Yeni Hyundai i30

Yeni Hyundai i30 2017
Avrupalı müşterilerin beklentilerine göre Avrupa’da üretilen Hyundai i30, markanın C segmenti hatchback modeller arasında rekabet gücünü arttırmayı hedefliyor. Tasarım, Hyundai müşterileri için bir numaralı satın alma sebepleri arasında yer alıyor. Hyundai modelleri için yakın gelecekte yeni bir marka kimliği haline gelecek basamaklı ızgara, önceki altıgen ızgaranın yerini alıyor. Yeni Hyundai i30’un tasarımında ayrıca erimiş bir çeliğin akışından esinlenerek aşağı doğru giderek incelen bir yapı göze çarpıyor.

Kompakt C segmenti hatchback otomobiller arasında Hyundai markasının başarılı temsilcisi Hyundai i30 beklenen üçüncü jenerasyonuna kavuştu. Bütünüyle yeni bir tasarım anlayışı ile tasarlanan yeni Hyundai i30, aynı zamanda daha düşük hacimli yeni nesil turbo benzinli motorları, geliştirilmiş multimedya ve güvenlik özellikleriyle dikkat çıkıyor.

Yeni nesil Hyundai i30, teknoloji odaklı çözümleri, daha fazla kişisellik içeren özellikleri ve yeni donanım seviyesiyle C segmentine yepyeni bir bakış açısı getiriyor.

Hyundai Motor Avrupa Pazarlama Başkan Yardımcısı Jochen Sengpiehl, yeni Hyundai i30 modeli ilgili olarak, “Biz, herkese hitap eden bir otomobil oluşturmak istedik. Müşterilerimizin ihtiyaçlarını ve beklentilerini çok yakından dinledik. Çünkü Yeni Nesil i30 Avrupa’da bizim için bir DNA niteliği taşıyor. Erişilebilirlik, sağlamlık, dijital çözümler, konfor ve yenilikçi teknolojiler, sürücülerin keyifli yolculuk yapmaları için öncelik taşıyan maddeler oldu. Ayrıca harika tasarımı ile kesinlikle çekici bir otomobil” dedi.

Yeni Hyundai i30, sürüş sırasında kullanıcılarına bir takım akıllı telefon operasyonu sunuyor. Telefonların işlevselliğini geliştirmek için şarj imkanı da sunan Apple CarPlay, Android Auto ve kablosuz bağlantı özellikleri ile teknoloji yenilikleri sunuluyor. Bu mobil çözümlerin yanı sıra güvenlik açısından da gelişim gösteren Hyundai i30, Acil Fren Sistemi, Akıllı Hız Sabitleyici, Aktif Şerit Takip Sistemi gibi en son aktif güvenlik özelliklerini bünyesinde barındırıyor. Ayrıca Yeni Hyundai i30’da sürüş keyfini artırmak için Sürücü Dikkat Uyarı Sistemi ve Kör Nokta Algılama Sistemi de kullanılıyor.

Yeni Hyundai i30’un tasarım çizgileri, Hyundai markasının yeni tasarım anlayışı ile şekillenmiş. Hyundai Motor Grubu Tasarım Bölüm Başkanı Peter Schreyer, “Tasarımcılarımız, Hyundai sahiplerine gurur ve sevinç yaşatmak için büyük bir heyecan ve tutkuyla işe koyuldular. Hyundai i30, bu guru verici ruhunu rahatlıkla hissettiriyor. Ayrıca Yeni i30 ile geliştirilmiş, basamaklı ızgara adını verdiğimiz yeni bir ön ızgara sunuyoruz. Bu yeni ızgara, Hyundai markasında yeni bir kimlik haline gelecek ” dedi.Yeni Hyundai i30, yeni bir şasi ve daha fazla dinamik sürüş
Hyundai’nin Almanya Rüsselsheim’daki Teknik Merkezi’nde geliştirilen Yeni Hyundai i30 modeli, maksimum yol performansı ve konfor beklentilerine göre özel olarak test edildi. Almanya başta olmak üzere tüm dünyanın en meşhur ve en zorlu pistlerinden biri olarak gösterilen Nürburgring Nordschleife’de kilometrelerce test edilen Hyundai i30, % 53 güçlendirilmiş ultra dayanıklı çelik bir gövdeye ve % 10 daha doğrudan işleyiş gösteren direksiyon sistemine sahip. Eskisine göre daha iyi yol tutuş kabiliyetine sahip olan otomobil, yeni bir şasiye de kavuşmuş. Yeni Hyundai i30’un yol tutuş performansı artarken konfor seviyesinde de kayıp yaşanmadığı ifade ediliyor.

Yeni Hyundai i30, turbo beslemeli benzinli ve dizel motorları
Hyundai, Yeni i30 modelinde verimliliği ve düşük yakıt tüketimini geliştirmek için düşük hacimli turboşarjlı motorlara yer veriyor. iki yeni nesil benzinli motor ve 1.6 litre turbo dizel motor seçeneğiyle sunulan Yeni Hyundai i30, tüketimi % 20’ye kadar düşürebilen ve aynı zamanda % 10 performans avantajı sunabilen 7 ileri çift kavramalı (DCT) otomatik veya 6 ileri manuel şanzımanla satın alınabilecek.

Üç silindirli, 998 cc hacme sahip 1.0 T-GDI motor, 120 hp güç üretirken 171 Nm de maksimum tork değeri sağlıyor. Daha yüksek performans sunabilen 1.4 litrelik benzinli T-GDI motor ise 6000 devirde 140 hp güç üretiyor ve tork değeri 1500 devirden itibaren 242 Nm. Bu yeni ünite ise 6 ileri manuel veya 7 ileri DCT ile sunulacak. Hyundai, daha önceki jenerasyonda kullanılan 1.6 litre 136 hp turbo dizel motora da Yeni Hyundai i30 modelinde yer veriyor. Bu motor seçeneğinde de 6 ileri manuel veya 7 ileri DCT şanzıman bulunuyor.

Markanın yeni tasarım anlayışını yansıtan Hyundai i30 modeli, Hyundai için büyük öneme sahip. Hız ve performans tutkunlarının merakla beklediği Yeni i30 N’in üretimi de 2017 yılında başlayacak. Yeni otomobilin dünya lansmanı 29 Eylül’de Paris Otomobil Fuarı’nda yapılacak ve satışına gelecek yıl başlanacak.

Yeni Hyundai i30 iF Tasarım Ödülü sahibi
Hyundai markasının 2017 yılı için en önemli yeniliklerinden biri olan Yeni Hyundai i30 modeli, yenilenen tasarımı ve gelişmiş özellikleriyle Avrupa’da satışa sunulmasının hemen ardından IF Design tasarım ödülünü kazandı.

Hyundai Motor Grubu Tasarım Bölüm Başkanı Peter Schreyer, “Yeni i30 için uluslararası kabul görmüş iF Tasarım Ödülü’nü almaktan dolayı gururluyuz. Bu ödül, Hyundai sahiplerine gurur ve sevinç kazandıran tasarımcılarımızın tutku ve heyecanı için büyük bir önem taşıyor. Özellikle saygın bir tasarım otoritesi tarafından, dördüncü kez üst üste prestijli bir ödüle layık görüldüğümüz için oldukça mutluyuz” dedi.

iF Tasarım Ödülleri, 60 yılı aşkın bir süredir tasarımın mükemmellik simgesi olarak kabul ediliyor. IF International Forum Design GmbH tarafından organize edilen ödüller, çeşitli disiplinlerde ve kategorilerde göze çarpan tasarımları tanıyor. Jüri, 59 ülkeden gelen 5.500’den fazla yeni ürünü, titiz bir inceleme ve araştırma sonrası eleyerek kategorilerine göre kazananları belirliyor.

Yeni Hyundai i30 Euro NCAP’ten 5 yıldız aldı
Hyundai i30, bağımsız araç değerlendirme organizasyonu Euro NCAP’ten aldığı maksimum değer olan 5 yıldızla birlikte, markanın gelişmiş güvenlik teknolojilerini ve özelliklerini de vurgulamış oldu. Yeni Nesil Hyundai i30’da oldukça kapsamlı bir güvenlik donanımı bulunuyor.

Avrupa güvenlik standartlarına uygun olarak üretilen i30, “Ön Çarpışma Uyarı Sistemi ve Yaya Algılama, Gelişmiş Akıllı Hız Kontrolü, Kör Nokta Algılama, Sürücü Dikkat Uyarısı, Arka Çapraz Trafik Uyarısı, Şerit Takip Destek Sistemi, Otomatik Acil Fren Destek Sistemi (AEB) gibi bir çok güvenlik donanımı bünyesinde barındırıyor. Tüm bu sistemler, çarpışma testlerinde alınan yüksek sonuca oldukça katkıda bulunuyor.

Sonuçlara göre Hyundai i30, Yetişkin Yolcu’da %88, Çocuk Yolcu’da %84, Yaya’da %64, Güvenlik Donanımları’nda da %68 maksimum koruma sağlıyor. Avrupa’da tasarlanan, geliştirilen ve üretilen Yeni Nesil i30, Hyundai’nin bölgedeki DNA otomobili konumunda.

Yeni Hyundai i30 Wagon
Hyundai i30 Wagon, beş kapılı hatchback modelden sonra ailenin yeni bir üyesi olarak öne çıkacak. Yeni Hyundai i30’un tasarım çizgilerine bambaşka bir bakış açısı getiren Hyundai i30 Wagon, klasik ve geleneksel station wagon modellerin aksine, daha zarif ve çok yönlü kullanım yapısıyla dikkat çekiyor.

Hyundai i30 ailesinin yeni üyesi Wagon’un tasarımını yorumlayan Hyundai Avrupa Tasarım Merkezi Baş Tasarımcısı Thomas Bürkle, “Yeni Nesil i30 Wagon, tasarım açısından i30 ailesinin yeni modern dilini konuşuyor ve aynı zamanda Hyundai’nin yeni kimliği haline gelecek geliştirilmiş basamaklı ızgarasını da gururla taşıyor. Arkaya doğru incelen tavan çizgisi ve dinamik gövde yapısı, i30 Wagon’a neredeyse benzersiz bir siluet kazandırıyor. Şık ve dinamik profil, yan camları çevreleyen zengin bir krom çerçeveyle daha da vurgulanmış oluyor ” açıklamasını yaptı.
Hyundai Yeni i30 modelleri 2017 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda
Avrupa otomobil pazarına odaklı yeni modelleriyle 2017 Frankfurt Otomobil Fuarı’na hazırlanan Hyundai, yeni nesil Hyundai i30 modelinin tüm versiyonlarını aynı anda sergileyecek. Hyundai, Frankfurt’ta yeni modellerini ilk defa ziyaretçilerin beğenisine sunarken, yüksek performanslı Hyundai i30 N, şık tasarımıyla beş kapılı Hyundai i30 Fastback  modellerinin tanıtımlarını gerçekleştirecek.

Detaylı ve güncel bilgileri Hyundai Yetkili Satıcıları’ndan alabilirsiniz.

Hyundai Kampanyası
Hyundai Fiyat Listesi
Hyundai Tucson
Hyundai i20
Hyundai Elantra