Alfa Romeo Giulia

Alfa Romeo Giulia’ya altın madalya

Alfa Romeo’nun Giulia modeli Auto Express dergisinin düzenlediği Driver Power Ödülleri’nde sürüş ve yol tutuş kategorisinde altın madalyanın sahibi oldu. Alfa Romeo’dan yapılan açıklamaya göre, Giulia, İngiltere’nin en geniş kapsamlı müşteri memnuniyeti anketi olan Driver Power’dan tam not aldı. Alfa Romeo Giulia, benzersiz sürüş dinamikleri ve üstün yol tutuş özellikleriyle bu alanda en iyi olduğunu bir kez daha kanıtladı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Alfa Romeo İngiltere Pazarlama Direktörü Andrew Tracey, “Auto Express Driver Power Ödülleri yeni bir otomobile sahip olmanın nasıl bir şey olduğunu en iyi şekilde yansıtıyor. Bu yılki ödüller, Alfa Romeo Giulia’nın sahip olunabilecek en iyi otomobillerden biri olmaotomobil haberya devam ettiğini gösteriyor. Bu sonuçların kullanıcılardan gelen geri bildirimlere dayanması ise güvenilir kılıyor.” ifadelerini kullandı.

Auto Express Genel Yayın Yönetmeni Steve Fowler ise şunları kaydetti: “Kullanıcılar Giulia’ya bayılıyorlar. Giulia, genel sıralamada yüzde 93’lük skoru ile çok etkileyici bir sonuç elde etmesiyle dikkat çekiyor. Bu sonuç Giulia kullanmanın adeta bir rüya olduğunu da doğruluyor. Sadece motor ve güvenlik kategorilerindeki yüksek puanları ve markaya özgü tasarımı göz önünde bulundurarak konuşmuyorum. Bu sonuç, Alfa Romeo’nun geleneksel tarzda arkadan itişli bir spor sedan üretme kararının çok sevildiğini ve kabul gördüğünü doğruluyor.”

Alfa Romeo’nun yeni spor sedanı bugüne kadar bir binek aracın almış olduğu en yüksek puan olan %98 yetişkin yolcu koruması ile Euro NCAP’den 5 yıldız kazandı. Bu prestijli ödül, karbon-fiber, alüminyum ve alüminyum kompozit gibi ultra-hafif malzemelerin eşit oranda kullanılması ile hem hafif hem de dayanıklı olan gövde verimi sayesinde kazanılmıştır. Buna ek olarak Alfa Romeo Giulia’da frenleme mesafesini büyük ölçüde kısaltan (100 km/s – 0 arası Giulia için 38,5 m ve Quadrifoglio versiyonu için 32 m) Entegre Fren Sistemi (IBS), özel AlfaLink teknolojisine sahip gelişmiş süspansiyon sistemi ve sınıfının en hassas direksiyon sistemi gibi emniyet alanındaki en yenilikçi teknik çözümlerin bulunması için var gücüyle çalışmıştır. Bu son teknoloji ürünü çözümler her koşulda üstün yol tutuşu, kolay ve rahat araç kontrolü sağlar.

Alfa Romeo Giulia modellerindeki standart donanımlara aracın güzergahındaki engel veya diğer araçları tespit eden Ön Çarpışma Uyarı Sistemi (FCW) ile Otonom Acil Durum Fren Sistemi (AEB), şeritten istem dışı ayrılma durumunu tespit eden Şerit Değiştirme İkaz Sistemi (LDW) ve sürücüyü sollama, şerit değişikliği veya otoparktan çıkış esnasında destekleyen Arka Çapraz Yol Algılama Sistemi özelliği bulunan Kör Nokta Uyarı Sistemi (BSM) dahildir.

Ayrıntılı ve güncel bilgileri Alfa Romeo Yetkili Satıcıları’ndan alabilirsiniz.

Alfa Romeo Kampanyaları
Alfa Romeo Fiyat Listesi
Alfa Romeo Giulietta Kampanyası
Alfa Romeo Giulia Veloce
Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio