Karlmann King

Dünyadaki En Pahalı SUV: Karlmann King

Pekin’de Batman’in koleksiyonuna benzeyen tüm zamanların en pahalı SUV’u tanıtıldı. Karlmann King 1800 kişilik bir ekip tarafından tasarlandı ve bir Avrupalı üretici tarafından üretildi. Karlmann King, savaşçı görünümüyle high-end özel yapım bir SUV.

Sıradışı ve etkileyici bir tasarıma sahip SUV, 360 hp ve 620 Nm tork üreten bir 6.8L V10 motor ile donatılmış. Güç, 6 vitesli otomatik şanzıman ile 4 tekerleğe iletiliyor.

Şaşırtıcı bir görünüm sağlayan açısal tasarıma mat siyah renkler eşlik ediyor. Farlar, sinyaller ve aynalar da açısal bir şekilde şekillendirilmiş.

Bu özel yapım SUV aracın gövdesi karbon fiber/çelik malzemelerden üretilmiş. Ayrıca, kurşun geçirmez karbon fiber seçeneği de mevcut. Aracın ağırlığı yaklaşık olarak 4500 kg, kurşun geçirmez modelde aracın ağırlığı ise yaklaşık 6000 kg.

İç mekanda, aracın dış tasarımının tümüyle aksine görebileceğiniz şeylerin tamamen karşıtı, lüks ve çok fazla altın kullanmış. Yolcu kabininde; Hi-Fi Ses, 4K UHD akıllı LCTV, Özel kasalar, PS4 Eğlence Sistemi, Telefon Projeksiyon Sistemi, Uydu TV ve Uydu Telefon bulunuyor.

Şirket, her biri yaklaşık 1.56 milyon € maliyetle yaklaşık 10 adet Karlmann King üretmeyi hedefliyor. Bu, Karlmann King’i şimdiye kadarki en pahalı SUV ‘u yapıyor.

Yeni Volvo V60
Opel Grandland X
Opel Insignia Exclusive
Volkswagen T-ROC
Seat Ateca