Yeni Hyundai i30

  • Hyundai i30 tasarımındaki yenilikler kadar teknolojik donanımlarıyla da dikkat çekiyor.
  • Verimlilik için benzinli ve dizel motorlarda 48 volt hafif hibrit seçeneği devreye giriyor.
  • Daha fazla sportiflik isteyenlere de tüm gövde tiplerinde N Line versiyonu sunuluyor.

Hyundai, önümüzdeki hafta Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtacağı Hyundai i30 modelinin resmi fotoğraflarını paylaştı. Yeni bir tasarıma, gelişmiş bağlantı özelliklerine sahip olan Yeni Hyundai i30, ayrıca elektrikli 48 voltluk hafif bir hibrit seçeneği de sunuyor. Bu yeni özelliği ile yakıt verimliliğini artıracak olan Hyundai i30, ayrıca sportif N Line gövde kitiyle de performans tutkunlarının ilgisini çekecek.

Gövde üzerindeki bazı değişiklikler daha geniş ve daha modern bir görünüşe kavuşan otomobilin karakteristik özellikleri arasında yeni nesil ön ızgara, en fazla dikkat çeken detay olarak öne çıkıyor. Hyundai i30 N Line ve normal versiyonlarda iki farklı şekilde kullanılan bu ızgara, geniş hava girişli tamponla kombinlenerek sunuluyor.

Böylelikle daha zarif ve daha estetik bir tasarım, yeni nesil çok yönlü, V şekilli LED farlarıyla da bir bütünlük gösteriyor. Arkada ise aerodinamik yenilikler göze çarpıyor. Daha fazla sürüş performansı ve aerodinamik için geliştirilen difüzörlü tampon, çift çıkışlı son susturucu ve sportif görünümü pekiştiren siyah plastik parçalar otomobile yepyeni bir kimlik kazandırıyor. Yeni Hyundai i30 N Line, park halinde olsa bile hızı ifade eden yeni tip 17 ve 18 inç jant tasarımıyla geliyor.

Yeni Motorlar ve 48 volt hafif hibrit sistemi

Yeni Hyundai i30 N Line Hatchback ve Fastback, daha dinamik bir sürüş için yeni 1.5 lt T-GDi (160 PS) ve 1.6 lt dizel (136 PS) motorlarıyla satışa sunulacak. Yenilenen araçta ayrıca süspansiyon ve direksiyon sisteminde de geliştirmeler bulunuyor.

Hyundai ayrıca, daha önce de sunduğu 1.0 litre T-GDI 120 beygirlik motor seçeneğini bu kez 7 ileri DCT şanzımanla birleştiriyor. Bu seçenek, 48 volt hafif hibrit özelliğine de sahip olacak.

Hyundai’nin yakıt ekonomisi için geliştirdiği 48 volt hibrit sistemi, 1.6 litrelik dizel motorlarda standart olarak sunulacak ve 6 ileri Akıllı Manuel Şanzıman (iMT) veya 7 ileri çift kavramalı şanzıman (7DCT) ile satılacak. Dizel motorlardan bir diğer versiyon ise 115 beygir gücündeki 1.6 litrelik ünite. Bu motor, 6 ileri manuel ve 7 ileri DCT şanzıman seçenekleriyle tercih edilebiliyor.

Detaylı ve güncel bilgileri Hyundai Yetkili Satıcılarından alabilirsiniz.

Hyundai Kampanyası
Hyundai Fiyat Listesi
Hyundai Tucson
Yeni Hyundai i20
Hyundai Elantra