En İyi Bayan Arabası

Bayanlar için sıfır ve ikinci el otomobil önerileri
Otomobiller, kullanıcı gruplarının ihtiyaçları ve tercihleri doğrultusunda geliştirilir. Bu nedenle boyut, biçim ve özellikleri birbirinden farklı otomobil sınıfları üretilmektedir. Bayan sürücülerin otomobil tercihleri de ihtiyaçlara ve kullanım amaçlarına göre farklılıklar göstermekle beraber, bayanların genel kullanım amacıyla satın aldıkları binek araçlarda tercihlerini etkileyen bazı ortak özellikler bulunmaktadır.

En iyi bayan arabası, kullanım kolaylığı ve tasarımındaki estetiği işlevsellik ile bütünleştiren araba olarak tanımlanabilir. Bu kapsamda; otomatik vitesli arabalar sağladıkları kullanım kolaylığı nedeniyle bayanların araba tercihlerinde öne çıkmaktadır. Ayrıca, bayanların genellikle B ve C  segmentinde yer alan arabaları tercih etmeleri, bu araçların kompakt yapıda olmalarından kaynaklanmaktadır. Bu arabaların kolay park edilebilmesi, düşük yakıt tüketimi ve trafikte kullanım rahatlığı, bayanlar için tercih sebepleri arasında yer almaktadır. Arabaların tasarımı tüm kullanıcı gruplarının tercihlerini etkileyen en önemli unsurlardan birisidir. Bayanların araba tercihlerinde de tasarım çok önemli bir etki yaratabilmektedir. Bu nedenle, aslında bir otomobil sınıfı olmamasına rağmen, genellikle küçük boyutlarda ve tasarım özellikleri ile daha sevimli hatlara sahip arabalar, bayan arabası olarak tanımlanabilmektedir. Bu modeller günümüzde otomobil satışlarında önemli bir paya sahiptir.

Bayan sürücüler, son yıllarda SUV segmentinde bulunan geniş ve yüksek araçlara da ilgi göstermektedir. Bu araçların sahip oldukları geniş iç hacim ve güven veren görünümleri, çocuklu aileler ve bayanlar için tercih edilme nedenleri arasında yer almaktadır.

Bayanların otomobil tercihlerinde, günlük kullanımda kolaylık sağlayan özellikler önem taşıyor. Bu özellikler arasında; Hill-Holder, Auto Hold, Start & Stop, Park Sensörü ve Otomatik Klima sayılabilir. Çocuklu bayan sürücüler için çocuk koltuğu bağlantı özelliği ISOFIX bir tercih sebebi. Özellikle şehir trafiğinde kullanımı ve park edilmesi kolay küçük sınıf otomobiller bayanlar tarafından tercih ediliyor. Güncel otomobil modellerinde giderek standartlaşan güvenlik donanımları; ABS, ESP, ASR, XDS v.b. bayan sürücülerin otomobil seçimlerinde etkili oluyor.

Sıfır kilometre otomobil satın alan müşterilerin katılımıyla hazırlanan “Otomobil Alıcıları Takibi Araştırması” raporuna göre kadınlar en çok B segmenti hatchback otomobilleri tercih ediyor. Kadınların bu segmenti tercih etmelerinin nedeni ise bu sınıfta bulunan otomobillerin teknolojik, pratik ve küçük olması şeklinde belirtiliyor. Müşterilerin araç seçimindeki kriterlerini ortaya koymak amacıyla hazırlanan raporda, satışlarda düzenlenen kampanyaların etkin bir rol oynadığına dikkati çekiliyor. Araştırmaya göre her 10 kadından 7’sinin otomobil alırken kararlarında eşlerinin etkisi olduğunu belirtiyor.En çok tercih edilen otomobil segmentleri
2017 yılı ilk yarısında otomobil pazarı segmentinin % 84,14’ünü vergi oranları düşük olan A, B ve C segmenti araçlar oluşturdu. Segmentlere göre değerlendirme yapıldığında, en yüksek satış adedine % 52,19 pay alan C segmenti otomobiller 159.657 adet ile ardından % 31,58 pay ile B segmenti otomobiller 96.615 adet ile ulaştı.

Sıfır km yeni veya ikinci el otomobil
Aynı bütçeyle sıfır kilometre yeni bir otomobile göre daha donanımlı ve üst sınıf ikinci el bir otomobil almanız mümkün olabilir. Bunun yanında ikinci el sorunsuz bir otomobil almak için kapsamlı bir araştırma gereklidir. Günümüzde, Hasar Sorgulama Servisi 5664 ile araçların hasar ve tamir süreçleri hakkında bilgi edinebiliyoruz. Ayrıca servislerin 100 nokta kontrolü gibi isimlendirdiği kapsamlı kontroller almayı düşündüğümüz 2. el araç ile ilgili detaylı bilgiler sunabilir.

Bayanların en çok tercih ettiği arabalar arasında; VW Polo, VW Golf, Nissan Micra, Nissan Juke, Ford Fiesta, Audi A1, Audi A3, Toyota Yaris, Skoda Fabia, Honda Jazz, Fiat 500, Citroen C3, Renault Clio, Hyundai i20, Opel Corsa, Mercedes-Benz B-Serisi, Mini Cooper modelleri sayılabilir.

Otomobil Tavsiyesi
Dizel mi Benzin mi
Euro 6 Motor
Çoçuk Oto Koltuğu Önerileri
Otomatik Vitesli Araç Satışı Arttı