Opel Crossland X

Opel X ailesinin yeni üyesi, Opel CROSSLAND X

Opel’in Crossover segmentine giriş yapacağı yeni modeli Opel Crossland X Temmuz ayında Türkiye pazarına sunulacak. Opel markasını B segmentinde temsil edecek yeni model, Opel’in Mokka X ile hayata geçirdiği X ailesinin ikinci üyesi.

Opel Crossland X, çok yönlü ve şehirli bir crossover. 4,21 metrelik uzunluğu ile Opel Astra’dan 16 cm daha kısa, diğer taraftan 10 cm daha yüksek. Bu fark yolculara daha yüksek bir oturma pozisyonu, daha ferah bir görüş ve daha yüksek baş mesafesi sağlıyor. Opsiyonel olarak sunulan panaromik cam tavan da ferahlık hissine katkı sağlıyor. Opel Crossland X iç mekanında ferah bir yaşam alanı sunarken kompakt boyutları ile şehir yaşamına tam uyum sağlıyor.

Opel’in yeni modeli günlük sürüşü daha da konforlu, rahat ve kolay kılan yenilikler ile gelecek. Full LED farlara sahip sürüşe duyarlı geliştirilmiş ön farlar (AFL), head up display ve 180 derecelik panoramik geri görüş kamerası, geliştirilmiş park desteği sistemi, yaya tespit özellikli ön çarpışma uyarı sistemi, otonom acil fren sistemi, üç seviyeli sürücü yorgunluk sistemi, şerit takip sistemi, hız tabelası takip sistemi ve yan kör nokta uyarı sistemleri sadece birkaç örnek. Yeni Opel Crossland X aynı zamanda Opel’in standartlarına uyumlu şekilde Apple CarPlay ve Android Auto destekleyen geniş 8 inch’e kadar opsiyonel olarak alınabilen renkli dokunmatik ekranlı IntelliLink bilgi-eğlence sistemine de sahip.

Opel Crossland X’in fonksiyonel crossover tarzı sadece yükseltilmiş oturma pozisyonu ile sınırlı değil. Ön ve arka kesimlerde geniş ve ferah iç mekan, 60/40 katlanan ve 15 santimetre ileri-geri kaydırılabilen arka koltuklar ihtiyaca göre daha fazla bagaj hacmi ya da arka tarafta daha fazla diz mesafesi sağlıyor. Arka koltuk konumuna göre sınıfında lider 520 litreye kadar ulaşan bagaj hacmi (arka koltukların katlanması ile maksimum 1255 litre) ile farklı ihtiyaçlara tam cevap verebiliyor. Ekonomik ve verimli motor seçenekleri de Opel Crossland X’in öne çıkan özellikleri arasında.

Opel’in yeni Crossland X modelinin Türkiye’de satışa sunulacak motor ve şanzıman seçenekleri:

Opel Crossland X benzinli modeller
1.2 81 hp 118 Nm 5 ileri Manuel (5.1 l/100 km. ortalama yakıt tüketimi)
1.2 110 hp 205 Nm 6 ileri Otomatik (5.4 l/100 km. ortalama yakıt tüketimi)

Opel Crossland X dizel modeller
1.6 99 hp 254 Nm 5 ileri Manuel (3.9 l/100 km. ortalama yakıt tüketimi)Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik: “Şehir trafiğine uyum sağlayacak şekilde tasarlanmış, B SUV ve crossover modellerine talep ciddi şekilde artıyor. Havalı, SUV’lerden ilham alan tasarımı, çarpıcı bağlantı özellikleri ve kullanışlı yapısı ile yeni Opel Crossland X, sınıfında Mokka X’in yanında liderlik için ikinci güçlü adayımız olacak” dedi.

Ülkemizde Enjoy ve Excellence donanım seviyelerinden sunulacak Opel Crossland X, günlük sürüşü daha güvenli ve daha konforlu kılmak için teknolojik yeniliklerle donatılmış. Full adaptif LED Farlar karanlıkta kusursuz aydınlatma sağlıyor. Viraj aydınlatması, uzun far desteği ve otomatik seviyelendirme seyredilen yolu optimal şekilde aydınlatıyor. Opsiyonel olarak sunulacak Head Up Display ise hız, navigasyon ve destek sistemlerinin bildirilerini ön cama yansıtarak dikkat dağılmasının önüne geçiyor.

Opel Eye ön kamera çeşitli verileri işleyerek, trafik işaret tanıma ve şerit takip sistemi gibi sürüş destek sistemlerinin temelini sağlıyor. Eğer sistem sürücünün şeritten istemsiz olarak ayrıldığını algılarsa sürücüyü sesli ve görsel olarak uyarıyor. Yaya tespit edebilen ve acil fren sistemine sahip ön çarpışma uyarı sistemi kazaların önlenmesine yardımcı oluyor. Sistem sadece sesli ve görsel uyarı vermiyor aynı zamanda da öndeki araçla aradaki mesafe hızlıca kapanır ve sürücü buna tepki vermezse kendiliğinden fren yapıyor.

Opel Crossland X aynı zamanda Panoramik Geri Görüş Kamerasına da sahip. Bu kamera arka görüşü 180 dereceye yayıyor. Böylece sürücü geri giderken yolun iki tarafından da gelen trafiği görebiliyor. Son nesil Gelişmiş Park Desteği otomobilin park edilmesini daha da kolaylaştırıyor. Sistem uygun park alanını görüyor ve otomobili otomatik park ediyor. Aynı şekilde park alanından otomatik olarak çıkabiliyor. İki durumda da sürücünün sadece gaz ve fren pedallarına dokunması yeterli.

Ön tarafta seyahat eden yolcular Opel’in AGR sertifikalı ortopedik koltuklarının keyfini sürebilecekler. Opel, B segmentinde hem Opel Crossland X hem de Opel Mokka X modellerinde bu konforu sunan tek marka. Anahtarsız giriş ve çalıştırma da konfora katkı sağlıyor.

Yeni Opel Crossland X hem sofistike hem de güçlü yapısıyla Opel’in tasarım felsefesi olan “heykelsi tasarım Alman mühendisliği ile buluştu” söylemine tam uyum sağlıyor. Önde parlayan Opel logosu ile bezenmiş ön ızgarasını cesur şekilde sergiliyor. İki krom kanatçık logoyu sarıyor ve Opel’in “çift kanat” LED gündüz farlarına doğru uzanıyor. Ortadaki Opel logosundan krom kanatçıklara ve oradan da AFL LED farlara bağlanan krom çıtalar genişlik hissi uyandırıyor. Önde ve tüm alt bölümünde görülen SUV tipi kaplamalar ve gümüş rengi ek parçalar otomobilin kendinden emin duruşunu, ayrıca işlevsel ve sportif şıklığını da yansıtıyor.

Opel Crossland X’in yan hatları ve otomobilin alt ve üst kısımlarını görsel olarak ayıran “yüzer” hissi veren tavan, görsel olarak Crossland X’i genişletiyor ve böylece ferah iç mekanını tamamlıyor. Dokuz farklı renk seçeneği ile satışa sunulan Opel Crossland X’te bu renklere Mineral Siyah, Saten Gri ve Kar Beyazı tavan renk seçenekleri eşlik ediyor. Çift renkli yapısı Opel Crossland X’e modern ve stil sahibi bir hava katıyor.

Opel Crossland X’in fiyatları açıklandı
Ülkemizde Enjoy ve Excellence donanım seviyelerinde sunulacak Opel Crossland X’in tavsiye edilen satış fiyatları şu şekilde:

Benzinli Seçenekler
1.2 Benzinli 81 HP MT Enjoy 78.900 TL
1.2 Benzinli 81 HP MT Excellence 90.900 TL
1.2 Benzinli 110 HP AT Enjoy 86.900 TL
1.2 Benzinli 110 HP AT Excellence 98.900 TL

Dizel Seçenekler
1.6 Dizel 99 HP MT Enjoy 91.900 TL
1.6 Dizel 99 HP MT Excellence 103.900 TL

Ayrıntılı ve güncel bilgileri Opel Yetkili Satıcıları’ndan alabilirsiniz.

Opel Kampanyası
Opel Corsa
Yeni Opel Insignia
Yeni Opel Astra
Opel Mokka X