Yeni Skoda OCTAVIA

Yeni Skoda Octavia 2020 ve özellikleri

Tamamen yenilenen Skoda Octavia her zamankinden daha iyi, daha geniş, daha güvenli, daha bağlı ve daha duygusal. Skoda markasının kalbi sayılabilecek Yeni Octavia modeli selefinden daha uzun ve daha geniş, Skoda’nın yeni tasarım dili sayesinde daha da büyük boyutlara sahip. Yeni Skoda Octavia’nın iç ortamı oldukça ferah ve işlevsel tasarlanmış, kabinde yüksek kaliteli malzemeler, akıllı detaylarla birleştirilmiş. Yenilikçi bağlantı ve yeni yardım sistemleri, konforu ve güvenliği daha da üst seviyelere çıkarıyor.

Skoda Octavia, üretilen 6,5 milyondan fazla araç ile şimdiye kadarki en çok satan Skoda modeli.

Yeni Octavia’nın boyutlarına baktığımızda 4.689 mm uzunluğunda olduğunu görüyoruz. Yeni nesil Skoda Octavia önceki modele göre 19 mm daha uzun ve 15 mm daha geniş.

Otomobilin yeni ön görünümü, keskin ve dar çizgilere sahip. Yeni Skoda Octavia’nın dış tasarımında karakteristik bir görünüm sağlayan yeni farlar ve stop lambaları LED teknolojisinden yararlanıyor. Yeni sığ tavan rayları, Yeni Octavia Combi modelinin uzun siluetini vurguluyor. Otomobil neredeyse bir coupé’ye benziyor. 19 inç’e kadar alaşım jantlar, tüm versiyonlarında güçlü bir görünüm kazandırıyor. Yeni Octavia yeni renkleriyle geliyor. Skoda’nın başarılı model serisinde sunulan yeni renkler; Crystal Black, Lava Blue ve Titanium Blue olarak adlandırılmışlar.

Yeni tasarlanmış iç mekanda Skoda Octavia, opsiyonel olarak ısıtılabilen, çok işlevli, yeni kontrol düğmeleri ve tırtıllı kaydırma tekerlekleriyle birlikte gelen, iki kollu yeni bir direksiyon simidi sunuyor. Yeni direksiyon sürücünün ellerini kaldırmadan 14 farklı fonksiyonu gerçekleştirmesine olanak sağlıyor. Aynı zamanda yeniden tasarlanmış olan gösterge paneli modüler ve büyük, serbest duran bir merkezi ekrana sahip. Orta konsol zarif, düzenli ve krom detaylarla süslenmiş. Yeni kapı süsleri ve tutamakları çok şık görünüyor. Yeni ve yumuşak dokunuşlu malzemeler iç mekana birinci sınıf bir görünüm kazandırırken, yeni LED ortam aydınlatması, ön kapılar ve gösterge paneli için on farklı renk seçeneğinde (hatta istenirse çeşitli renklerde) dolaylı olarak aydınlatarak özel bir görsel dokunuş ve ambians yaratıyor.

Opsiyonel, elektrikli masaj işlevi sunan Ergo koltuklar ilk kez bir Skoda’da bulunuyor. İsteğe bağlı head-up display de Skoda otomobillerde ilk defa Yeni Octavia’da sunuluyor. Hız, navigasyon, tespit edilen trafik işaretleri ve aktif sürücü destek sistemleri gibi en önemli bilgileri doğrudan isteğe bağlı olarak ön camın üzerine yansıtıyor. 4.2 inçlik, çok işlevli Maxi DOT 16 renkli ekran standart olarak geliyor. Tri-zone Climatronic, Yeni Skoda Octavia’da ilk kez sahnede. İsteğe bağlı anahtarsız araç giriş sistemi (KESSY) kullanılarak, şimdi arabanın dört kapısından herhangi biri önce açılabilir. Standart donanım ayrıca elektrikli yan camlar ve elektromekanik park freni içeriyor. Yeni Skoda Octavia artık ön tarafta akustik yan pencerelerle sunuluyor ve bu da kabindeki yol gürültüyü daha da azaltıyor.

Yeni Skoda Octavia, DSG’yi çalıştırmak için sürücünün vites seçimini şanzımana elektronik olarak ileten ilk Skoda modeli. Tanıdık DSG kolunun yerine orta bölümde, park ve sürüş modlarını seçmek için küçük bir şalteri andıran yeni bir kontrol modülü bulunuyor. Yenilikçi tam LED matris farlar, sürücünün diğer yol kullanıcılarının gözünü kamaştırmadan, yüksek huzmeli farları her zaman açık bırakmalarını sağlayan bir seçeneğe sahip.

Çarpışma Önleme Asistanı, Dönüş Asistanı, Çıkış Uyarısı ve yerel Trafik Uyarı fonksiyonu gibi bir dizi yeni güvenlik sistemi de Yeni Skoda Octavia ile tanıtıldı. Yeni Octavia’nın diğer yeni özellikleri arasında, Trafik İşaretleri Tanıma’nın güncellenmiş versiyonu ile birlikte daha da geliştirilmiş olan Şerit Yardımı’nın yanı sıra Trafik Sıkışıklığı Yardımı ve Acil Durum Yardımı’nın yanı sıra, Kapsamlı Seyahat Yardımı’nı oluşturan Alan Görünümü, Yan Yardım ve Tahmini Seyir Kontrolü bulunmaktadır.

Arkada, ön koltuk arkalıklarındaki iki akıllı telefon saklama cebi Skoda’da ilk kez sahneye çıkıyor. Ön kapılardaki şemsiye gözü Yeni Skoda Octavia’da da bulunuyor.

Uygulamalı Algılama özelliğini kullanan bu sistem, sürücünün direksiyon simidine sürekli olarak dokunup dokunmadığını da kontrol ediyor. Sürücü diz hava yastığı ve arka yan hava yastıkları dahil dokuz hava yastığı bulunuyor.

Yeni Skoda Octavia daha önce hiç bu kadar verimli, çevre dostu ve dördüncü nesildeki kadar alternatif güç aktarma organlarına sahip olmamıştı. Optimize edilmiş olan benzinli motorların bazıları, şimdi yenilikçi hafif hibrid teknolojisiyle donatılmışken, dizel motorlar en yeni EVO jenerasyonundan geliyor. Ayrıca, Octavia iV olarak İlk defa bir plug-in hibrid modeli de seride yer alıyor. Skoda Octavia iV’de 1.4 TSI benzinli motor ve bir elektrikli motor, 150 kW (204 PS) kombine güç çıkışı sağlıyor. 13 kWh enerji sağlayan 37 Ah kapasiteli yüksek voltajlı lityum-iyon akü, WLTP döngüsünde 55 km’ye kadar tüm elektrik aralığına izin veriyor.

En yeni EVO nesli 1.0 TSI veya 1.5 TSI benzinli motorla donatılmış eTEC çeşitleri, DSG ile donatıldığında hafif hibrid teknolojisine sahip bulunuyor. 48 voltluk kayış tahrikli marş motoru ve 48 voltluk lityum-iyon akü kullanarak, fren enerjisinin geri kazanımı ile yanma motoruna elektrikli bir destek sağlanıyor. EVO dizel motorları, AdBlue®’nun birbiri ardına düzenlenmiş iki katalitik konvertörün önüne özel olarak enjekte edildiği yeni bir “ikiz dozaj” egzoz gazı işlemi uyguluyor.

EVO dizel motorları, AdBlue®’nun birbiri ardına düzenlenmiş iki katalitik konvertörün önüne özel olarak enjekte edildiği yeni bir “ikiz dozaj” egzoz gazı işlemi uyguluyor

Opsiyonel olan Dinamik Şasi Kontrolü, farklı sürüş modlarında sürgü kontrolleriyle birlikte geliyor; sürücünün süspansiyon, sönümleme ve direksiyon özellikleri veya DSG’nin çalışması gibi bireysel parametreleri kendi tercihlerine göre değiştirmesini sağlıyor.

Yeni Skoda Octavia 8,25 ila 10 inç ölçülerinde ekranlı dört bilgi eğlence sistemi seçeneği sunmakta. Yerleşik bir eSIM sayesinde, Yeni Octavia her zaman çevrimiçi; bu nedenle en yeni ŠKODA Connect mobil çevrimiçi servislerine erişim her zaman mümkün olacak.

Detaylı ve güncel bilgileri Skoda Yetkili Satıcılarından alabilirsiniz.

Skoda Kampanyası
Skoda Fiyat Listesi
Skoda Kodiaq
Skoda Superb
Skoda Scala