Yeni Renault CLIO 2020

Yeni Renault Clio 2020 özellikleri ve fiyatı

Yeni Renault Clio’da sürüş keyfi yenilendi. Renault tarafından geliştirilen yeni CMF-B modüler platformu üzerinde üretimi gerçekleştirilen Yeni Renault Clio, daha konforlu ve çevik. Fransız markanın yeni modelde koyduğu hedef Renault Clio’nun hem sürücü hem de yolcular için çok rahat olmasını sağlamak, dinamizmi ve istikrarı korumak.

Yeni Renault Clio’da sürüş keyfi için optimize edilmiş, hiçbir ayrıntı göz ardı edilmemiş. Direksiyondan başlayarak, 15.2’den 14.4’e yükselen dişli oranı sayesinde daha yönetilebilir ve daha duyarlı . Ayrıca daha güvenilir sürüş geri bildirimi sağlıyor. Yenilenen Renault Clio tasarımı aracın şeridinde konumlandırılmasının doğruluğunu ve dönüş yarıçapında 10,8 metreden 10,5 metreye azalma, şehirdeki manevra kabiliyetini artırıyor.

Yüksek hızlı kavisli yollarda daha iyi stabilite ve daha düşük kütle transferi için genel şasi dengesi geliştirilmiş. Yeni Clio böylece hem duyarlı hem de sağlıklı bir sürüş performansı sergiliyor. Aynı şekilde, süspansiyon sisteminin de optimize edilmesi sayesinde Yeni Renault Clio çok daha konforlu bir otomobil haline gelmiş. Son olarak, frenleme sırasında aracın daha iyi reaksiyon göstermesi için fren pedalının strokları azaltılmış.

Yeni Renault Clio modelinde CMF-B modüler platform ile optimize edilmiş verimlilik ve konfor özellikleri dikkat çekici. Yeni Clio, verimliliğini artırmak için Renault’un yeni modüler CMF-B platformunu kullanıyor. Yeni tasarımın sunduğu gelişmiş aerodinamik yapısından yararlanarak, kendi kategorisinde en iyi rakam olan (SCx) 0.640’a düşürmesini sağlayan çok aerodinamik bir profil sergiliyor. Ön rulman optimizasyonu ve emisyonu azaltmak için yardımcı lastiklerinde daha modern bir yatak teknolojisine geçiş yapılmış.

Yeni Renault Clio’da gürültüyü sınırlamak için akustik olarak özel çalışmalar yapılmış. Aracın tüm yapısı, daha fazla yalıtım ve ses yalıtımı için malzemelerin yenilenmesi veya bazı parçaların takviye edilmesi suretiyle revize edilmiş. Aracın ön camında, hava gürültüsünü ve motor gürültüsünü azaltmak için tüm modellerde akustik bir film eklenmesi ile belirli bir işlemden yararlanılmış. Yeni Clio’nun kapıları ve pencereleri, aerodinamik gürültünün sorununu daha da sınırlamak için çift conta sistemine sahip. Tüm bu önlemler Yeni Renault Clio’nun yolcu bölmesinin gürültü seviyesini 0 ila 130 km/s arasında 2 dB düşürmesini sağlamış.

Yeni Renault Clio, Euro NCAP güvenlik testlerinde 5 yıldız elde etti. Renault markasının ikonik modeli Clio beşinci nesli ile Euro NCAP testlerinde en güvenli şehir otomobillerinden biri olmayı başardı.
Maksimum puan olan 5 yıldızı alan yeni model Renault Clio, bu performansı, geliştirilmiş pasif güvenlik özellikleri ve kategorisinin en kapsamlı sürüş destek sistemleri sayesinde elde etti.

Yeni platform CMF-B’yi kullanan Yeni Clio, optimize edilmiş karoserisi, yolcuların tamamına optimum destek sağlayan geliştirilmiş koltuk yapısı ve aktif gergili, yük sınırlayıcıları emniyet kemerleri ile öne çıkıyor.

Renault tarafından desteklenen Fix4sure teknolojisi, mükemmel yolcu güvenliği sağlıyor ve kaymaya bağlı yaralanmaları önlüyor. Yeni Clio, özellikleriyle Euro NCAP tarafından geçen yıl test edilen otomobiller arasında “En Güvenli Süpermini” unvanına layık görüldü.

Ayrıca Yeni Clio’nun iç mekanı sayesinde, ön ve arka sıraya her tip çocuk koltuğu isofix ve I-size sistemiyle yerleştirilebiliyor. Yandan darbelerde ise arka yolcular için geliştirilmiş kafa koruması sağlanıyor.

Yeni Clio; 6 adet hava yastığı, acil durum fren destekli ABS, bir kamera ve radar (bu ekipmanlar şeritte kalma yardımı, hız uyarılı trafik işareti tanıma özelliği, güvenli mesafe uyarısı ve acil durum fren destek sistemi gibi sistemlerin çalışmasına olanak sağlıyor), hız ayar ve sınırlayıcı, emniyet kemeri hatırlatıcısı (arka koltuklarda yolcu varsa, bu koltuklar için de uyarı veriliyor) ve acil durum arama gibi zengin bir standart donanım seviyesiyle sunuluyor.

Standart olarak sunulan yüzde 100 LED ön farlar, otomatik kısa ve uzun far ve kendiliğinden kararan iç dikiz aynası, daha güvenli bir görüş sağlıyor.

Renault Clio’nun yeni elektronik mimarisi sayesinde yaya, bisikletli ve diğer araçları algılayan aktif acil fren destek sisteminin kullanılması mümkün hale geliyor. Yeni Clio, bu özelliği ile EURO NCAP AEB yaya/bisikletli kategorisinde 12 üzerinden 11 gibi yüksek bir puan elde etmeyi başardı. Yeni Clio, daha fazla güvenlik ve konfor sunmak için otoyol ve trafik sıkışıklığı desteği gibi özelliklerle gelişmiş sürüş destek sistemlerini sunarak otonom sürüş için ilk adımı atıyor.

Çok yönlü bir otomobil olan yeni nesil Clio, ürün gamının en iyi güvenlik seviyesini sunarak Renault’un güvenlik konusundaki uzmanlığını daha da güçlendiriyor. Yenilenen Renault Clio dünyanın en çok satan Fransız otomobili olarak en üstün güvenlik seviyesini sunuyor.

Yeni Clio, gelişmiş bağlanabilirlik ve multimedya özellikleriyle de dikkat çekiyor. Sınıfındaki en büyük ekranlara (10 ve 9,3 inç) sahip ve her ikisi de 4G’ye bağlı 3D akıllı navigasyonu gösteriyor. Otomatik güncellemelere ek olarak Google (adres arama), TomTom (trafik bilgisi) ve Coyote (tehlike bölgesi uyarıları) özellikleri sunuyor. Arayüz aynı zamanda bir kaza durumunda otomatik acil durum çağrısını da içeriyor.

Yeni Renault EASY LINK multimedya platformu ergonomik, sezgisel ve modern. Uyumlu Android Auto ve Apple Carplay, akıllı telefonlar ile kullanılabiliyor. Yeni Clio yolcuları widget’lar sayesinde her ekranı kendi isteklerine göre kişiselleştirebiliyorlar. Modernliği benimseyen Renault Clio orta konsolunun alt kısmına bir telefon endüksiyonlu şarj sistemi bunuyor. Akıllı telefonunuzun otomatik olarak şarj olması için kaydırıcının önündeki yuvaya koymanız yeterli.

Yeni Renault Clio, Türkiye’de Ekim 2019’da satışa sunulacak

Renault açıklamasına göre, yeni Clio, dinamik sürüş becerisi, yol tutuşu ve tasarımdan üretime kadar kalitesi ile bugüne kadar sunulan en iyi Renault Clio modeli olarak öne çıkıyor. Yeni nesil Renault Clio, daha modern ve atletik görünümü ile 30 yıldır modeli başarıya taşıyan DNA’sını koruyor.

Yeni Renault Clio, Türkiye’de Ekim 2019’da satışa sunulacak. Akıllı Kabin-Smart Cockpit konseptinin kilit unsuru olan 9,3 inçlik multimedya ekran, Renault’nun sunduğu en büyük ekran olma özelliğine sahip. Yüksek kaliteli malzemeler kullanılan iç mekandaki dikey konumlanmış tablet, kabin içindeki modern görünümü arttırırken ekran okunabilirliğini de kolaylaştırıyor.

Türkiye’de Oyak Renault otomobil fabrikalarında üretilen yeni Renault Clio, Euro NCAP testinden elde ettiği 5 yıldız ile mükemmel güvenlik seviyesi sunarak beşinci neslinde de çağa uyum sağlama geleneğini sürdürüyor.

Yeni nesil Renault Clio’da 360 derece kamera, bisikletli ve yaya algılama özellikli aktif acil fren destek sistemi gibi Renault ürün gamında ilk kez kullanılan Sürüşe Yardımcı Destek Sistemleri (ADAS) yer alıyor. En dikkat çekici özellik olan Trafik ve Otoyol Destek Sistemi, şehir otomobilleri için benzersiz bir özellik olarak öne çıkıyor. Bu gelişmiş sürüş destek sistemi, otonom araçlara geçişin ilk adımını oluşturuyor.

Yeni Renault Clio’nun Motor Seçenekleri

Yeni Renault Clio motor seçenekleri arasına yeni 1.0 SCe, 1.0 TCe ve 1.3 TCe benzinli motorları da ekleniyor. Yenilenen Clio, beş benzinli ve iki dizel olmak üzere zengin bir motor seçeneği ile (benzinli manuel 1.0 SCe 65bg ve 75 bg, turbo 1.0 TCe 100 bg/benzinli otomatik turbo 1.0 TCe X-Tronic 100 bg ve Turbo 1.3 TCe EDC 130 bg/dizel manuel: 1.5 dCi 85 bg ve 1.5 dCi 115 bg) müşterilerin beğenisine sunuluyor.

Renault Grubu, aynı zamanda 2020 yılından itibaren ilk defa “E-TECH” adını verdiği hibrid motorunu pazara sunacak. Valencia turuncu ve Seladon mavi, yeni Clio’nun lansman renkleri arasında yer alıyor.

Yeni Renault Clio’nun iç tasarım ekipleri, kalite algısı ve sürücü bölümünün ergonomisine ayrı bir özen gösterdi. Yüksek kaliteli malzemeler, gösterge panelinin yumuşak kaplaması, kapı panelleri ve orta konsol çerçevesi ve özenle seçilmiş malzemeler ile iç mekan, kalite algısı açısından boyut değiştiriyor. Geniş alan yaratmak için daha kompakt hale getirilen tamamen yeni “Akıllı Kabin-Smart Cockpit”, sürücü odaklı ve daha fazla teknoloji barındırıyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Renault MAİS Genel Müdürü Berk Çağdaş, şunları kaydetti: “Yeni Clio, Renault markasının tüm ürün gamına yansıyan yeni tasarım dilinin miladı olan bir önceki neslinin DNA’sını taşırken, kaliteli iç mekanındaki teknolojik devrim ile rakiplerinden bir adım öne çıkıyor. Üst segmentlere ait güvenli sürüş özellikleri ayrıca segmentinde ilk ve inovatif donanımları ile yeni Clio’yu Türkiye’de ekim ayında otomobilseverlerin beğenisine sunacağız. İlklerin markası olan Renault, yeni Clio ile B segmentinde yeni bir çığır açıyor ve rekabeti bir üst seviyeye taşıyor. Türkiye’de OYAK Renault fabrikalarında üretilen ve dünyaya ihraç edilen gururumuz yeni Clio, sunduğu kalite, konfor ve güven ile yeni neslin ikonu olmaya hazırlanıyor. ‘Clio’ların en iyisi’ olan yeni Clio, Avrupa’da ve Türkiye’de B segmentindeki başarılı performansını sürdürecek ve liderliğini pekiştirecektir.”

Yeni Renault Clio 2020 Fiyat Listesi

Yeni Clio Joy 1.0 SCe 72 bg111.000 TL
Yeni Clio Joy 1.0 TCe X-Tronic 100 bg118.700 TL
Yeni Clio Joy 1.5 Blue dCi 85 bg140.900 TL
Yeni Clio Touch 1.0 TCe 100 bg118.000 TL
Yeni Clio Touch 1.0 TCe X-Tronic 100 bg131.500 TL
Yeni Clio Touch 1.5 Blue dCi 115 bg149.900 TL
Yeni Clio Icon 1.0 TCe 100 bg132.000 TL
Yeni Clio Icon 1.0 TCe X-Tronic 100 bg140.500 TL
Yeni Clio Icon 1.3 TCe EDC 130 bg154.500 TL
Yeni Clio Icon 1.5 Blue dCi 115 bg159.400 TL

2020 model Yeni Renault Clio Şubat ayı anahtar teslim satış fiyatları.

Ayrıntılı ve güncel bilgileri Renault Yetkili Satıcıları’ndan alabilirsiniz.

Renault Kampanyaları 2020
Renault Fiyat Listesi 2020
Renault Kadjar
Renault Megane
Renault Alaskan