Toyota COROLLA

Toyota Corolla 2017
İlk lansmanı 1966 yılında yapılan Toyota Corolla’nın onbirinci nesli, etkileyici tasarımı ve gelişmiş teknik özellikleriyle dikkatleri üzerinde toplamayı başardı. Toyota, 3 yıl önce piyasaya sunduğu 11. nesil Corolla modelinin tasarımında bazı değişikliklere giderek kapsamlı bir facelift gerçekleştirdi. Geçtiğimiz sene Türkiye’nin ikinci en çok satan otomobili olan Toyota Corolla modeli, tasarımında yapılan değişiklikler sonucunda daha modern ve Premium bir görünüm kazanmış.

Toyota Corolla’nın değişen görünümünde; farların ve ön tamponun etkileyici yeni dizaynı, yeni krom ön ızgara ve LED farlar ilk bakışta dikkatleri çekiyor.

Yeni Corolla’nın dış tasarımında yeni LED farlar, LED arka stop lambaları ve karartılmış arka ve arka yan camlar ile kapı kollarındaki yeni krom detaylar premium otomobil görünümünü güçlendiriyor. Yeni Keen Look farların arasında ise daha küçük krom üst ızgara bulunuyor. Toyota Corolla’nın yenilenen tasarım çizgileri, geniş otomobil vurgusunu güçlendiriyor. Toyota Corolla benzinli modellerinde sunulan bir diğer özellik ise geliştirilmiş yeni nesil Yokuşta Kalkış Destek Sistemi (HAC3).

Yeni Toyota Corolla 2017, iç tasarımıyla da farklılıklara sahip. Yenilenmiş ön panel tasarımında 4,2″ renkli TFT ekran, zarif saten krom ve lake siyah kaplamalar bulunuyor. Çeşitli uygulamalar sunan 7″ Toyota Touch® 2 with Go Multimedya Sistemi de yeniden tasarlanmış. Otomatik klima paneli daha iyi bir ışıklandırmaya ve kullanışlı bir görünüme kavuşmuş.

Ayrıca Yeni Toyota Corolla, süspansiyon sisteminden direksiyon güncellemelerine kadar sürüş kontrolünü ve konforu artırmaya yönelik bazı revizyonlar geçirmiş.

Yeni Corolla’da; 1.4 litre D-4D dizel motor ile 1.33 litre Dual VVT-i ve hem VVT-I hem Valvematic sistemlerine sahip 1.6 litre hacminde benzinli motor seçenekleri bulunuyor. Yeni Toyota Corolla; Life, Touch, Active, Advance ve Premium olmak üzere beş farklı donanım versiyonu ile satışa sunuluyor.

Toyota markasının en popüler aracı konumunda olan Toyota Corolla modeli 50. yılını kutluyor. 1966 yılından bu güne 150 ülkede 44 milyondan fazla satış rakamına erişen Toyota Corolla, Toyota’nın toplam global satışlarının da % 20’sini oluşturuyor.

Yeni Corolla’nın tanıtım toplantısında bir konuşma yapan Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt; “50 yıl önce otomotiv dünyasına merhaba diyen Corolla, bugün artık bir efsane. Hiçbir otomobil modeli Corolla’nın yakaladığı başarıya ulaşamadı. Türkiye’de de Yeni Corolla yükselen hedeflerimize ulaşmada anahtar rol oynayacaktır. 2016 yılında toplam 35.000 Corolla satışı hedefliyoruz ” dedi.

Ayrıntılı ve güncel bilgileri Toyota Yetkili Satıcıları’ndan alabilirsiniz.

Toyota Kampanyası
Toyota Fiyat Listesi
Toyota 2016 Modelleri
Toyota Auris
Toyota Avensis