Yeni Renault Clio

Yeni Renault Clio’nun özellikleri ve fiyatı

Yeni Renault Clio’da sürüş keyfi yenilendi. Renault tarafından geliştirilen yeni CMF-B modüler platformu üzerinde üretimi gerçekleştirilen Yeni Renault Clio, daha konforlu ve çevik. Fransız markanın yeni modelde koyduğu hedef Renault Clio’nun hem sürücü hem de yolcular için çok rahat olmasını sağlamak, dinamizmi ve istikrarı korumak.

Yeni Renault Clio’da sürüş keyfi için optimize edilmiş, hiçbir ayrıntı göz ardı edilmemiş. Direksiyondan başlayarak, 15.2’den 14.4’e yükselen dişli oranı sayesinde daha yönetilebilir ve daha duyarlı . Ayrıca daha güvenilir sürüş geri bildirimi sağlıyor. Yenilenen Renault Clio tasarımı aracın şeridinde konumlandırılmasının doğruluğunu ve dönüş yarıçapında 10,8 metreden 10,5 metreye azalma, şehirdeki manevra kabiliyetini artırıyor.

Yüksek hızlı kavisli yollarda daha iyi stabilite ve daha düşük kütle transferi için genel şasi dengesi geliştirilmiş. Yeni Clio böylece hem duyarlı hem de sağlıklı bir sürüş performansı sergiliyor. Aynı şekilde, süspansiyon sisteminin de optimize edilmesi sayesinde Yeni Renault Clio çok daha konforlu bir otomobil haline gelmiş. Son olarak, frenleme sırasında aracın daha iyi reaksiyon göstermesi için fren pedalının strokları azaltılmış.

Yeni Renault Clio daha verimli ve konforlu

Yeni Renault Clio modelinde CMF-B modüler platform ile optimize edilmiş verimlilik ve konfor özellikleri dikkat çekici. Yeni Clio, verimliliğini artırmak için Renault’un yeni modüler CMF-B platformunu kullanıyor. Yeni tasarımın sunduğu gelişmiş aerodinamik yapısından yararlanarak, kendi kategorisinde en iyi rakam olan (SCx) 0.640’a düşürmesini sağlayan çok aerodinamik bir profil sergiliyor. Ön rulman optimizasyonu ve emisyonu azaltmak için yardımcı lastiklerinde daha modern bir yatak teknolojisine geçiş yapılmış.

Yeni Renault Clio’da gürültüyü sınırlamak için akustik olarak özel çalışmalar yapılmış. Aracın tüm yapısı, daha fazla yalıtım ve ses yalıtımı için malzemelerin yenilenmesi veya bazı parçaların takviye edilmesi suretiyle revize edilmiş. Aracın ön camında, hava gürültüsünü ve motor gürültüsünü azaltmak için tüm modellerde akustik bir film eklenmesi ile belirli bir işlemden yararlanılmış. Yeni Clio’nun kapıları ve pencereleri, aerodinamik gürültünün sorununu daha da sınırlamak için çift conta sistemine sahip. Tüm bu önlemler Yeni Renault Clio’nun yolcu bölmesinin gürültü seviyesini 0 ila 130 km/s arasında 2 dB düşürmesini sağlamış.

Yeni Renault Clio, Euro NCAP güvenlik testlerinde 5 yıldız aldı

Yeni Renault Clio, Euro NCAP güvenlik testlerinde 5 yıldız elde etti. Renault markasının ikonik modeli Clio beşinci nesli ile Euro NCAP testlerinde en güvenli şehir otomobillerinden biri olmayı başardı. Maksimum puan olan 5 yıldızı alan yeni model Renault Clio, bu performansı, geliştirilmiş pasif güvenlik özellikleri ve kategorisinin en kapsamlı sürüş destek sistemleri sayesinde elde etti.

Yeni platform CMF-B’yi kullanan Yeni Clio, optimize edilmiş karoserisi, yolcuların tamamına optimum destek sağlayan geliştirilmiş koltuk yapısı ve aktif gergili, yük sınırlayıcıları emniyet kemerleri ile öne çıkıyor.

Renault tarafından desteklenen Fix4sure teknolojisi, mükemmel yolcu güvenliği sağlıyor ve kaymaya bağlı yaralanmaları önlüyor. Yeni Clio, özellikleriyle Euro NCAP tarafından geçen yıl test edilen otomobiller arasında “En Güvenli Süpermini” unvanına layık görüldü.

Ayrıca Yeni Clio’nun iç mekanı sayesinde, ön ve arka sıraya her tip çocuk koltuğu Isofix ve I-size sistemiyle yerleştirilebiliyor. Yandan darbelerde ise arka yolcular için geliştirilmiş kafa koruması sağlanıyor.

Yeni Clio; 6 adet hava yastığı, acil durum fren destekli ABS, bir kamera ve radar (bu ekipmanlar şeritte kalma yardımı, hız uyarılı trafik işareti tanıma özelliği, güvenli mesafe uyarısı ve acil durum fren destek sistemi gibi sistemlerin çalışmasına olanak sağlıyor), hız ayar ve sınırlayıcı, emniyet kemeri hatırlatıcısı (arka koltuklarda yolcu varsa, bu koltuklar için de uyarı veriliyor) ve acil durum arama gibi zengin bir standart donanım seviyesiyle sunuluyor.

Standart olarak sunulan yüzde 100 LED ön farlar, otomatik kısa ve uzun far ve kendiliğinden kararan iç dikiz aynası, daha güvenli bir görüş sağlıyor.

Renault Clio’nun yeni elektronik mimarisi sayesinde yaya, bisikletli ve diğer araçları algılayan aktif acil fren destek sisteminin kullanılması mümkün hale geliyor. Yeni Clio, bu özelliği ile EURO NCAP AEB yaya/bisikletli kategorisinde 12 üzerinden 11 gibi yüksek bir puan elde etmeyi başardı. Yeni Clio, daha fazla güvenlik ve konfor sunmak için otoyol ve trafik sıkışıklığı desteği gibi özelliklerle gelişmiş sürüş destek sistemlerini sunarak otonom sürüş için ilk adımı atıyor.

Yeni Renault Clio’nun gelişmiş bağlanabilirlik ve multimedya özellikleri

Yeni Clio, gelişmiş bağlanabilirlik ve multimedya özellikleriyle de dikkat çekiyor. Sınıfındaki en büyük ekranlara (10 ve 9,3 inç) sahip ve her ikisi de 4G’ye bağlı 3D akıllı navigasyonu gösteriyor. Otomatik güncellemelere ek olarak Google (adres arama), TomTom (trafik bilgisi) ve Coyote (tehlike bölgesi uyarıları) özellikleri sunuyor. Arayüz aynı zamanda bir kaza durumunda otomatik acil durum çağrısını da içeriyor.

Yeni Renault EASY LINK multimedya platformu ergonomik, sezgisel ve modern. Uyumlu Android Auto ve Apple Carplay, akıllı telefonlar ile kullanılabiliyor. Yeni Renault Clio yolcuları widgetlar sayesinde her ekranı kendi isteklerine göre kişiselleştirme imkanına sahipler. Modernliği benimseyen Renault Clio orta konsolunun alt kısmına bir telefon endüksiyonlu şarj sistemi bulunuyor.

Yeni Renault Clio’nun benzinli, dizel ve hibrit motor seçenekleri

Yeni Renault Clio’da motor seçenekleri arasına, yeni 1.0 SCe, 1.0 TCe ve 1.3 TCe benzinli motorlar da eklenmiş. Yenilenen Clio, beş benzinli ve iki dizel olmak üzere yedi farklı motor seçeneğiyle müşterilerin beğenisine sunuluyor. Yeni Clio’nun güç üniteleri arasında; benzinli manuel 1.0 SCe 65 bg ve 75 bg, turbo 1.0 TCe 100 bg, benzinli otomatik turbo 1.0 TCe X-Tronic 100 bg, turbo 1.3 TCe EDC 130 bg, dizel manuel 1.5 dCi 85 bg ve 1.5 dCi 115 bg versiyonları yer alıyor.

Renault Grubu, aynı zamanda 2020 yılından itibaren ilk defa “E-TECH” adını verdiği hibrit motorunu pazara sunacak. Valencia turuncu ve Seladon mavi, yeni Clio’nun lansman renkleri arasında yer alıyor.

Yeni Renault Clio Akıllı Kabin-Smart Cockpit özellikleri

Yeni Renault Clio’nun iç tasarım ekipleri, kalite algısı ve sürücü bölümünün ergonomisine ayrı bir özen gösterdi. Yüksek kaliteli malzemeler, gösterge panelinin yumuşak kaplaması, kapı panelleri ve orta konsol çerçevesi ve özenle seçilmiş malzemeler ile iç mekan, kalite algısı açısından boyut değiştiriyor. Geniş alan yaratmak için daha kompakt hale getirilen tamamen yeni “Akıllı Kabin-Smart Cockpit”, sürücü odaklı ve daha fazla teknoloji barındırıyor.

Yeni Renault Clio R.S. Line

Yeni Renault Clio R.S. Line, Renault Sport DNA’sını taşıyan sportif hatlarıyla göze çarpıyor. Formula 1 tipi ön tampon, arı peteğini andıran ön ızgara, 17″ R.S. Line elmas kesim alüminyum alaşım jantlar, difüzörlü arka tampon ve krom kaplamalı egzoz çıkışı. Bu sportif tarzı, ön çamurluklardaki ve bagaj kapısındaki R.S. Line amblemleri tamamlıyor.

Yeni Clio R.S. Line’ın kokpiti sportif karakteri kırmızı dikişlerle vurgulanan karbon bir görünümle destekliyor. Güçlendirilmiş yan destekli sportif koltuklar, çift elmas logolu sportif deri direksiyon, alüminyum pedallar, çarpıcı kırmızı çizgilerle pekiştirilmiş ön panel ve emniyet kemerleri. Siyah tavan ve sürücü odaklı yüksek teknolojiye sahip kokpit bu sportif atmosferi tamamlıyor.

Yeni Renault Clio 2020 fiyat listesi

Yeni Renault Clio otomatik vites ve manuel modelleri Temmuz ayı kampanya fiyatları

Yeni Clio Joy 1.0 SCe 72 bg118.500 TL
Yeni Clio Joy 1.0 TCe X-Tronic 100 bg146.300 TL
Yeni Clio Joy 1.5 Blue dCi 85 bg170.600 TL
Yeni Clio Touch 1.0 TCe 100 bg145.100 TL
Yeni Clio Touch 1.0 TCe X-Tronic 100 bg154.300 TL
Yeni Clio Touch 1.3 TCe EDC 130 bg167.150 TL
Yeni Clio Touch 1.5 Blue dCi 115 bg178.600 TL
Yeni Clio Icon 1.0 TCe 100 bg158.100 TL
Yeni Clio Icon 1.0 TCe X-Tronic 100 bg166.300 TL
Yeni Clio Icon 1.3 TCe EDC 130 bg179.100 TL
Yeni Clio Icon 1.5 Blue dCi 115 bg190.600 TL
2020 model Yeni Renault Clio Temmuz ayı anahtar teslim satış fiyatları.

Yeni Renault Clio, “Türkiye’de Yılın Otomobili” seçildi

Yeni Renault Clio, Otomotiv Gazetecileri Derneği (OGD) tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen “Türkiye’de Yılın Otomobili“ yarışmasında birinciliği elde etti.

Oyak Renault Genel Müdürü Antoine Aoun ise, bu yıl beşincisi düzenlenen yarışmada ikinci kez aldıkları bu ödülle gurur duyduklarını belirterek, emeği geçen herkese teşekkür etti. Aoun, “Groupe Renault’nun yeni yıldızı, fabrikamızın gururu, çalışanlarımızın yoğun çalışmasıyla üretilen Yeni Clio, Otomotiv Gazetecileri Derneği üyeleri tarafından Türkiye’de Yılın Otomobili seçildi. Bu vesileyle, Yeni Clio’nun başarı hikayesinde en büyük paya sahip olan değerli Oyak Renault ailesini yürekten kutluyorum.” ifadelerini kullandı.

Ayrıntılı ve güncel bilgileri Renault Yetkili Satıcılarından alabilirsiniz.

Renault Kampanyaları
Renault Fiyat Listesi
Renault Kadjar
Renault Megane
Renault Alaskan