Toyota COROLLA

Toyota Corolla 2017
İlk lansmanı 1966 yılında yapılan Toyota Corolla’nın onbirinci nesli, etkileyici tasarımı ve gelişmiş teknik özellikleriyle dikkatleri üzerinde toplamayı başardı. Toyota, 3 yıl önce piyasaya sunduğu 11. nesil Corolla modelinin tasarımında bazı değişikliklere giderek kapsamlı bir facelift gerçekleştirdi. Geçtiğimiz sene Türkiye’nin ikinci en çok satan otomobili olan Toyota Corolla modeli, tasarımında yapılan değişiklikler sonucunda daha modern ve Premium bir görünüm kazanmış.

Toyota Corolla’nın değişen görünümünde; farların ve ön tamponun etkileyici yeni dizaynı, yeni krom ön ızgara ve LED farlar ilk bakışta dikkatleri çekiyor.

Yeni Corolla’nın dış tasarımında yeni LED farlar, LED arka stop lambaları ve karartılmış arka ve arka yan camlar ile kapı kollarındaki yeni krom detaylar premium otomobil görünümünü güçlendiriyor. Yeni Keen Look farların arasında ise daha küçük krom üst ızgara bulunuyor. Toyota Corolla’nın yenilenen tasarım çizgileri, geniş otomobil vurgusunu güçlendiriyor. Toyota Corolla benzinli modellerinde sunulan bir diğer özellik ise geliştirilmiş yeni nesil Yokuşta Kalkış Destek Sistemi (HAC3).

Yeni Toyota Corolla 2017, iç tasarımıyla da farklılıklara sahip. Yenilenmiş ön panel tasarımında 4,2″ renkli TFT ekran, zarif saten krom ve lake siyah kaplamalar bulunuyor. Çeşitli uygulamalar sunan 7″ Toyota Touch® 2 with Go Multimedya Sistemi de yeniden tasarlanmış. Otomatik klima paneli daha iyi bir ışıklandırmaya ve kullanışlı bir görünüme kavuşmuş.

Ayrıca Yeni Toyota Corolla, süspansiyon sisteminden direksiyon güncellemelerine kadar sürüş kontrolünü ve konforu artırmaya yönelik bazı revizyonlar geçirmiş.

Yeni Corolla’da; 1.4 litre D-4D dizel motor ile 1.33 litre Dual VVT-i ve hem VVT-I hem Valvematic sistemlerine sahip 1.6 litre hacminde benzinli motor seçenekleri bulunuyor. Yeni Toyota Corolla; Life, Touch, Active, Advance ve Premium olmak üzere beş farklı donanım versiyonu ile satışa sunuluyor.

Toyota markasının en popüler aracı konumunda olan Toyota Corolla modeli 50. yılını kutluyor. 1966 yılından bu güne 150 ülkede 44 milyondan fazla satış rakamına erişen Toyota Corolla, Toyota’nın toplam global satışlarının da % 20’sini oluşturuyor.

Yeni Corolla’nın tanıtım toplantısında bir konuşma yapan Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt; “50 yıl önce otomotiv dünyasına merhaba diyen Corolla, bugün artık bir efsane. Hiçbir otomobil modeli Corolla’nın yakaladığı başarıya ulaşamadı. Türkiye’de de Yeni Corolla yükselen hedeflerimize ulaşmada anahtar rol oynayacaktır. 2016 yılında toplam 35.000 Corolla satışı hedefliyoruz ” dedi.

Toyota Corolla 2016 yılında da 150 ülkede satılan 3.500’ün üzerinde model arasında zirvede yerini aldı.

Toyota’nın efsanevi modeli Corolla dünyada en çok tercih edilen otomobil olmayı sürdürüyor. 2016 yılında 150 ülkede satışa sunulan 3.500’ün üzerinde modelin yer aldığı listede ilk sırayı 1.316.000 adetle Toyota Corolla aldı. Corolla gerçekleşen satış adediyle tüm dünyada en yakın rakibini de 320.000’in üzerinde farkla geride bırakmayı başardı.

Toyota Corolla Türkiye’de de aynı başarıyı göstererek 2016 yılındaki filo hariç “perakende satışlarda” da tüm binek otomobiller arasında birinci sıraya yerleşti. Perakende olarak 22.841, filo olarak da 10.383 adetlik satış rakamına ulaşan Toyota Corolla toplamda 33.224 adetle Toyota’nın Türkiye’deki satışlarının yarısından fazlasını oluşturdu.

Aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 16 Toyota fabrikasında üretimine devam edilen Toyota Corolla, Toyota’nın 80 yıllık tarihi içinde satılan her 5 modelden 1’ini temsil etmeyi sürdürüyor. Konforu, geniş iç hacmi ve dikkat çeken tasarımıyla öne çıkan Corolla, her jenerasyonda olduğu gibi 11’nci neslinde de üstün kalitesini ve dayanıklılığını ortaya koymaya devam ediyor. 1997’den beri dünyanın en çok satan otomobili olan Corolla, ilk üretildiği yıldan bugüne kadar toplamda 44 milyonun üzerinde satış adedine ulaştı.

Ayrıntılı ve güncel bilgileri Toyota Yetkili Satıcıları’ndan alabilirsiniz.

Toyota Kampanyası
Toyota Fiyat Listesi
Toyota C-HR
Toyota Auris
Toyota Avensis