AUDI A6

Audi A6
Audi, yıllar içinde yaptığı kapsamlı araştırmalar sonucu geliştirdiği ve Audi marka araçlarda kullandığı öncü nitelikteki teknolojilerin yanında malzeme ve üretim kalitesiyle otomobil dünyasında güvenilen markalar arasında yer almaktadır . Audi otomotiv sektöründe Mercedes-Benz, BMW ile birlikte Alman mühendisliğinin simgelerinden biri haline gelmiştir. Son yıllarda geliştirdiği tasarımlar ve ürün portföyüne yeni eklediği otomobil ve SUV modelleri sayesinde ilgi görmeye devam ediyor. Audi’nin Premium segmentte en iddialı modeli olan Audi A6 yenilendi. İlk etapta 2.0 TDI 190 HP stronic otomatik şanzımanlı versiyonu ile satışa sunulan Yeni Audi A6, daha verimli, güçlü, çekici ve sofistike hale geldi. Audi 6 serisi otomobilller; Audi A6, Audi A6 Avant, Audi RS6 Avant, Audi A6 Allroad modellerinden oluşuyor.

Audi ilk kez 2014 yılı Paris Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkardığı Yeni Audi A6 modeli ile ailenin başarı öyküsünde yeni bir sayfa açıyor. Yenilikçi teknolojiyi ve Audi’nin premium alanındaki iddiasını temsil eden Yeni Audi A6, alüminyum bileşenleri içeren hafif gövde yapısı, güçlü ve verimli motorlar, sportif şasi ve gelişmiş asistan ve mültimedya sistemleri gibi birçok teknik alanda yeni standartlar sunuyor.

Keskin çizgiler, vurgulu yatay hatlar ve atletik hava veren gergin yüzeyiyle Audi A6 modellerinin tasarımı hassasiyet ve sportif şıklığı temsil ediyor. Yeni tasarım çizgisi ve modelin yenilenmesi sürecinin bir parçası olarak, tek çerçeveli ızgarada, farlarda, hava girişlerinde, tamponlarda, yan eşiklerde, arka farlarda ve egzoz borularında yapılan değişiklikler dikkatleri çekiyor. Audi, farlarda LED teknolojisini veya Matrix LED teknolojisini, dinamik dönüş sinyalleriyle birlikte opsiyonel olarak sunuyor.

Yeni Audi A6 akıllı kompozit yapı konsepti sayesinde, aşırı derecede sert ve güvenli bir gövde yapısına sahip. Alüminyum ve sıcak işlenmiş çelikten yapılan sayısız bileşen, sistemli hafif yapı konseptinin de belkemiğini oluşturuyor. Sarsıntılı durumlarda sunulan konfor mükemmel ve kabin gürültüsü düzeyi de son derece düşük.

Audi A6 model ailesinde, ön koltuklar, tercihe bağlı olarak, havalandırma ve masaj fonksiyonlarıyla satın alınabiliyor. MMI radyo işletim sistemi ve deluxe otomatik iklimlendirme sistemi standart olarak sunuluyor. Audi A6 Avant’ın bagaj bölmesinin kapasitesi 565 ve 1.680 litre ve ayrıca bir dizi pratik özelliğe de sahip. Opsiyonel sensörle kontrol edilen otomatik bagaj kapağı, güçlü bagaj bölmesiyle birlikte yükleme yapmayı daha da kolaylaştırıyor.

Yeni Audi A6 modelleri ayrıca, MMI navigation plus’tan MMI touch’a kadar bir dizi konfigürasyonuyla farklı multimedya ve fonksiyon deneyimleri sunuyor. Otomatik olarak yuvasına giren sekiz inçlik monitörle navigasyon sistemi, Audi’nin iş ortağı Nvidia’nın geliştirdiği hızlı Tegra 30 grafik çiplerini kullanan yeni bir teknoloji platformunun üzerinde yer alıyor. Bunun ek modülü Audi connect de hızlı LTE standardıyla veri transferi yapılmasını sağlıyor ve yeni medya yayın uygulamaları gibi kişiye özel online hizmetleri otomobile sağlıyor. Nvidia, gelişmiş özeliklerde grafik işlemci (GPU) üreten bir firma. Dünya grafik işlemci pazarının büyük bölümüne sahip olan Nvidia, otomotiv endüstrisinde Audi ile işbirliği içinde.

Yeni Audi A6′ da Stop & go fonksiyonuna sahip Adaptif Hız Kontrolü’nün de içinde yer aldığı sürücü asistan sistemleri, otomobilin çekiciliğini daha da artırıyor. Radar sistemi kullanarak şerit değiştirirken başka otomobil olup olmadığını kontrol eden Audi Şerit Değiştirme Asistanı da istem dışı şerit değişimlerini engelleyen Audi Aktif Şerit Takip Asistanı’yla birlikte çalışıyor. Gece Görüş Asistanı da artık çok daha fazla fonksiyonu içinde barındırıyor ve Audi pre-sense temel güvenlik sistemi de standart olarak sunuluyor. Önemli bilgiler ise ön camdaki gösterge ekranından görüntülenebiliyor.

Yeni Audi A6 ve A6 Avant, Türkiye’de ilk etapta dizel motor seçenekleri ile yer alacak. Aralık ayı başında Türkiye’deki 21 Audi Yetkili Satıcısında satışa çıkan 2.0 TDI motora sahip versiyon, 190 HP güç üretiyor. Yeni A6 dizel model ailesinin en güçlü üyesi 3.0 TDI motora sahip 272 HP modeli ise 2015 yılının ilk çeyreğinde satışa sunulacak. Audi, A6 modelinde sunduğu yeni özelliklerle zaten beğenilen bu modeli daha üst seviyelere çıkarmayı hedefliyor.

Audi Fiyat Listesi
Audi A3 Sedan
Audi S tronic çift debriyajlı şanzıman
Audi Modelleri
Audi Q7