Yeni SEAT Leon

Yeni SEAT Leon 2021 ve özellikleri

SEAT, yeni nesil Leon’un tasarımında aydınlatma teknolojisini aracın kişiliğinin merkezine koyuyor. Tamamen yenilenen SEAT Leon dinamik, sportif ve zarif tasarım çizgisini yeni tasarımında da sürdürürken, kompakt hatchback dışarıdan veya kabinin konforu olarak bakıldığında, otomobili daha da cazip hale getirecek aydınlatma sistemlerine sahip.

Üçüncü neslin sunulduğu 2012 yılında, SEAT Leon segmentinde tam LED teknolojisine sahip ilk otomobil oldu. SEAT’ın özel tasarım ve mühendislik ekipleri, tamamen yeni Leon’un cesur yeni iç tasarım dilini vurgulamak için aydınlatma teknolojisini markanın en çok satan ürününde bir sonraki seviyeye taşımış.

Yeni SEAT Leon tam LED teknolojisini kullanıyor. Yeni Leon’un gelişmiş aydınlatma özellikleri, önde en karanlık yolları bile aydınlatacak parlaklık ve netliğe sahip dinamik farlar anlamına geliyor. Arkada ise Yeni SEAT Leon’a karakteristik bir görünüm sağlayan, iki arka lamba arasında bir hat oluşturan sürekli aydınlatma, etkileyici bir karşılama ile ışık gösterisi sunuyor.

Yeni SEAT Leon, önceki nesline göre 86 mm daha uzun, 16 mm daha dar ve 3 mm daha alçak olarak tasarlanmış. Yeni Leon’un boyutları 4.368 mm uzunluk, 1.800 mm genişlik ve 1.456 mm yükseklik olarak belirtiliyor. Ayrıca aracın aks mesafesi de 50 mm artırılmış ve 2.686 mm ölçülerine ulaşmış. Yeni SEAT Leon’un Stationwagon versiyonu, yani Leon ST’nin boyutları ise 4.642 mm uzunluk, 1.800 mm genişlik ve 1.448 mm yükseklik olarak açıklanıyor. Yenilenen 2021 SEAT Leon modelinin bagaj hacmi 380 litre olarak sabit bırakılmış. Bununla birlikte Yeni SEAT Leon Stationwagon versiyonunda bagaj hacmi 617 litreye ulaşıyor. 

Yeni Leon’da, yeni Golf ve yeni Octavia’da da olduğu gibi plug-in hibrit bir versiyon da yer alacak. 

Yeni Leon ayrıca, diğer yol kullanıcılarına seyahat yönünüzü daha da netleştirerek genel güvenliği artıran dinamik arka göstergeler bulunduruyor. Ancak yolculuğunuza başlamadan önce, aracı değerlendirdiğinizde, SEAT’a özgü bir karşılama ışığı, aracı etkinleştirdiğinizde “Hola!” Kelimesini yere yansıtarak, en yeni Leon’a yeni bir stil unsuru kazandırıyor.

SEAT’ın tasarım direktörü Alejandro Mesonero-Romanos; “Gelişmiş aydınlatma teknolojisi, aracın tasarımını geliştirmede anahtar rol oynuyor. Tamamen yeni SEAT Leon’da, zaten güçlü karakterini güçlendirmek için büyük bir etki yaratabildik” dedi.

İçeride, sürücü ve yolcuların etrafını saran ortam aydınlatması yeni Leon’u başka bir işlev ve estetik seviyesine taşıyor. Yeni SEAT Leon’un koltuğuna oturduğunuzda, yenilikçi aydınlatma konsepti, ön panel ve kapılar boyunca çalışan tam LED sarımlı ortam ışığı ile sürüş deneyimini geliştiriyor.

Ayrıntılı ve güncel bilgileri SEAT Yetkili Satıcılarından alabilirsiniz.

SEAT Satış Kampanyası
SEAT Servis Kampanyası
SEAT Arona
SEAT Ibiza
SEAT Ateca