari modeli daha çekici, daha dengeli, güçlü ve kendinden emin görünüyor. Opel’in güncel tasarım anlayışına uygun çift kanat gündüz LED farları ön ızgarayla birlikte çarpıcı bir çizgi oluşturuyor. Yeni Opel Combo’nun kabininde ise kalite ve sürücü ergonomisi öne çıkıyor. Tüm kontrol kumandalarına sürücünün kolaylıkla erişebileceği toplu bir yerleşim mevcut.

Yeni Opel Combo, sürücüsüne üst seviye güvenlik ve konfor sağlamak için binek otomobillerde görülen sürüş destek sistemleri ve konfor özellikleri ile donatıldı. Bu sistemler arasında Ön Çarpışma İkazı, Yorgunluk Tespit Sistemi, Şerit Koruma Özelliği ile Şerit İhlali Uyarı Sistemi, Trafik İşareti Tanıma Sistemi ve Aktif Acil Frenleme Sistemi bu modelde standart olarak sunulacak. 8” boyutundaki renkli bilgi-eğlence sistemine bağlı olarak çalışan 180 derece panoramik geri görüş kamerası ise park manevralarında kolaylık sağlıyor. Yeni Combo’nun sürücüsüne kolaylık sağladığı bir başka özelliği ise anahtarsız giriş ve çalıştırma özelliği. Yeni Opel Combo müşterileri binek araçlarda olduğu gibi sürüş destek ve konfor sistemlerinin büyük bir bölümüne standart olarak erişebilecekler. Ayrıca geniş opsiyon listesinden özel ihtiyaçlara yönelik seçimler de yapabilecekler.

Yeni nesil Opel Combo, sürücüsünün hem özel hem de iş hayatının kahramanı olmaya aday. Aynı anda üç çocuk koltuğunun bağlanabildiği beş koltuklu tasarımıyla geniş ailelerin seyahat etmesi için gerekli alanı ve sürüş konforunu sunarken, sürücü daha çok yükleme alanına ihtiyaç duyduğunda arka koltukların yanı sıra, ön yolcu koltuğu da katlanarak üstün yükleme alanı sağlayabiliyor ve iş amaçlı her türlü kullanıma uygun hale geliyor. Ayrıca geniş yolcu kabininde 28 adet, toplam 186 litreye varan saklama alanı bulunan yeni hafif ticari modelin bagaj hacmi ise 950 litre olarak açıklandı. Camı açılabilen bagaj kapağı bagaja erişimi, aracın iki tarafında bulunan sürgülü kapılar ise yolcu kabinine giriş ve çıkışı kolaylaştırıyor.

Opel Combo’nun donanım özellikleri
• Head up Display: Sürüş için kritik bilgileri sürücünün gözünün önüne yansıtan sistem, sürücünün gözünün sürekli yolda kalmasını sağlıyor.
• Otomatik Fren Destekli Ön Çarpışma Uyarı Sistemi: Bu sistem sadece sesli ve görsel uyarı yapmıyor aynı zamanda sürücü hızlı tepki vermezse otomatik olarak fren de yapıyor.
• Opel Eye Ön Kamera Sistemi: Opel’in Astra, Corsa ve Mokka X gibi modellerinden tanınan sistem yolu takip ederek, Hız işareti tanıma ve şerit takip sistemleri gibi özellikleri destekliyor.
• Otomatik Cruise Control: İhtiyaç halinde önde seyreden aracın hızına uyum sağlıyor.
• Akıllı Hız Adaptasyonu: Bu sistem hız işareti tanıma sisteminde yeni bir hız sınırı geldiğinde sürücüyü uyarıyor. Eğer Cruise control ya da hız sınırı aktif ise sürücüye yeni hıza uyum sağlamak isteyip istemediği soruyor.
• Sürücü Yorgunluk Tespit Sistemi: Sistem sürüş tarzını takip ederek sürücünün yorgunluk seviyesini tespit ediyor ve ihtiyaç halinde ara vermesini tavsiye ediyor.
• Yan Koruma: Opel’in geniş park/manevra destek sistemlerine bir yenisi ekleniyor. Yan koruma aracın çevresindeki 12 sensör ile sürücüyü düşük hızlarda aracın yan tarafına çarpma ihtimali olan engelleri tespit edip sürücüyü uyarıyor.
• Panoramik Geri Görüş Kamerası: Aracın gerisinden 180 derecelik görüş imkanı sunarak yolun iki yönünden yaklaşan araçlara karşı uyarı yapıyor.
• Gelişmiş Park Pilotu: Sistem, uygun park noktalarını tespit edip, aracı otomatik park ediyor. Benzer şekilde park noktasından aracı otomatik çıkarabiliyor. İki durumda da sürücünün direksiyona müdahalesine gerek duyulmuyor.

Opel Combo’nun güçlü dizel motoru
Combo’nun 1.5 litrelik güçlü ve verimli dizel motoru maksimum gücünü 3.750 devirde sunuyor. 300 Nm tork değerini ise 1.750 gibi düşük bir devirde sağlıyor. 8 ileri otomatik şanzıman ile birlikte Combo 184 km/saat maksimum hıza ulaşabiliyor. Combo, yüksek performansının yanı sıra yakıt verimliliği ile de dikkat çekiyor. Opel’in performanslı hafif ticarisinin 100 km’de ortalama tüketimi sadece 4.3 litre.

Opel Combo, farklı yol şartlarında da etkin sürüş destek sistemlerine sahip. Intelligrip: Grandland X’ten tanınan opsiyonel akıllı çekiş destek sistemi, gaz tepkisi, vites değişim noktaları ve tork dağılımını ayarlayarak, kum, çamur, ıslak zemin ve çamurda stabil sürüşe imkan tanıyor.

Opel Combo’nun gelişmiş konfor özellikleri
• Isıtmalı Deri Direksiyon Simidi: Sınıfında tek sunulan özellik sayesinde Combo sürücüleri kışın ellerinin üşümesini düşünmeyecekler.
• Isıtmalı Ön Koltuklar: Soğuğa karşı hızlı çözüm sunuyor.
• Yardımcı Isıtma: Motordan bağımsız çalışan sistem, uzaktan kumanda ya da zamanlayıcı ile çalışıp aracı ısıtıyor.

Yeni Opel Combo, Apple Carplay ve Android Auto destekli bilgi-eğlence sistemi de sunuyor. Yolcular birinci ve ikinci sıra koltuklardaki USB girişleri ile akıllı cihazlarını şarj edebildikleri gibi, 230V priz ile laptoplarına da gerekli gücü sağlayabiliyorlar. Dahası, uyumlu cep telefonlarını da klima kontrollerinin altında konumlanan kablosuz şarj alanında şarj edebiliyorlar.

Opel Combo’nun beş koltuklu standart versiyonu 597 litre bagaj kapasitesi sunuyor. Daha fazla bagaj hacmine ihtiyaç duyanlar ise 850 litre bagaj hacmi sunan yedi koltuklu uzun versiyonu tercih edebilecekler. Opel’in Yeni Combo modelinin binek versiyonu Combo Life sadece geniş ve kullanışlı bir aile aracı değil, ihtiyaç durumunda hafif ticari araç rolünü de üstlenebiliyor. Arka koltukları katlandığında standart versiyonun bagaj hacmi 2.126 litreye kadar çıkıyor. Uzun versiyonunda ise arka koltuklar katlandığında 2.693 litre bagaj hacmine ulaşılabiliyor.

Yeni Combo’nun iç mekan saklama alanları oldukça kullanışlı. Orta alanda bulunan büyük göz 1.5 litre şişeden akıllı telefonlara, tabletlerden cüzdana kadar her şeyi alabiliyor. Arka koltukta seyahat eden yolcular opsiyonel olarak sunulan panoramik sunroof ile gökyüzünün keyfini sürebiliyor.

Opel Combo’nun tasarım özellikleri
Yeni Combo sadece yüksek teknoloji sistemleri ve çarpıcı hacmi ile öne çıkmıyor. Aynı zamanda çarpıcı görünüme de sahip. Sınıfındaki diğer modellerle kıyaslandığında daha kısa ön çıkıntıya ve daha yüksek bir kaputa sahip. Bu nedenle daha dengeli, güçlü ve kendinden emin görünüyor. Önden bakıldığında Opel’in tasarım dilini tamamen yansıttığı görülüyor. Opel’in tipik “çift kanat” gündüz LED farları ön ızgarayla birlikte çarpıcı bir çizgi oluşturuyor ve ortada Opel logosunu saran kanatçıklara uzanıyor. Opel markasının güncel tasarım anlayışı ile şekillenen Opel Combo modern bir görünüme sahip.

Yeni Opel Combo, iç mekanda ise sürücü ergonomisi tasarımda öne çıkıyor. Tüm kontrollere sürücünün kolaylıkla erişebileceği toplu bir tasarım ortaya koyulmuş. Orta konsol üç ana kısıma ayrılıyor. Üst kısımda bilgi-eğlence ekranı bulunuyor. Hemen altında sürücü klima kontrollerine erişebilirken onun altında ise 0.5 litrelik bir şişenin sığabileceği bir saklama gözü bulunuyor. Direksiyon simidindeki ve kapı kollarındaki krom rengi detaylar da kokpite kaliteli bir hava katıyor.

Kaputun altında Opel Combo müşterileri turbo benzinli ve dizel motorlar arasından tercih yapabilecekler. Bütün seçenekler sürüş keyfi ve yakıt ekonomisini dengeleyecek şekilde tasarlandı. Bu verimli motorlara beş ve altı ileri manuel şanzımanın yanı sıra sınıfında ilk defa sekiz ileri otomatik şanzıman seçeneği de eşlik edecek. Beşinci nesil Opel Combo tamamen yeni bir mimari ile üretilmiş. Beş ya da yedi koltuklu, kısa ve uzun versiyonları farklı ihtiyaçlara uygun. Opel’in Yeni Combo modeli gelişmiş sürüş destek sistemleri ve bilgi-eğlence sistemleri ile donatılmış.

Ayrıntılı ve güncel bilgileri Opel Yetkili Satıcılarından alabilirsiniz.

Opel Fiyat Listesi
Opel Grandland X
Yeni Opel Insignia 
Yeni Opel Astra
Opel Crossland X