Türkiye Otoyol Haritası

Bayramda köprü ve otoyollar ücretsiz
Kurban Bayramı tatilinde Karayolları Genel Müdürlüğü sorumluluğundaki köprü ve otoyollardan geçişler ücretsiz olacak. Kurban Bayramı tatili süresince 9 gün Karayolları Genel Müdürlüğü sorumluluğundaki köprü ve otoyollardan geçişlerin ücretsiz olmasına ilişkin karar Resmi Gazete’de yayımlandı. Bayram süresince 30 milyona yakın vatandaşın yollara çıkması bekleniyor.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan tüm bayramlarda olduğu gibi bu bayram süresince de özellikle gidiş ve dönüş tarihlerinde trafiğin yüzde 70 artış göstereceğini belirtti.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan Cumhurbaşkanı kararına göre, Kurban Bayramı dolayısıyla 18 Ağustos 2018 Cumartesi günü saat 00.00’dan başlayarak, 27 Ağustos 2018 Pazartesi saat 07.00’ye kadar “yap-işlet-devret” projeleri hariç olmak üzere Karayolları Genel Müdürlüğü sorumluluğu altında bulunan otoyollar ile 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden geçişlerde ücret alınmayacak. Aynı karar kapsamında, 21 Ağustos 2018 Salı günü saat 00.00’dan başlayarak, 24 Ağustos 2018 Cuma günü saat 24.00’e kadar belediyeler ile bunların kurdukları birlik, müessese ve işletmelerce yürütülen toplu taşıma hizmetleri de ücretsiz olacak.

Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan 2018 yılı Türkiye otoyol haritası.


Türkiye Otoyol Haritası


Türkiye otoyol haritası, Türkiye karayolları haritası, Türkiye tüm bölgeler otoyol haritası, Türkiye ulaşım haritası

Türkiye İl Plaka Kodları
Türkiye Milli Parklar Haritası
Araç Bakımında Neler Değişir ?
Türkiye’de Yasal Hız Sınırları
Trafik İşaretleri