Audi Q3

Yeni Audi Q3
Volkswagen Grubu’nun modüler enine matrisine dayanan yeni Audi Q3, neredeyse tüm boyutlarda büyümüş ve üst kompakt SUV segmentine yerleştirilmiş.

Yeni Audi Q3, 4.485 milimetre uzunluğuyla selefinden 97 milimetre daha uzun. Yeni Audi Q3, öncekine nesline göre 25 milimetre artışla 1.856 milimetre genişliğe sahip. Audi Q3’ün yüksekliği 1.585 milimetre ve uzatılmış olan dingil mesafesi 2.680 milimetre.

Audi Q3 üzerindeki süspansiyon geniş bir alana yayılıyor. Bir önceki modelin sportif karakteri korunmuş ve konfor özellikleri geliştirilmiş. Audi’nin yenilenen SUV modeli Q3, daha uzun dingil mesafesine sayesinde engebeli yolları kolaylıkla alabiliyor. Audi’nin dinamik sürüş sistemi, sürüş durumuna, yol koşullarına veya kişisel gereksinimlerine bağlı olarak 6 profilde Audi Q3’ün özelliklerini değiştirebiliyor.

Yeni Audi Q3, selefinden daha sportif bir duruş sergiliyor. Sekizgen tasarım ve büyük yan hava girişleri tek çerçeve dinamik ön görünümü karakterize ediyor. Sekiz dikey çubuk, radyatör ızgarasını çarpıcı çerçevesiyle bölüyor ve SUV karakterini yansıtıyor. Farlar dar ve kama biçimi ile içeri doğru ilerliyor. Audi, hepsini LED teknolojisiyle üç versiyon halinde sunuyor. Audi’nin yenilenen SUV serisi Q3’ün en üst versiyonunda Matrix LED farlar bulunuyor.

Yan görünümde vurgulanan hatlar, farları ve arka farları bir stil perspektifinden bağlıyor ve tekerlek kemerleri üzerinde güçlü kaslarla atletik bir genel izlenim sağlıyor. Audi’nin quattro DNA’sından aldığı ilhamla tasarlanan SUV’nin renk kontraslı tekerlek kemerleri offroad görünümünü vurguluyor. Yan taraftaki arka camı da kapatan uzun çatı kenarı spoyleri tarafından desteklenen gövde çizgisinin dik eğimli D sütunları da ileri itme görünümü yaratıyor.

Audi SUV ailesinin işletim ve gösterim konsepti sıfırdan revize edildi. Audi analog enstrümanlar ile uzaklaştı. Standart MMI radyosunda bile, sürücünün çok işlevli direksiyon simidini kullanarak çalıştığı 10.25 inçlik ekran diyagonalli bir dijital gösterge kümesi var.

Ayrıntılı ve güncel bilgileri AUDI Yetkili Satıcıları’ndan alabilirsiniz.

Audi Fiyat Listesi
Audi Kampanyaları
Audi Q2
Audi Q7
Audi Yeni Q5